NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
20 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 20

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






spot lampa u akvarij??
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
imam akvarij 50x30x30 sa poklopcem pa ne znam kako da stavim spot lampu da mi grije iznad vode (temperatura vode mi je za 0.3C toplija od kopna). nebi htjela micati cijeli poklopac jer je voda dosta visoko pa da kornjača nebi izasla van. inace ne izlazi iz vode, al eto za svaki slucaj ako bi htjela da joj bude toplo :) pa ako netko ima ideju kako da to pričvrstim za poklopac a da mi se poklopac ne otopi (plasticni je) neka se javi...

Pisano: 08.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
O kojoj se konkretno vrsti kornjace radi?

Ako je crvenouha/zutouha/trostova onda ti ne izlazi van iz vode jer joj bez lampe za grijanje temperatura kopna ne odgovara. Takvoj vrsti kornjace je nuzno osigurati temperaturu kopna 30-35 stupnjeva gdje moze probavljati hranu i vrsiti sintezu vitamina D3 pod posebnom UVA-UVB rasvjetom. Bez toga ce se kornjaca s vremenom razboliti.

Akvarijski poklopci zbog nedostatka lampi za grijanje i ventilacijskih otvora bas nisu najsretnije rjesenje za kornjace.
No imas par mogucnosti. Ako poklopac ima neke manje otvore za hranjenje ili odrzavanje mozda bi mogla iznad postaviti neku manju lampu.
Druga opcija ti je da za par centimetara spustis razinu vode i pomaknes cijeli poklopac 5-10 cm u jednu stranu. Iznad rupe mozes staviti lampu za grijanje i imas otvor za ventilaciju.
Jos jedna opcija je da nadogradis akvarij – na stranice postojeceg akvarija nalijepis pregrade (od peksiglasa, lakirane sperploce ili stakla) i time podignes poklopac na zeljenu visinu. Tada akvarij mozes puniti do vrha i u taj poviseni dio ugraditi lampu za grijanje i par rupa za ventilaciju.

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
O odoratusu se radi tako da joj ne treba UVA-UVB rasvjeta, samo sam mislila obicnu spot zarulju staviti da joj malo zagrije kopno. Jel mosusne inace slabo izlaze van ili je mojoj hladno pa ne zeli? Kod mene je skoro 2 mjeseca i ni jednom ju nisam vidjela van da je izasla, jedino bi nosic na povrsinu prislonila. Pola dana prespava, predvecer je malo aktivna, al zato navecer kad joj ugasim svijetlo ima generalnu po akvariju :)
Imam otvor ali nece ici to da stavljam lampu iznad jer mi se topi poklopac (plastika), a ako pomicem poklopac u stranu nece na nista liciti i stalno ce padati. Mislila sam razmak od najvisljeg dijela poklopca i vode staviti razmak 10cm i tamo na poklopac staviti sa unutarnje strane spoticu al ne znam sto bi stavila izmedu poklopca i zarulje da mi se ne topi plastika, a i nemam pojma dali spotica uopce moze biti na tolikoj vlazi

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sternotherusi ne izlaze na kopno tako cesto, ali znaju izaci ako se prejedu da lakse probave hranu. Tako da bi "hot spot" od kojih 30 stupnjeva svakako bio preporucljiv.

Gdje si nabavila tu kornjacu, iz inozemstva?

Razmak od samo 10 cm nece biti dovoljan i da stavis najslabiju zarulju za grijanje. Između lampe i kopna bi trebalo biti barem 15-20 cm razmaka. Vlagu najbolje trpe halogene lampe, npr. GU10 35W bi u tom postavu mogla funkcionirati, ali kako god bilo moras napraviti ventilaciju - ostaviti dio poklopca otvorenim ili ugraditi ventilacijske otvore.
Ja ti preporucam sljedecu preinaku, to si vrlo jednostavno i sama mozes napraviti na nekoliko razlicitih nacina. Mozes napraviti i sve 4 stranice od stakla, na skici je zadnja od drvene lakirane ploce zbog lakseg busenja i ugradnje lampe i ventilacije. I pleksiglas moze posluziti. Sad jedino ovisi kada planiras slagati konacan smjestaj i da li ti se sada ovo isplati raditi...

Dodaj datoteku:



jpg  nadogradnja1.jpg (82.50 KB)
427_4ebc161370c94.jpg 1214X656 px

jpg  nadogradnja2.jpg (96.36 KB)
427_4ebc161e3aaa1.jpg 1214X656 px

jpg  nadogradnja3.jpg (118.79 KB)
427_4ebc1625d4a62.jpg 1214X656 px

jpg  nadogradnja4.jpg (147.02 KB)
427_4ebc162cdff1d.jpg 1214X656 px

Pisano: 10.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Isla sam u Sloveniju po nju, u Tukano. Koliko velika mora biti da joj se spol odredi?
Zar nebi bio dovoljan otvor za ventilaciju koji je na poklopcu za hranjenje, oko 20cm je duzine i sirine 5-6cm u polukrug, a sa malim poklopcicem mogu namjestiti da bude i manji.
A morat cu vidjeti za ovo koliko mi se isplati nadogradivati ovaj akvarij jer cu joj ionako morati uzeti veci kad jos malo poraste, iako ovo na skicama i ne izgleda lose, al ce joj jos malo i duzina u akvarija faliti.

Pisano: 10.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tvoja kornjaca nije bas skroz mala beba tako da je tesko reci koliko je dugo bila u prodaji. Kada ce biti velicine 8-10 cm moci ces sa potpunom sigurnoscu odrediti spol.
Mozes i ostaviti taj poklopac za hranjenje otvoren. Samo je vazno da ti se preko dana staklo iznad vode ne rosi, to je znak da ventilacija nije dobra.
Da, kornjaci ce biti potreban akvarij od minimalno 80 cm duzine kada naraste. Preporucam ti da sljedeci puta ne kupujes gotovi akvarijski komplet za ribe jer niti ne dobijes dovoljno jak filter, imas ovakve probleme sa poklopcem i na kraju skuplje prođes nego da pojedinacno kupis komponente i sama slozis.

Pisano: 12.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#7
Početni član
Početni član


See User information
Ej Kori da ne otvaram novu temu, možeš mi reć da li je ok stavit samo na krajeve y -tong cigle, na koje ide debela iverica od 4 cm debljine, na to stiropol i onda terarij koji ima cca- 100-120 kg sve zajedno s vodom? dugačak 90 cm i širok 40 dubok 40 al zbog otoka točim vode 25-30 cm, box filter imam pa zato. Ulgavno da li može doć do ulegnuća po sredini zbog toga? neznam ovak procijenit baš, spilio sam cigle ostalo mi 12 cm od svake i to sam stavio po sredini, al fali par mm da budu iste visine ko ove kaj su na krajevima.
okrenuo sam ih na bočnu stranu tako da dobim na visini. Y tong je 62, 5 cm , 15 cm, visina 25 cm ;)

Tak sam stavio pa ako neko zna, nek javi da što prije maknem, da nebi kornjača i voda po laminatu zaplivale ;)
LP

Pisano: 14.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ubuduce otvori novu temu, jer tvoje pitanje nema nikakve veze sa ovom temom i forum postaje nepregledan.

Za tvoj akvarij su dovoljna samo dva stupa cigli na krajevima daske. Daska od 4 cm je i vise nego dovoljno debela, nema sanse da ce se to savijati na sredini.

Pisano: 14.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#9
Početni član
Početni član


See User information
Ok, ispričavam se. U žurbi sam bio pa nisam čitao sve ,samo da si tu zadnje komentirao. Sory još jednom i zbriši ako treba ili ću ja.
Hvala na odg.
Pozdrav

Pisano: 14.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: spot lampa u akvarij??
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sve ok, ne treba prebacivati, samo ubuduce drzi to na umu

Pisano: 16.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum