NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






pomoc oko indentifikacije
#1
Početni član
Početni član


See User information
Nasla sam kornjacu u svom vrtu ali ne znam nista o njima..da li mi moze netko reci o kojoj vrsti se radi molim vas? Za sad je drzim u ogradenom dijelu dvorista jer mi dvoriste granici sa zaobilaznicom i ne bi voljela da odluta pod auto a opet ne znam da li joj mogu napravit kutak samo za nju kad ni ne znam da li je to zasticena vrsta ili ne..ako je u pitanju neka zasticena vrsta pustila bi ju u obliznju sumicu mada je poprilicno pitoma i stalno trci za mnom .. ocigledno je vec bila u kontaktu sa ljudima.. hvala

Dodaj datoteku:



jpg  549517_4510159032469_689070003_n.jpg (30.58 KB)
2018_5020d3f0a16d3.jpg 403X403 px

Pisano: 07.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
To je nasa zasticena vrsta kornjace - cancara - Testudo Hermanni. Po oklopu mi izgleda kao muzjak...ako je duzi rep onda je muzjak. U kojem podneblju zivis? Vjerojatno je jednom uzeta iz prirode pa se navikla na ljude, a onda nekome zbrisala...

Pisano: 07.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#3
Početni član
Početni član


See User information
Ispod Ucke,blizu Rijeke ..i sto da radim s njom..ocigledno je navikla na ljude jer stalno trci za nama i trazi hranu..da je pustim ili? imam jedan veci dio vrta (cca 20m2) koji je neiskoristen i mogu joj tu presadit biljke iz divljine koje ona inace jede a ostatak zasadit sa djetelinom..mislim kad je vec pripitomljena..mojoj macehi je skoro u verandu usla..tako smo je i nasli..culi smo macehu kako se dere da ju lovi pomahnitala kornjaca

Pisano: 07.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ako joj mozes ograditi 20 m2 bilo bi super:)). Bitno je da ima sunca dobar dio dana i da unutra ima posadjen radic tj. maslacak, trputac, cikoriju, bijelu djetelinu...i druge biljke, da ne ovisi samo o hrani koju joj dajete.
Ne vjerujem da je divlja kornjaca ako se ne boji ljudi.
Ma zanimljive su one kad pocnu juriti za tobom:))...ja ih imam dosta pa zamisli kad se sve zajure prema meni ha ha.

Zimi bi joj trebalo osigurati hibernaciju na 4 - 8 C. Imas li kakav podrum ili garazu koja zimi ne smrzava?

Pisano: 07.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#5
Početni član
Početni član


See User information
u iscekivanju odgovora ja i klinci smo se potrudili i ogradili joj prostor, posadili smo nesto bilja,odnosno presadili ga sa susjedne livade i imamo u planu jos posadit djetelinu i jos malo poharat okolnu sumicu..izabrala sam taj dio jer tu po cijeli dan ima i sunca i hlada ..ako nista drugo racunala sam da ce to biti ljepi mama-klinci projekat bez obzira koliko ce kornjaca ostat..evo kako to za sad izgleda..planiramo jos zazelenit naravno.. a za zimu imam drvarnicu u koju je mogu spremit..
inace kornjaca je bas super..dok smo mi radili ona nas je sljedila kao psic..

Dodaj datoteku:



jpg  484496_4514606823661_2040432523_n.jpg (71.28 KB)
2018_50214e8124cda.jpg 648X486 px

Pisano: 07.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovo mi se cini super za kornjacu:)...s tim da treba vecinu zasijati travom. Najbolje ti je skupiti sjeme maslacka i trputca (sad ga ima) posuti po zemlji pa obilno zaliti. Mozes joj staviti i neku hrpu granja u jedan kut, a ispod slamu ili neku slicnu kucicu. Jako se vole zavlaciti nocu. A i danju kad im je vruce.
Za hranu joj je najbolje po livadama brati divlje bilje, to je osnova prehrane.
Super, ako drvarnica ne smrzava (to je jako vazno), idealna je za prezimljavanje. Prije stavljanja u hibernaciju kornjacu je potrebno 2-3 tjedna drzati bez hrane da isprazni crijeva. Obicno se spremaju pocetkom 10. mj pa sve do sredine 10. mj, ovisno o vremenu. Dakle, prestajes ih hraniti otprilike zadnji tjedan u 9. mj. Pratis kornjacino ponasanje...ona ce biti sve manje aktivna, a sve duze ce se zavlaciti u sijeno ili cak ukopavati u zemlju. Pripremi joj jednu kutiju 30x50 cm, visine bar 35 cm i napuni je liscem. Kornjacu preko noci pocni spremati u tu kutiju, a danju je vadi van. Kad se temperature vani pocnu jako spustati, kornjaca se vise nece iskopavati iz lisca. Kutiju tada spremis u drvarnicu. Odozgo stavi mrezu kao zastitu od stakora i miseva. Povremeno prozraci drvarnicu i kontroliraj temperaturu unutra.

Kazem ja da su kornjace idealni ljubimci...rijesis ih se na pola godine zimi , al se veselis proljecu kad izlaze .

Nego, cini li mi se ili ti je ovaj zidic uz ulicu? Moze li netko uzeti kornjacu?

One ti se jako dobro pentraju pa nisam sigurna da je ovaj drugi zidic od crijepova dovoljno visok, ne mogu procijeniti na slici.

Pisano: 07.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#7
Početni član
Početni član


See User information
Zidic je uz put do dvorista mog starog..mi smo zadnji u ulici i tu nitko ne prolazi osim nas i nasih gostiju a oni nadam se nece htjet ukrast kornjacu..a zidic od crijepova je visok 30 ak cm..
trputac i maslacak su vec zasadeni u sredini, zasadit cu jos travu i djetelinu i dodat cu lisce u jedan kut a kucicu vec ima od crijepova i cigle u koju se redovito uvlaci..
oko hibrnacije mi je sve jasno osim do kojeg mj da je drzim u drvarnici? i kako mogu otprilike znat koliko je star? Izmjerila sam ga i s donje strane oklopa je dug 16 cm..

Pisano: 08.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znam ja pricu da su gosti talijani odnijeli kornjacu...nikad ne znas. Radi sigurnosti mozda bi bilo dobro zabiti dva kolca u coskove nastambe prema ulici i razapeti medju njima mrezu.

Sto se starosti tice...ne moze se to pouzdano odrediti, ali ovako od oka i po mjerama sto si mi napisala, mogao bi korni imati od oko 20 godina.

Kornjacama je za hibernaciju potrebna niska temperatura. Temperatura je i osnovni faktor duzine hibernacije. Dakle, kad se temperature pocnu penjati u drvarnici preko 10 C, kornjaca ce se poceti meskoljiti. Premda se meskolji ona jos spava, ne treba je vaditi ako cujemo da suska unutra. Tek kad bude budna i vidimo je na vrhu lisca, mozemo je izvaditi van ako su vec dani suncani. Ipak potrebno ju je preko noci jos neko vrijeme spremati u kutiju jer je proljece promjenjivo pa zna naglo zahladiti ispod nule.

Moje kornjace recimo konacno "zaspu" u kutijama oko 15. 10., nekad cak i pocetkom 11. mj.
Bude se, tj pocinju suskati u kutiji vec krajem 3. mj. kako raste temperatura. Al zna se dogoditi da mi neke spavaju i do sredine 4. mj. Ne znam kakve su zime i proljeca kod vas, ja sam u Zagrebu.

Pisano: 08.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko indentifikacije
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moze se raditi kornjaci koja je pobjegla iz necijeg vrta pa je zato tako pitoma, no to ne mijenja cinjenicu da se radi o strogo zasticenoj divljoj zivotinji koja je podrijetlom iz prirode i da ju je ilegalno drzati u zatocenistvu...

Pisano: 08.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum