NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Kamen, pogodan ili ne?
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
kamen je crvene boje, cigla boja, iskuvao sam ga i nakon toga testirao sa sicetom i sonom kiselinom, u testu sa sircetom nije reagovao, ali sa sonom kiselinom odmah je pocelo da peni, da li takav kamen sme u akvarijum sa kornjacom ili ne?
evo i slika...

Dodaj datoteku:



jpg  DSCF2839.JPG (353.69 KB)
1745_4ed296cfbc658.jpg 1024X768 px

jpg  DSCF2840.JPG (358.82 KB)
1745_4ed29702b4814.jpg 1024X768 px

jpg  DSCF2841.JPG (338.78 KB)
1745_4ed29733b6323.jpg 1024X768 px

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#2
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
neznam sta je sona kiselina, ali ako je to solna u njoj ce ti se sve pjeniti, i celik da si stavio, topi se, pjeni kad nagriza, a ona prilicno brzo nagriza manje vise sve. i neznam koliko je pametno takvu kisleinu sipat po akvarijskom kamenju, najbolje ga ti jos dobro operi par puta sada i ostavi namakat. a dal ce kamen otvrdnuti vodu to ces lakse otkriti ako stavis kamen u kantu vode pa nakon par dana testiras kh. ovo s pjenjenjem nisu najbolje metode...

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
mene interesuje da li takva "tvrda" voda smeta kornjacama?

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
nesmeta, kornjaci i treba kalcij karbonat, samo ako ti je jako visok imat ces dosta kamenca po rubu akvarija. na nasim prostorima je ionako prilicno tvrda voda. mene bi prije brinula ta kiselina koju si stavio, neznam koliko puno ali ako se upilo u kamen trebao bih to jako dobro oprati/ispirati da nedode u akvarij.

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
kiselinu nisam puno stavio, ovo tamno na kamenu je od vode koja se nije lepo osusila.

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
najbolje bi bilo da ga dobro operes pod pritiskom, tusem mozes, da voda udara u njega. i onda potopiti u neku kantu vode na dan dva i mjenjat tu vodu u kanti sto cesce ti se da, tako ces biti siguran da si sve isprao..nije bas solna kiselina za igranje. i nisam 100% siguran, potrazi na netu..ali mislim da mozes neutraliziati solnu k. s onim pripravcima za akvarijmsku vodu protiv klora. samo bi u tom slucaju u kantu trebao staviti puno veci omjer nego sto se radi za akvarij

Pisano: 28.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Svaki kamen poliven solnom kiselinom sa ovih prostora ce se pjeniti jer su vise-manje svi vapnenackog podrijetla.
Iz osobnog iskustva znam da postoji kamenje (kupljeno u pet shopu) koje nece imati nikakvu reakciju cak niti sa solnom kiselinom. A ako nema reakcije sa solnom kiselinom sa velikom sigurnoscu nece dizati tvrdocu vode. Slazem se da bi kh test bio puno precizniji, međutim kornjacama ne smeta tvrda voda pa prema tome nema potrebe na tako nesto trositi novac. Testiranje octom ili solnom kiselinom je jeftin nacin da utvrdis da li ce ti se tvdoca vode jos vise podici i stvarati jos vece probleme sa kamencom ukoliko ubacis taj kamen u akvarij. Ne vidim kako bi par kapi kiseline kojom se testira kamen bilo stetno ako se poslije sve dobro ispere. Vec desetak godina provodim takvu praksu i nema problema, cak i opremu (grijace,cijevi) zabetoniranu u kamencu ponekad cistim sa solnom ako drugacije ne uspijem skinuti.

Ako ti se kamen sviđa stavi ga kod kornjace, samo ces vjerovatno imati vise problema sa kamencom.

Pisano: 29.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kamen, pogodan ili ne?
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
velika je razlika i koji je koncetrat kiseline, mislim, mozes ti sve raditi ako si dovoljno pazljiv, samo puno ljudi to nije, i nije svakome par kapi par kapi, vec onako iz boce par vecih kapi. kolikim ljudima ugine riba, kornjaca, biljka, sta vec, a ni sam nezna zasto se to desilo. nekazem da je to od kiseline vec samo da solna nije za svakoga da se igra, ako netko preskoci, zaboravi, sta vec, iz kojeg god razloga, neka od osnovnih pravila odrzavanja, ja nebih preporucio da se tu jos proba sa solnom malo s vremena na vrjeme.
-a nakupine kamenca po staklu se ponekad mogu sakriti ako se na akvarij stave ukrasne lajsne pa se onda nevidi razina vode, ako je kopno neko poviseno ili nesto neizgubi se nista na pogledu

Pisano: 29.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum