NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






ikra
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Posto cesto idem u ribolov uhvatio sam sarana punog ikre. Ikru sam dao svojim dvjema crvenouhim kornjačama i drugi dan kad sam usto i pogledo u akvarij skoro sam dobio srčani. Voda je bila full sprljana. I jako je smrdila. Vidio sam da kornjače imaju nakon te ikre jako vodenastu i smedu stolicu pa je to valjda bio uzrok. Smiju li uopće jest ikru i zasto ona tako djeluje na kornjačin izmet? Pitam smije li je jest zato sto se u popisu prehrane ne nalazi uopće.

Pisano: 20.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ikra
#2
Moderator
Moderator


See User information
Tebi nakon ove avanture ne preostaje ništa drugo nego čišćenje. Nigdje nije zapisano da kornjača ne smije jesti ikru. Ako živi u prirodi glavna hrana su joj vodeno bilje, ribice (u doba mrještenja s ikrom), kukci itd. Dakle ništa im neće biti. Ne preporuča se akvarijskim kornjačama davati npr.mljeveno meso - kupovno zna biti začinjeno, no sama struktura mljevenog slična je ikri, pa ju probavni sustav "i previše probavi" a nas vlasnike dovede do dodatnog čiščenja. Da imam priliku tako ih hraniti, obavila bih to u posebnoj posudi škafu.

Pisano: 20.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ikra
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Obavio sam to u skafu al oni par dana imaju takvu stolicu onda pa sam ih drzo u velkom skafu dok im se to ne ocisti. Izludile su me stvarno.. NIKAD VISE

Pisano: 20.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ikra
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace se i u prirodi hrane ikrom kada rastrgaju ribu ili nađu vec polozena jajasca tako da se to u principu smije davati. No kako vidis nije nimalo prakticno jer napravis ekolosku katastrofu u akvariju.
Vaditi kornjace iz akvarija kako bi ih nahranio nije preporucljivo, bolje onda nemoj davati ikru ako ces ih zbog toga vaditi. Mozes postici sasvim solidnu raznolikost u prehrani sa hranom koja ne maze toliko vodu.

Pisano: 21.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ikra
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ja ih hranim uvjek izvan akvarija u lavoru zato sta ih uvjek hranim s kederima, malim crvenperkama, japićima, gavćicama i onda dok gutaju rubu otpadne dosta ljuski. Doduse ne trgaju ribe ali dok gutaju otoadnu ljuske pa ih hranim izvan. A ovo vezano za ikru, nije ikra kriva nego izmet nakon sto ju pojedu.

Pisano: 21.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ikra
#6
Moderator
Moderator


See User information
Kornjača ima dosta složen probavni sustav, malo ljen, tj. sporije probavlja hranu, pa se zato starije kornjače u akvarijima i hrane svakih par dana, jer im nije potrebno. Vidjela sam da nakon kukuruza ljusku kakaju još 5-6 dana, pa neke stvari izbjegavam.

Pisano: 22.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ikra
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Istina zato su i imale takav izmet oko 5 6 dana. Nikad vise hehe

Pisano: 30.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum