NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Crvenilo na kozi
#1
Početni član
Početni član


See User information
Dobar dan. Moja kornjaca (Crvenouha) je stara 3 godine pojavilo se nesto Crveno na vratu a kasnije krastica na sredini tog mesta ( verovatno zbog prljave vode), pa sam hteo da pitam da li neko zna sa cime trebam na namazem to mesto ( koji lek ) i kako da joj pomognem.

Pisano: 16.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
To ti je najverovatnije upala uva kod kornjace ali mogo bi da slikas da se utvrdi dali je tacno to,kod upale uva moras se obratiti veterinaru nece pomoci nikakvo mazanje evo ti procitaj ovo.
http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=37
Ovako ona izgleda:
Smanjena slika

Pisano: 16.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala

Pisano: 16.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Jer ovako izgleda kao sa slike?

Pisano: 16.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
To ti je najverovatnije upala uva kod kornjace ali mogo bi da slikas da se utvrdi dali je tacno to,kod upale uva moras se obratiti veterinaru nece pomoci nikakvo mazanje evo ti procitaj ovo.
http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=37
Ovako ona izgleda:
Smanjena slika


Oprosti, ali nisi uopce dovoljno upoznat sa tom bolesti niti je dano dovoljno podataka u temi da bi to mogao zakljuciti. Na ovaj nacin mozes napraviti vise stete nego koristi, pogotovo ako @dacha uzme tvoj odgovor zdravo za gotovo!

Citiraj:

Pisano od: dacha
Dobar dan. Moja kornjaca (Crvenouha) je stara 3 godine pojavilo se nesto Crveno na vratu a kasnije krastica na sredini tog mesta ( verovatno zbog prljave vode), pa sam hteo da pitam da li neko zna sa cime trebam na namazem to mesto ( koji lek ) i kako da joj pomognem.


Gdje se ta krastica tocno nalazi? Najbolje bi bilo da postavis jasnu sliku jer je sve ostalo nagađanje.
Da li u akvariju imas kakvih ostrijih dekoracija na kojima bi se kornjaca mogla mehanicki ozlijediti?
Opisi uvjete drzanja kornjace (velicina smjestaja, filtracija). Koliko cesto mijenjas vodu?

Pisano: 17.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ja,sam samo hteo da joj pomognem odma da zna otprilike sta se radi upoznat nisam to si u pravu ali sam cito ovde na forumu 2 ljude kada su postavljaji postove u vezi ove bolesti i cito sam tvoje komentare da tu ne pomaze mazanje niti prskanje necim da mora da bude intervencija lekara da mora da zasece ranu,a i da se desavalo slucajeva da otok sam pukne.Samo sam teo da pomognem :)

Pisano: 17.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#7
Moderator
Moderator


See User information
Ok, no rane, kraste, crvenila mogu nastati i od trljanja kornjače o neki kamen, drvo ili sl. u akvariju....mogu se inficirati, a može biti i od ugriza druge kornjače....

Forum nije radio par dana, sada je bitno kako se kornjača sada ponaša, šta se s crvenilom dogodilo i dal' se može postaviti slika?

Pisano: 23.04.2012
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenilo na kozi
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Ja,sam samo hteo da joj pomognem odma da zna otprilike sta se radi upoznat nisam to si u pravu ali sam cito ovde na forumu 2 ljude kada su postavljaji postove u vezi ove bolesti i cito sam tvoje komentare da tu ne pomaze mazanje niti prskanje necim da mora da bude intervencija lekara da mora da zasece ranu,a i da se desavalo slucajeva da otok sam pukne.Samo sam teo da pomognem :)


Uopce ne sumnjam na tvoje namjere, ali jos jednom pozivam na oprez!
Da se radi o upali uha pojava kraste bi onda ukazivala da je membrana puknula i da je iscurio gnoj van...no s druge strane membrana sama od sebe pukne tek nakon dugo vremena sto kornjaca ima kvrgu na glavi, sto se cini da ovdje nije bio slucaj.

Pisano: 23.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum