NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 »


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: korda100
nisam ih ni mislio prodavati nego sam samo htio odgovor na svoja pitanja.... ma ja opario sam se nemoguce dao jednom covijeku 5 kornjača za 23 km.. vau..... i životinje nisu na drugom mjestu nego oruzije..... i to sto ja vama nisam nista lagao.. mogo sam reć ono ovo nego sam vam fino rekao,,,, zbog takvih kao VI !! idem s ovog foruma i idem tamo gdje su ljudi ljubazniji i pristoniji ...


Oprosti, ali ja sam ti na pocetku odmah lijepo rekao kakav je nas stav prema skupljanju divljih zivotinja i njihovoj preprodaji, te da ako zelis napraviti ispravnu stvar nađene zivotinje trebas odnijeti sto dalje od grada i pustiti ih u prirodu. U gradu su se vjerovatno nasle zato jer su ih ljudi donijeli tamo i bacili na cestu kada su im dosadile. Ako se tebi taj odgovor nije svidio ja ti ne mogu drugacije pomoci jer smisao ovog foruma nije da svakom clanu idemo niz dlaku samo kako bi ostao na forumu nego davanje ispravnih savjeta. Ljutnjom i svađanjem neces promijeniti moj stav niti me prisiliti da napisem da je ono sto si napravio u redu, jer smatram da nije. Za drzanje zdrave kornjace iz prirode u zatocenistvu za vlastiti gust nema opravdanja. Foruma na kojima se pisu pogresni savjeti i sve ono sto ti zelis cuti na internetu ima dovoljno, ako to trazis nitko te ovdje ne drzi.

Pisano: 08.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#22
Početni član
Početni član


See User information
sta njoj fali u mene .veliki kavez,puno hlada,zemlja,pijesak,hrana,voda, 3 su kornjače mogu se razmnozavat .. A ne da se prze u ono suhoj i sprzenoj travi,da bas cu ja sada njih nosit izvan grada,i sto sam pogresno uradio ako sam ih izvadio iz te trave,i dao čovijeku koji ce ih udomiti..

Pisano: 08.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#23
Početni član
Početni član


See User information
danas mi je pas donjeo malu ozlijedeno kornjacu duzina oklopa oko 4 cm... Kod prednje noge fali 1 cm oklopa i ima MALO krvi ,stavio sm je u kavez sa ostale 3 , do veceri se ukopala u zemlju,hoce li se ta mala rana inficirati ?..

Pisano: 08.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Fali im puno toga jer se iz prijasnjih postova vidi da nemas nikakvog iskustva sa kornjacama. Mislis da ih je dovoljno nabiti u kavez, dati im posudu za vodu i cijeli zivot ih hraniti sa salatom i paradajzom. Tako da ne promjenis li svoj stav da kornjaca nije stvar nego zivo bice sa specificnim potrebama te zivotinje ce se muciti i na kraju uginuti. Cinjenica da kornjace nisu iz zatocenistva dodatno otezava brigu zato jer su divlje zivotinje podloznije stresu i ne trpe pocetnicke greske.
Sto je po tvom "velik kavez"? Ne bi me cudilo da su ih stavio u kavez za zeceve manji od jednog kvadrata.
Sa cime ih sve hranis? Voce i povrce nije hrana s kojom se smiju hraniti ove kornjace. One trebaju jesti razlicito bilje koje nalaze u prirodi. To bilje nalaze u onoj "suhoj i sprzenoj travi" jer je to njihov prirodni habitat koliko god to tebi nelogicno bilo. Da bi prehrana tih kornjaca bila pravilna one godisnje trebaju pojesti cak do 200 vrsta divljih trava i bilja. Prema tome ovim kornjacama fali puno toga cak i kada su kod iskusnog hobista jer rijetko tko moze priustiti kornjacama toliko raznoliku prehranu, a kamoli kod nekoga poput tebe koji mislis da je sve to skroz jednostavno.

Ako nisi u stanju niti sam procitati i prouciti sto ovim kornjacama sve treba kako mozes tvrditi da im kod tebe nista ne fali? A da si sve procitao brzo bi ti bilo jasno da im ne mozes osigurati onakve uvjete kakve imaju u prirodi i da ce im uvijek nesto faliti. Mozda ces shvatiti kakvu si gresku napravio kada budes malo stariji, samo je zalosno sto ce neduzne kornjace platiti za tu tvoju lekciju zivotom.

Kako mozes znati da taj covjek kojem si prodao zivotinje nije preprodavac ili svercer koji ce po zivotinji zaraditi 150 ili 200 eura proda li ih na zapadno trziste? Tebi puno stvari jos nije jasno, i samo brines za vlastiti gust i interes. Mozda te onda na razmisljanje potakne i cinjenica da ovime unistavas vlastitu prirodnu bastinu.

Pisano: 08.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#25
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: korda100
sta njoj fali u mene .veliki kavez,puno hlada,zemlja,pijesak,hrana,voda, 3 su kornjače mogu se razmnozavat .. A ne da se prze u ono suhoj i sprzenoj travi,da bas cu ja sada njih nosit izvan grada,i sto sam pogresno uradio ako sam ih izvadio iz te trave,i dao čovijeku koji ce ih udomiti..


Ajoj...sta joj fali...fali joj sve kod tebe! Ne mozes joj dati prirodu i uvjete kakve ima u prirodi... Ona sprzena trava je njihovo prirodno staniste, one tu uspijevaju naci hranu. Pogrijesio si sto si ih dalje proslijedio ljudima, sad su osudjene da se maltretiraju do kraja zivota u nekakvim uvjetima koje im pruza covjek. Daj Boze da taj netko zna o njima, sto je rjedja pojava. Da si stvarno razmisljao o njima, odnio bi ih, kako ti je Kori savjetovao, dalje od grada, tako bi ih spasio...sad si napravio puuuno losiju stvar za njih.
Zao mi je, vjerujem da nisi imao lose namjere, ali trebao si se dobro raspitati o svemu prije nekog djelovanja. Nadam se da ces bar preostale kornjace vratiti u prirodu ako ih vec zelis spasiti od grada.
pozdrav

Pisano: 09.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#26
Početni član
Početni član


See User information
ja sam pitao da savjet o ozljeđenom kornjači,a tebe ocito nije briga za njih nego samo zelis pametovat

Pisano: 10.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#27
Početni član
Početni član


See User information
sat sam ja sad trebo rec tata tataaaaaaaaaaaaaaaao sam kornjaču brze sjedi u auto vozimo je u prirodu jeli ....

Pisano: 10.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#28
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Od kud se sad u ovoj prici nasla ozlijeđena kornjaca!? Pratim temu od pocetka i to nigdje ne spominjes osim ako se sada nije nesto dogodilo. Briga me za kornjace i zato ti cijelo vrijeme tvrdim da ih trebas vratiti u prirodu. No tebi je ocito svaki savjet koji se kosi sa tvojim stavom i razmisljanjem pametovanje. Ne znam sto onda uopce radis ovdje ako nisi voljan nista nauciti.

Citiraj:

Pisano od: korda100
sat sam ja sad trebo rec tata tataaaaaaaaaaaaaaaao sam kornjaču brze sjedi u auto vozimo je u prirodu jeli ....


A ne postoji javni prijevoz do nekog manjeg okolnog mjesta okruzenog prirodom? Ili bi ti noge otpale da se proseces malo van grada?

Pisano: 11.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#29
Početni član
Početni član


See User information
hahahah ne .!!! jos bi je u torbu trebo stavit i nosit ima u ramu jedino karta 50 km i mora neko sutra dan doc po tebe a ti da spavas na cesti ...... hhahah ..evo sve letim da ih nosim

Pisano: 11.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoc oko vrste,spola kornjače
#30
Početni član
Početni član


See User information
stvarno si glup ... pa prekjucer mi je pas nasao.,....gore si napiso "briga me za kornjače"... pa onda kako te nije stid meni nesto govorit ..... neznam ni sto ulazim ovde vise,eto da sae malo smijem tvojim komentarima HAHAHAH ....

Pisano: 12.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum