NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Testudo hermanni
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Evo par slika gdje cu ja drzati moje Testudo hermanni. Velecina je oko 80m2 za 2.8 Kornjaca. Zid je 50cm iznad zemlje i 30cm ispod. Uskoro ce doci jedan Kamion Stjena i Kamena. Za par mjeseci bice gotovo.

Dodaj datoteku:



jpg  Bosnien A. 1.jpg (212.43 KB)
1017_4f1425b05de1e.jpg 500X335 px

jpg  Bosnien A. 2.jpg (215.62 KB)
1017_4f1425c492d89.jpg 500X335 px

Pisano: 16.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jako lijep prostor, predpostavljam da planiras uzgoj? Po nazivu slika predpostavljam da je to u Bosni, da li si ishodio kakve posebne dozvole?

Pisano: 17.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ja toje u Bosni, Kornjace moje su sve sa CITES papirima, Izgleda da se Kornjace u Bosnoj nemogu ili netrebaju prijaviti kao u Austriji, Jel neko uspjeo prijaviti Kornjace u Bosni?

Pisano: 17.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisam upoznat sa potrebnim procedurama i dozvolama koje su potrebne za legalno drzanje i uzgoj, zato pitam. Jedino znam da dosta lokalnih ljudi skuplja kornjace po prirodi i ilegalno ih prosljeđuje na EU trziste pa me zanimalo na koji je to nacin regulirano ako posjedujes zivotinje sa papirima. Sasvim je moguce da si ti prvi covjek koji tamo ima zivotinje koje nisu uzete iz prirode.

Pisano: 18.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ja drzim kornjace u Becu, trenutno 52 od 12 vrsta, skoro sve iz Juzne Amerike i nesto malo iz Azie. Ote u Bosnoj drzim zato sto su jako lagano drzati i zato sto imam prostor. Prostor je napravit tako velik da i ja nemoram raniti. Sve je tako napravito da ja nemam skoro nista posla sa njima. One i budu Zimi napolju, vidi se na sliki u cosku. To je izolirano, krov je providni (neznam kako se kod nas zove otaj material) unutra je slama i oni se zakopaje ispod. Ako bi bila zima dosta ladna mogu se ploce za grianje unutra upaliti. Razmozavati necu i jaja necu Inkubirati zato sto njijh ima puno i priatelji moji imaju tako puno mali da i oni prestaju Inkubirati. U Bosnoj nemogui nikom dati zato sta nikog jos neznam ko bi se ozbiljno brinio za nijh. Najgore su oni koji dodju i trazu kornjace za djecu za igranje. Izvinite moju gramatiku, nepisem nikad nista na nas Jezik.

Pisano: 18.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Preko Zime sam vec nesto malo radio dalje, kada budem sljedeci put u Bosnoj bice i vrjeme toplije:)

Dodaj datoteku:



jpg  Bosnien A. 3.jpg (195.53 KB)
1017_4f5a8a0b4229e.jpg 500X335 px

Pisano: 09.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Super izgleda, samo je malo smijesno da su zimi vanka.. jer znamo kako su oštre zime u Bosni.. a i imam neki osjećaj da ne bi dugo izdržale bez hibernacije...

Pisano: 11.03.2012
Potpis (engl. signature, njem. Unterschrift) je bitan element valjanosti pisanog očitovanja volje.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hi Midzony,

Ako su oni vani neznaci to da nisu zakloniti. Vidi se na sliki u cosku, tu moje Kornjace prezimu. Neznam kako se to zove na nas jezik. To je unutra 200x100x70 cm strane od betona 20cm i 15 cm stiropor, pokriveno sa jednom plocom od plastike koja dobro isolira i koja se brzo zagrije. Unutra je 60 cm duboko pjesak, zemlja i sljunak gdje se Kornjace ukopaju. Na zemlji je 50 cm visoko sve puno slame i sa obadvje strane dva griaca 50x30 cm. Temperaturu mjerim sa digitalni mjerac sa sensorom koji je dole kod Kornjaca. Kada bude sada toplije otvoricu izlaz i moje Kornjace kad se probudu mogu sami izaci napolje isto sto mogu sami kad bude ladnije sami unic unutra. Toje puno bolje nego nositi zimi u podrume ili neke prostorije da prezimu. Ali i u Austriji je bilo prije 20 godina isto tako. Nisumi prve Kornjace;)

Pisano: 12.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#9
Moderator
Moderator


See User information
jako dobro, za svaku pohvalu

Pisano: 16.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Testudo hermanni
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Danas su vec prve Kornjace izasle napolje;)

Pisano: 16.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum