NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Osvetljenje
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
U zadnje vreme sam skupljao pare kako bi kornjaci nabavio opremu koja joj je neophodna. U narednih mesec dana bi trebao imati oko 50 e izdvojenih za neku opremicu. U to ne racunam podlogu i kalcijum i vitamine. Pod opremom podrazumevam tajmer koji dodje oko 8 e i digitalni toplomer koji dodje oko 2 e. Najvise para sam planirao da potrosim na osvetljenje. E sad, raspitujem se vec duze vreme ali koliko sam shvatio prave stvarikod nas ne mogu da se kupe. Ali ipak su nasi pet shopovi poceli da nabavljaju opremu za terarijume koje do sada nije bilo sanse da se nadje. Moja kornjaca je imala osvetljenje u vidu spot sijalice koja je sluzila za grejanje i neonke 10 % UVB za potrebnu dozu UVBsvetla koja im je neophoda. Ovo leto kornjaca mi je provela na terasi na pravom suncu. Pojavile su se razne sijalice najvise serine prozivodnje. NJihova cena nije velika cak je i manja od mog budzeta ali im je upitan kvalitet. MOj budzet za sijalicu je 30,40 e. Gradovi u kojima mogu to kupiti su Bg i Nov Sad. Molim vas za savet sto se tice ovog nazovi problema. Ako imate informaciju gde sta kupiti itd a da ulazi u okviru budzeta i mesta. OStavicu link ovih serinih sijalica pa recite sta mislite.

http://www.svezakucneljubimce.com/pro ... /order/manufacturers.html

Ko ne zna kurs dinara neka jednostavno ove cene podeli sa 100 i dobice cenu u eurima.

Pisano: 06.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Osvetljenje
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nazalost nemam informacija o kvaliteti Serinih lampi za gmazove, ali generalno Sera spada u slabije marke u hobiju. Ako mozes probaj nabaviti ExoTerra, Arcadia ili ZooMed lampe, na par mjesta sam citao da su dostupne kod vas.
Jako je dobro sto je kornjaca provela ljeto na pravom suncu, ako ne mozes nabaviti lampe na zivine pare ili HQI rasvjetu za gmazove onda opet uzmi 10.0 neonku ili stednu zarulju.

Pisano: 07.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Osvetljenje
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Upravo sam primjetio da na ovoj stranici nude lampe na zivine pare u Srbiji, to je daleko bolja rasvjeta od neonki ili stednih, daje negdje 10x vise svjetlosti, toplinu, te UVA-UVB zracenje u jednom: LINK

Pisano: 22.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Osvetljenje
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je ok, iako tim kornjacama niti 10.0 nije previse. Gledaj da 5.0 instaliras na visinu od 25-30 cm.
Ne znam da li si primjetio, jedan moj post upucen tebi:

Citiraj:

Pisano od: Kori
Upravo sam primjetio da na ovoj stranici nude lampe na zivine pare u Srbiji, to je daleko bolja rasvjeta od neonki ili stednih, daje negdje 10x vise svjetlosti, toplinu, te UVA-UVB zracenje u jednom: LINK


ili ako ces imati prilike opet iz Mađarske ExoTerra SolarGlo ili ZooMed PowerSun UV. Eto, pa kad ti se u buducnosti ukaze prilika prijeđi na takvu rasvjetu.

Vazno je da kornjaca na terasi barem dio dana ima direktnog sunca.

Pisano: 09.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Osvetljenje
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
E zdravo, hvala na informacijama. kornjaca ima na tarasi direktnog sunca, pogledacu malo pazljivije kada tacno. Sto se tice tih sijalica na zivinu paru uzecu ih cim ovoj pocne da istice rok, na pakovanju pise godinu dana plus vreme koje je necu koristiti leti. Poboljsava se ponuda opreme na ovim prostorima i nadam se da ce vec sledece biti mnogo veca, a ako bog da mozda i ja budem u mogucnosti da odem do madjarske i kupim sijalicu koja bas valja. Nadam se da sam sa ovom ExoTerrom miran bar godinu dana. Pricao sam sa nekom zenom koju sam zvao za te razne sijalice i rekla je da joj je u planu da nabavi razne druge proizvodjace i da ne uzimam serine sijalice ako bas ne moram. Napredujem polako, proslu zimu je imao neonku samo sa UVB svetlom, ove godine vec ima sijalicu za reptile sa UVB i UVA sledece godine cemo tu na zivine pare.

Pisano: 10.03.2012

Editirano od BojanF on 10.03.2012 16:03:08
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Osvetljenje
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sad vidim da sam greskom postao u krivu temu dok sam trazio odgovor koji sam ti htio pokazati, no nema veze, odgovor imas :)

Pisano: 11.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum