NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Pozdrav
#11
Početni član
Početni član


See User information
Da bila je upala srednjeg uha,operirala je dr.Lukač,i da molim za pomoć pri uređenju akvarija.Dimenzije ovog kojeg sada imam su 60x30x40 i nemam ništa više od opreme i budući da ga moram srediti do petka molim da me uputite što da kupim.DR.Lukač me već uputila za lampu a za ostalo grijač i to se baš ne kuzi pa molim vas da me uputite tak kad dođem da me bas previse ne muljaju.Inače Kornelija će ljetnji smještaj imati u jezercu ali za sad dok se potpuno
ne oporavi mora biti u akvariju.

Pisano: 26.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#12
Početni član
Početni član


See User information
Kori,

procitala sam tvoj odgovor velikojsireni po pitanju opreme,budući da mi je sada frka dali bi ta oprema koju si preporučio njoj odgovarala i meni?

Pisano: 26.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#13
Moderator
Moderator


See User information
za ovaj akvarij, za prvu ruku, trebaš grijač od 50w, cc 90,00 kn zoo c.i.t.y. u Sopotu iza Porezne uprave, možda filter potopni
Einheim ili sl. oko 150 kn i neki kamen ili grana za kopno.

Dok je kornjača manja i oporavlja se to bi bilo dosta, možeš i u zoo Vili u Zapruđu kod crkve ili u Belugu u parku Martićeva ul kod tržnice Kvatrić, a možeš i u pet centru u Heinzelovoj ili ul. K.Golika-Drvinje Trešnjevka.

To je dosta mali akvarij. Jednog dana za veći trebat će i jača oprema.

Pisano: 27.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#14
Početni član
Početni član


See User information
Znam da će mi trebati veći,ali trenutno nisam u mogućnosti nabaviti veći,sve mi je došlo iznenada i operacija i na kraju krajeva sama kornjačica,i sa psom imam nekih problemčića(eto sad kukam,a nisam imala namjeru),a i prve dane ću je morati držati praktički na suhom,zbog zacjeljenja rane,no budući da ce inaće imati vanjski smještaj,interesiralo me dal mogu kupiti jači grijač koji bi kasnije mogao služiti i za jezerce.
Hvala vam svima na pomoći jer mi to zaista puno znači

Pisano: 27.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#15
Početni član
Početni član


See User information
Mojoj kornjci dajem belo meso , kuvano.Mogu se pohvaliti da je odusevljen i da jede , obozava.Iskeno neko drugo meso ili voce , povrce , koje sam cula da daju kornjacama , nisam praktikovala , mislim da necu rizikovati.Ovako , koliko vidim kornjaca je super.naravno jrde i svoji hanu , namenjena za kornjace .

Pisano: 27.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: vedrana
Da bila je upala srednjeg uha,operirala je dr.Lukač,i da molim za pomoć pri uređenju akvarija.Dimenzije ovog kojeg sada imam su 60x30x40 i nemam ništa više od opreme i budući da ga moram srediti do petka molim da me uputite što da kupim.DR.Lukač me već uputila za lampu a za ostalo grijač i to se baš ne kuzi pa molim vas da me uputite tak kad dođem da me bas previse ne muljaju.Inače Kornelija će ljetnji smještaj imati u jezercu ali za sad dok se potpuno
ne oporavi mora biti u akvariju.


Ako u buducnosti ne planiras imati akvarij nego drzati kornjacu u jezeru i stavljati je u hibernaciju onda ti se ne isplati sada ulagati u opremu. Uzmi lampu sto ti je veterinarka preporucila i neki jeftini grijac koji odgovara za tvoju litrazu da se kornjaca oporavi. Vodu mozes privremeno sama mijenjati.

Ako pak u buducnosti mislis koristiti akvarij kao smjestaj zimi ovaj akvarij ti je vec sada malen (moze ti posluziti jos par mjeseci za oporavak). Onda bi si trebala sada kupiti jacu opremu koja ce ti moci sluziti i u buducnosti na vecem akvariju da ne kupujes duplo.
U svakom slucaju ti ne preporucam da brzas sa ovom odlukom nego dobro razmislis i isplaniras da bespotrebno ne trosis novac.

Najbolji grijac za kornjace je JBL Pro Temp S (to sam preporucio velikojsireni), e sad za ovaj akvarij 60*30*40 cm ti je dosta cak 25W (moze i 50 kako cuki kaze), no ako ces u buducnosti imati akvarij sa 200-300 litara vode onda odmah mozes uzeti jaci ovisno o litrazi koju planiras. U vrtnom jezercu se grijac uopce ne koristi.

Sto se filtera tice od ovih jeftinijih unutarnjih je dosta povoljan i kvalitetan Eheim PickUp. Za ovaj tvoj trenutni akvarij je model 2008 dovoljan.
No za potencijalni buduci akvarij veci od 100 litara niti najveci model 2012 nije bas adekvatan nego treba vanjski filter.
A filteri za vanjska jezera su opet druga prica.

Citiraj:

Pisano od: cojica
Mojoj kornjci dajem belo meso , kuvano.Mogu se pohvaliti da je odusevljen i da jede , obozava.Iskeno neko drugo meso ili voce , povrce , koje sam cula da daju kornjacama , nisam praktikovala , mislim da necu rizikovati.Ovako , koliko vidim kornjaca je super.naravno jrde i svoji hanu , namenjena za kornjace .


Pozdrav i dobro dosla na forum,

ubuduce molim te otvori svoju temu.
Meso za kornjacu nije potrebno kuhati, bolje je davati sirovo. Prehrana kornjaca mora biti raznolika, ne mozes je cijeli zivot drzati na jednoj vrsti mesa. Procitaj sljedeci clanak, imas popis sto kornjaca smije, a sto ne smije jesti:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Pisano: 28.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#17
Početni član
Početni član


See User information
Kori ,Cuki hvala vam na svim informacijama,do sada fakat nisam pojma imala o kornjačama čak ni toliko kojih sve vrsta ima,ali imam volje i želje se informirati da svojoj(kažem svojoj jer ju više ni po koju cijenu neću vračati u vrtić)pružim ugodan ostatak života.Tako da mi ne zamjerite ako ću biti dosadna i pitati koješta.Za sad nam predstoji oporavak od operacije koji će iskreno se nadam dobro proći.

cojica,ova kornjacica se u svom životu hranila iskljucivo racicima ,tako da kaze dokica da se jadna prezderala kolko joj je ta nova hrana pasala,a ja sam joj u svom neznanju vjerojatno dala previše.

I još samo jedno pitanje,milite li da bi izvorska voda odgovarala više od ove sa pipe?

Pisano: 28.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#18
Početni član
Početni član


See User information
i još sam vam samo nešto htjela reci,nemožete ni zamisliti na kolko sam nerazumjevanje i porugu naisla kod ljudi iz svoje okoline,jer po njima nije normalno da neko pomogne kornjači,reakcije su bile uglavnom "kaj to nisi šutnula u kanalizaciju i za te pare koje si potrosila kupila 10 novih kornjača",al iskreno mene baš briga nit me hrane nit oblače nit ce mi oni određivati sta cu ja raditi u svojoj kuci i za svoje pare,uglavnom sprdnja sam u cjelom susjedstvu,al proči ce ih to kao sto ih je proslo i sprdanje kaj moj pas ima po ljeti bazen,kaj kad nas nema doma dolazi baka servis,kaj trčim veterinaru kad mi pas počne kihati itd itd...
i nemogu vjerovati da moj pas ima više osjecaja od njih,jadan sjedne pred njegov prazan akvarij pa zavija

Pisano: 28.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#19
Moderator
Moderator


See User information
Na ovo zadnje ti samo mogu reći - ne slušaj druge, pogledaj moju kornjaču, ima preko 2 kg i 6,5 god. ženka , udomljena kao beba u pet shopu iz kante za smeće, kada se jednog dana upoznamo ispričat ću ti svoju priču. I danas joj liječim oči,pazim na nju više nego na sebe i volim je i ona je uz mužjaka dio naše porodice.

Dodaj datoteku:



jpg  Bublica - natečeni kapak.jpg (164.15 KB)
935_4e3128429f0d2.jpg 800X600 px

jpg  BUBLICA LJETO910.JPG (96.08 KB)
935_4e31291d0d546.jpg 448X336 px

Pisano: 28.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za oporavak se ne moras brinuti, ako je anestezija tijekom operacije prosla dobro sve ostalo nije problem. Osim toga, kornjaca je u jako dobrim rukama, dr. Lukac je najbolja veterinarka za kornjace na ovim prostorima.

Ako je ta izvorska voda ok za pice dobra je i za kornjacu. Vazno je da voda u kojoj drzis kornjacu ne sadrzi klor, teske metale i sl. stetne spojeve. Mozes koristiti i vodovodnu vodu, no tada je treba tretirati akvaristickim stredstvom za pripremu vode. Npr. Easylife Fluid Filter Medium (FFM), Tetra Aquasafe, Nutrafin Aqua+...

Sto se tice drzanja kornjaca i ostalih egzoticnih zivotinja opcenito, mi i dalje zivimo u jako primitivnoj sredini gdje je prva reakcija na takvu zivotinju vecine ljudi ubij, zakolji itd. Vecina na taj nacin odgaja i svoju djecu, na vijestima i u novinama se redovito prikazuju "heroji" koji zatuku zasticenog poskoka ili bilo kakvu drugu zmiju koja im se nađe na putu. Mediji prakticki poticu građane da "tamane gamad", a niti jednom ne napomenu da su takve zivotinje zakonom zasticene, te da im nece napraviti nista puste li ih da idu svojim putem. Tako da svi mi koji se bavimo takvim zivotinjama redovito bivamo osuđivani od strane susjeda, prijatelja, pa cak i familije. S vremenom ces se naviknuti na to i uvijek takvoj osobi ovisno o situaciji mozes nabiti na nos sto trosi novce na cigarete, kavice, alkohol, nove krpice, mobitele, aute... Uglavnom sve sto ta osoba voli a tebi nema smisla mozes pretvoriti u protunapad, jer svaki bedak ima svoje veselje

Pisano: 29.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum