NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






moj bare :(
#1
Početni član
Početni član


See User information
ovako jako tužan dan danas za mene i moje dvi ljubimice..ne znam što se točno dogodilo-al jedna kornjačica ženkica je uginula, mužjak se bori za život-vodila sam ga doktoru danas i primija je dvi injekcije-moram ga voditi još sutra i preksutra u nadi da će preživjeti :(((( bar on..ako preživi molila bi nekog ko zaista voli kornjačice i ko ima pravi smješta da udomi mog baru-ponavljam ako preživi :(( jer znam da neće moć bez svoje barice :((javite mi se namail ili ovdje-mail je luckar@pmfst.hr

Pisano: 21.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj bare :(
#2
Početni član
Početni član


See User information
mislim da nije moja krivica našli smo akvarij pun kruha i drugih čuda,njih dvoje su bili izvan akvarija-ona prevrnuta i uginula, aon zbunjen-ali još živ i sa malo krvi na njuškici..sad trenutačno nakon injekcija ne reagira baš-imaoba oka zatvorena i malo se tu i tamo kreće po akvariju :(( inače kornje smo ostavljali na teraci od zgrdae-mi živmo na zadnjem katu-i stanari jedino imaju ključ-godinama ih već ostavljamo kad je sunčano na teraci-al eto neko je tu bio očito jer kako objasniti kruh i sve ostalo..uglavnom duga priča-al željela sam reć da sam se jako brinula za njih čisto da ne mislite da je riječ o ne brigi..:(

Pisano: 21.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj bare :(
#3
Početni član
Početni član


See User information
eh i da ja sam iz splita-čini mi se da nisam baš na pravoj adresi :(

Pisano: 21.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj bare :(
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Zvuci kao da je neko dijete imalo pristup kornjacama pa se islo igrati sa njima.Jako je tesko odrediti kakve su olijede pretrpile kornjace, ali ako ima krvi iz nosa to upocije na unutarnje ozlijede uslijed pada ili udarca. Na koji nacin veterinar lijeci muzjaka? Injekcijama antibiotika ili vitamina? O kojem je veterinaru rijec?
Inace ostaviti kornjace u akvariju na suncu nije uopce pametno jer se kornjace mogu pregrijati i dozivjeti srcani udar.

Pisano: 23.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj bare :(
#5
Početni član
Početni član


See User information
pozdrav...žalosno je da sam ja nakon 13 godina shvatila zapravo što je sve kornjačama nužno za život..moje su preživljavale bez većine toga 13 godina..i čak su dosegle nekakve ok veličine-mužjak barem..uglavnom nakon što je Barica uginula-krivac je vjerovali ili ne gavran(inače pazila sam na pregrijavanje)-Bare se dosta povukao u sebe..liječila ga je veterinarka iz gradske stanice sa enroksilom i deksamethazonom 3 dana..nakon svega toga on nije uopće jeo-ali eto barem sam mu odlučila priuštiti sve što mu je falilo..kako 5. dan nije jeo, ponovno sam se savjetovala i odlučila uzeti vitamine u nadi da će pomoći..međutim on je i dalje nekako bio nezainteresiran-plivao je tu i tamo-oke je otvorio vrlo brzo-al je konstantno žmirkao nakon nekog vremena nakon čega je počeo kihati i ispuštati mjehuriće-shvatila sam da se radi o upali pluća i odmah ga ponovno jučer odvela veterinarki-al nekako sve je slutilo na to da je kraj :(( nakon što smo došli kući počeo je jako ukoso plivati, samo se spustio na dno i jednostavno uginuo :(

Pisano: 28.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj bare :(
#6
Početni član
Početni član


See User information
sve u svemu inače su oboje bili živahni i zdravi-mislim da se ovdje dogodio splet loših okolnosti-mislim tj. da nije u startu imao upalu pluća-čini mi se da je ona došla nakon stresa i opadanja imuniteta..

Pisano: 28.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj bare :(
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vecina vlasnika se nazalost ne zna pravilno brinuti o svojim kornjacama, zato ovdje provodimo edukaciju.

Kod odraslih kornjaca je kronicna upala pluca kao posljedica dugogodisnjeg drzanja u pre hladnim uvjetima jako cest uzrok smrti. Tvoja kornjaca upalu pluca nije dobila toliko naglo kako mislis, tu bolest je vjerojatno vukla godinama. Gmazovi jako dobro skrivaju znakove bolesti tako da vecina ljudi koja ne zna traziti rane znakove uopce ne shvati da je kornjaca bolesna. Ovi ociti znakovi poput plivanja u stranu, ispustanja piskutavih zvukova itd. su znakovi zavrsnog stadija bolesti gdje je kornjaca vec jako blizu smrti. Injekcije antibiotika su trebale pomoci, međutim da je antibiotik mogao djelovati kornjaca je trebala biti drzana u uvjetima sa povisenom temperaturom (voda 30 stupnjeva, kopno i zrak kojeg udise oko 35 stupnjeva). Ako si kornjacu tijekom tretmana i dalje drzala na sobnoj temperaturi metabolizam nije bio dovoljno brz da bi antibiotik imao zeljeni efekt.

Steta sto nasu stranicu nisi nasla prije, zivotni vijek pravilno drzanih crvenouhih kornjaca je 30-40 godina.

Pisano: 29.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum