NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






scindapsus u akvariju s kornjačama
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo baš sam ponosna pošto sam uspjela izvesti sadnju bilja u posude gdje je nekad bio filter medij za unutarnju potopnu pumpu a kako sad imam vanjsku kanistarsku ne treba mi taj prostor pa mi je čitajući uradi sam od Korija palo na pamet da i ja tako iskoristim prostor. Stavit ću vam slike da vidite.
Znači spojila sam na početak i ulaznu i izlaznu cijev. Ova ulazna iz akvarija ide u kanistar a ova izlazma iz kanistra u akvarij sa ove lijeve strane akvarija a ne sa desne kako je normalno bilo. Onda se ona prespaja na ovu špricalicu koja poliva korijenje scindapsusa i papirusa koji su posađeni u šljunak i zagnojeni gnojivom JBL FERROPOL plava bočica i na kraju voda ide natrag u akvarij kroz običnu cijev plastičnu kao što je nekad bilo. Meni se više sviđalo da i u akvariju budu one mlaznice kao vodopad ali mi je za sada neizvedivo jer je otvor na ovoj crnoj plastici (bijeli u lijevom kantunu) preširok za cijevi koje imam što sam mislila riješiti stavljanjem pirije u tu cijev no onda mi provire voda i između te pirije što bi trebalo riješiti ljepljenjem sa silikonskim ljepilom. Sad ću prvo viditi kako će ovo funkcionirati a piriju sam već odrezala na željenu visinu tako da ne bude nivo vode u ovoj gornjoj posudi previsok pa mogu i naknadno spojiti na vodopad jer ovu plastičnu cijev koja nije original kornjače znaju gurati i odvaliti.
Zanima me jel tio dobro gnojivo pošto ne govorim baš njem ja sam stavila oko 20ak ml. Tražila sam zeolit ali su mi rekli da to nije za akvarij s kornjačama nego neko vulkansko kamenje??
čitala sam da taj zteolit inače nakon nekog vremena vraća natrag u vodu štetne spojeve?
Neznam, nisam nikad sadila bilje u akvarij pa me zanima da li bi trebalo rasti ovako kako je posađeno i što ako koji list upadne u akvarij?

Dodaj datoteku:



jpg  P6260776 [640x480].JPG (45.58 KB)
1045_4fea1c7c80800.jpg 480X640 px

jpg  P6260778 [640x480].JPG (57.22 KB)
1045_4fea1ca31ee7b.jpg 640X480 px

jpg  P6260781 [640x480].JPG (63.80 KB)
1045_4fea1cdd53c66.jpg 640X480 px

jpg  P6260780 [640x480].JPG (58.41 KB)
1045_4fea1f48a4c4e.jpg 640X480 px

Pisano: 26.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: scindapsus u akvariju s kornjačama
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Super, kada se biljke ukorijene ovo ce ti zasigurno pomoci oko odrzavanja akvarija!

Mozes stavljati tekuce gnojivo, ali nije nuzno potrebno, biljke mogu rasti od samih otpadnih tvari kornjaca. Pazi da ne pretjeras s gnojivom, pogotovo sada kada se biljke jos nisu ukorijenile jer ces imati eksploziju algi!

Ne moras nuzno koristiti zeolit, sljunak je isto sasvim ok.

Vulkansko kamenje je jako porozan medij koji se koristi za biolosku filtraciju. Ne bi ti bas bilo dobro da u njega zasadis biljke jer bi ga detritus (mulj) koji ce ti se stvarati u toj posudi jako brzo zacepio i onda imas opet sljunak.

Zeolit nakon nekog vremena ispusta ono sto je akumulirao...to je u jednu ruku i ideja da biljke bolje rastu, za sada mi funkcionira ok.

U roku od par mjeseci ces imati kilometre puzavca :) rast ce ti na sve strane. Scindapsus je umjereno toksican jer sadrzi oksalnu kiselinu, jedan list ili cak cijela grana nece ubiti kornjacu ako pojede, no nastoj izbjeci da ga redovito brste. Kako ti je puzavac na akvariju to ti ne bi trebao biti pre velik problem.

Pisano: 26.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: scindapsus u akvariju s kornjačama
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
malo me je bilo strah da se nebi što odspojilo ali za sada stoji sve kako sam stavila jedino sam se morala vratiti na normalnu cijev sa strane jer mi je ona sa prskalicom u akvariju bila preuska pa sam pokušavala u kombinaciji sa pirijom u ovu desnu bijelu cijev ali bi je trebalo zalijepiti silikonskim ljepilom kako nebi kroz procjepe isto štrapala voda. Stavila sam im lampu na akvarij za grijanje a što se tiče neonke ja i gorim samo jednu repti glo sad sam mislila možda da uzmem još jednu.
Postoji li koja bolja biljka od scindapsusa mislim u smislu filtracije? stavila sam i par papirus palmica da se zakorijene u šljunak. Imam i mali ficus pumila, razmišlčjam da njega stavim u ovaj mali dio na sredini koji je sad ispunjen samo spužvom bijelom. Ima li smisla i njega dodavati neznam u kući imam i mosteru deliciosu ali je nisam htjela stavljati jer sam je bila gnojila gnojivom za sobne biljke pa me bilo strah da nebi kad je isperem korijenje ostalo što štetno za kornjače a i dosta je krupna ona. Znači bilo bi bolje da probam osim ove gornje prskalice srediti i unutra ono kao na prijašnjim slikama prskalicu crnu.
Kroz koliko vremena bi trebala viditi poboljšanje u kvaliteti vode? 2 tj? da li miču i diskoloraciju ili ?

Pisano: 27.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: scindapsus u akvariju s kornjačama
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo ipak sam danas sredila opet na onaj slap da ide i unutra. Stavljam slike da vidite jedino imam problem sa ovim gore čepom to sam improvizirala, tu je bio plastični otvor pa sam gfa morala nekako začepiti kako bi ga prilagodila manjoj gumenoj cijevi ovoj sivoj dole što se vidi ali sada imam problem kako sam ostala bez silikona sve je rađeno ručno i prilično je točno malo kapa ali uz gumu ovu sivu. Samo je problem što se svako malo čuje nekakvo povlačenje kao da guma povlači - tipa kad se odljeva iz akvarija voda pa kad se začeši na kraju prstom onaj zvuk usisa u gumu a nije mi jasno od čega jer je taj čep pod vodom znači nema odakle zrak doći. Vjerojatno bi to isto trebalo sljepiti je li zato ili??

Dodaj datoteku:



jpg  P6270782 [640x480].JPG (71.87 KB)
1045_4feb6f491bc85.jpg 640X480 px

jpg  P6270783 [640x480].JPG (52.41 KB)
1045_4feb6f6c24ce8.jpg 640X480 px

jpg  P6270786 [640x480].JPG (80.18 KB)
1045_4feb6f7c35a08.jpg 480X640 px

Pisano: 27.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: scindapsus u akvariju s kornjačama
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sve moras jako dobro osigurati da cijev ne bi izletila i napravila ti poplavu.

Jedna UVA-UVB neonka za gmazove ti je sasvim dovoljna. Imaj na umu da je vijek trajanja (razdoblje u kojem UVA-UVB neonke daju adekvatno zracenje) 6-9 mjeseci i tada ih je potrebno mijenjati!

Drago mi je da si ipak nekako jos uspjela instalirati gore lampu za grijanje kopna.

Postoje jos brojne biljke koje mogu rasti na ovaj nacin i filtrirati vodu. Od "puzavaca" su dobre jos biljke roda Monstera i Philodendron, no one su velike i jako otrovne. Svoju Monsteru bi mogla staviti pokraj akvarija i pustiti ju da razvije zracno korjenje koje ce s vremenom urasti u sljunak i crpiti spojeve iz vode.

Papirusi su isto izuzetno dobri, nisam ih imao prilike probati jer mi ne stanu, ali navodno jos bolje vuku spojeve van iz vode od Scindapsusa, ipak su papirusi izvorne mocvarne biljke koje bas rastu na taj nacin. Također su jako otrovni, ali kako su tebi na akvariju ne bi trebalo biti problema.

Ficus pumila je također biljka koju slobodno mozes posaditi gore, dosta ljudi ih drzi u vivarijima u vodi i lijepo uspijevaju. Opet napominjem i Ficus je otrovan.

Biljkama ce trebati par mjeseci da se prime kako spada i razviju dovoljno velike korijene sustave da uocis promjenu. Voda bi definitivno trebala biti manje zuta, no ne ocekuj kristalno cistu vodu. Koliko god se tebi cini da je kod svih svih ostalih voda u akvariju kristalno cista to nije tako, uvijek je blago zuckasta.

Problem "grkljanja" vode koja tece kroz okomitu cijev je vec dugo poznat problem u morskoj akvaristici. Rjesenje tog probjema je da stavis deblju cijev i nakosis je da se voda slijeva po stranicama bez mijesanja zraka u tok. Također postoje i brojne metoda stisavanja takvog sifona među kojima je najpoznatija Durso metoda o kojoj sve imas ovdje: LINK

Pisano: 28.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: scindapsus u akvariju s kornjačama
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pokusala sam neki dan napraviti tu durso metodu ali ne ide. Stavljala sam gore u tu rupu koljenast nastavak pa ga spustala dodatnom cijevi da bude kao naopako U ali onda mi bude prevelik nivo vode pa mi curi doli kroz rupe di ne smije. Ako stavim vecu cijev onda ne mogu imat ovu spricalicu. Sad stalno grglja svako malo sto me zivcira. Neki dan je bas smrdilo i to nakon mijenjanja vode a sad nista nije mi jasno. Mozda ova spricalica ili biljke nekako uklanjaju mirise.

Pisano: 01.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: scindapsus u akvariju s kornjačama
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U akvariju je iznad svega vazna stabilnost. Jednom kada poslozis određeni postav trebas dati cijelom sustavu vremena da se stabilizira, da zavrsi proces cikliranja i da se uspostavi ravnoteza. Taj proces minimalno traje 2-3 mjeseca i cim ti nesto promijenis, tipa kako si sada dodala dio sa biljkama cijeli akvarij se mora "naviknuti" na tu promjenu u bioloskom smislu. Cak i stavljanje/micanje spraybara utjece na kolicinu kisika koja ce se nalaziti u akvariju i konacan broj bakterija. Razmisli, kada nakon duzeg vremena maknes spraybar određeni dio bakterija u filteru primjerice ugiba jer nema dovoljno kisika.
Zato ti sada predlazem da slozis konacan postav i das mu vremena da se stabilizira. Ako ti je debela cijev tisa i dugurucno bolje rjesenje postavi nju.
Za ovaj hobij treba imati puno strpljenja, nemoj misliti da jedina imas problema sa "novim", nestabilnim akvarijem. Kada se postavljaju slozeniji akvariji sa biljem, ili morski s koraljima prvis 6 mjeseci se natezes sa algama svih mogucih vrsta, boja i oblika dok se sve ne stabilizira.

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum