NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






HAQOS EXPRO 1200
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Pozdrav svima
Snimio sam ovaj filter na netu, cijena mu je 330kn što zaista nije puno! Možda bi ga naručio jer mi se od Tetre 1200 u selidbi pogubilo par dijelova, tako da nije u funkciji! Ima li netko iskustva sa tim filterom!?
Na akvarij netu ga hvale kako je dobar, tih i pouzdan,!

Pisano: 23.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HAQOS EXPRO 1200
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na ovoj stranici nitko po mom znanju nema iskustva sa tim filterom.
Osobno imam vise argumenata protiv nego za...
Taj filter se pojavio na trzistu krajem 2008. godine tako da nije jos proslo dovoljno vremena da bi se dokazao. Takva je bila prica sa Tetratec filterima - jeftini, best buy itd. i onda nakon određenog perioda, kada istekne garancija, krenu problemi. Imao sam losih iskustava sa nekoliko Tetri, istina je da su ih u zadnjih nekoliko godina poboljsali, ali izgubio sam povjerenje u jeftine filtere.
ER je Haqose prvi puta sada uvezao i to nakon duze vremena. Tako da niti rezervni dijelovi nisu redovito dostupni, a kada ti filter procuri puno ti znaci kada mozes odmah otici u pet shop po novi dio. Istina vlasnika ER-a treba pohvaliti jer je u periodu dok nije bilo dijelova skidao dijelove sa svojih filtera i slao ljudima kojima su filteri zakazali, ali opet nije to to.
I na kraju kada pogledas kako stvari stoje opcenito sa tim filterima na akvarij.netu naci ces nekoliko ljudi koji se zale na njih, evo sada je jedan bas procurio: LINK. U oglasima se dosta tih Haqosa prodaje tako da ne bi bas rekao da su ljudi vise zadovoljni s njima kako su inicijalno pisali u temi prije par godina. Također postoje zalbe na slabu plastiku i protok daleko manji od deklariranog.

Jedina pozitivna stvar je niska cijena i cinjenica da mozes kupiti 5 Haqosa za cijenu jednog Fluvala ili Eheima iste klase. Financijski je nedvojbeno isplativ. No koliko te zivaca i vremena moze kostati filter koji pocne curiti sam se sam uvjerio i nikom ne bi zelio da ponovi moje iskustvo.

Ako imas kornjacu koja moze zivjeti 30-40 godina onda se stvarno isplati uzeti kvalitetan filter koji ce te sluziti nekoliko desetaka godina. Poznat mi je slucaj 20 godina starog Fluvala serije 1 i 20 godina starog Eheima Classic tako da se drzim provjerenog.

Pisano: 24.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HAQOS EXPRO 1200
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
Aha, uh! Ne znam što da radim! Buđet mi je 400kn u ovom slučaju :D
Sada je uvoznik kao nabavio i rezervne ventile, to me malo tješi hehe!
Imo sam i ja Tetru, u zadnje vrijeme je curila pri pumpanju vode tj startanju! Ovako baš i ne! Jedino što mi se ulaz i izlaz, one plastične cijevi izlomile! I propeler mi je otišao! A gumene cijevi i onaj dio sa ventilima mi se izgubio u selidbi! I da imam taj dio sa ventilima, trebalo bi mi bar 400kn za rezervne dijelove!
Tako da sam mislio uzet ovaj filter pa kud puklo! Poslije cu uzet nešto bolje!

Pisano: 24.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HAQOS EXPRO 1200
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vecinu takvih nezgoda sa filterom mozes izbjeci kupnjom kvalitetnog filtera. Ako ti je to akvarij iskljucivo za kornjacu jedna od opcija ti je da sljedecih par mjeseci dok skupljas lovu mijenjas vodu cesce i budes bez filtera, ili cak jeftino privremeno nabavis neki unutarnji filter. Ja sam se preporodio od kada sam se rijesio Tetra.

Pisano: 24.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HAQOS EXPRO 1200
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
Imam Atman 100x45 akrilni akvarij sa stalkom, prazan mi je trenutno u sobi! Mislim kornjaču stavit u njega samo ne znam, bojim se ako ga izgrebe! Jel ga može uopće kornjača izgrebat!? XD
Svijetlo 30wx3 tj poklopac ide samo do pola, a druga polovica je prazna nema ništa! Taman bi stala reflekorka za kopno! A i kopno na knap sjeda, ovo što sam mislio uradit! A za UV bio uzeo npr od exo terra repti glo 5.0 neonku od 90w taman za u poklopac!
Teško da ću u skorije vrijeme skupiti za neki bolji Eheim ili Fluval! Razmišljam bolje da kupim taj Haqos dok ima i tih 400kn! hehe

Pisano: 24.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HAQOS EXPRO 1200
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko ce ga uspjeti izgrebati ovisi o velicini kornjace i kakvu podlogu imas u akvariju. Npr. najveci dio ogrebotina je uzrokovan sitnim cesticama u vodi (tipa pijesak) koji se nađe u nezgodnom trenutku između stakla i kornjacinog oklopa. Akrilni akvarij je bez dileme puno osjetljiviji od staklenog, e sad koliko su nokti i oklop tvrđi od akrila ti ne znam reci jer nemam nikakvog iskustva sa akrilom.
Za kornjacu bi ti i jedna UVA-UVB neonka od 30W bila dovoljna. Ako imas mogucnost ostale dvije ne trebas niti paliti ili ostavi unutra obicne neonke. Tri UVA-UVB neonke jedna pokraj druge bi cak mogle uzrokovati foto-kerato konjuktivitis kod kornjace.
Izbor filtera je naravno na tebi, ja sam ti samo napisao svoje iskustvo i misljenje.

Pisano: 24.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HAQOS EXPRO 1200
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
aha, za neonku sam se zabunio mislio sam na jednu od 30w :D
Na akvariju se svaka neonka pali posebno, tako da to nije problem! Imam sad trenutno 3 akvarijske u poklopcu!
Na dno bi stavio kamene oblutke, čisto da se kornjača ne kliže po dnu! Ma dno mi je sigurno izgrebano od šljunka al to se ni ne vidi

Pisano: 24.10.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum