NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


preko dvije sedmice ne jede
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ehh ta upala pluca , najverovatnije svi zanju da imam dvije kornajce i ja mislim da obadvije imaju upalu pluca , kod mene su preko 2 mjeseca , ne znam koliko su stare , da odma skratim za sve one koji bi pisali da idem veterinaru ja u svojoj blizini nemam tog veterinara koji bi mogao pomoci imam neke veterinare al jednostavno nisu ljudi nikad radili sa kornajcama tako da lijecene kod vetrinara nece moci :S .

Nez vise sta da radim imam akvarij od 80 litara , grijac , filteri , lampa za grijanje , skoro sve je tu al ne ide nikako na bolje , pola akvarija je prekriveno druga polovica je otvorena zbog sijalice a i zrak da moze ulaziti .

Jedna mi kornjaca nije nista pojela preko 2 sedmice
ova druga nije nista pojela vec nekoliko dana neznam tacno ,interesuje me dokle ce izdrzati tako da ne jedu nista , nema sta nisam pokusavao sveze meso sveza puretina , piletina teletina , crvi , gliste , listovi maslacka , pa cak i bananu i jabuku all nistaaa bas nista nece da jedu , granule da ne spominjem njih nece da jedu i kad su zdrave .

ostvim nekad hranu u vodi i kad dodem iz skole ta hrana stoi na istom mjestu ili je samo oborena na dno , uopste je ne diraju

skoro pa da i ne plivaju , nekad pomislim da su mrtve pa ih ubacim u vodu i tek onda se kao razbude i vrate na kopno

nekoliko puta sam namjestao kameru na akvarij i ostavim da snima cijeli dan dok sam u skoli i kad se vratim pregledam snimke al nista , nema nikakvih kretanja , jedino sto rade je priblize se lampi , zijevaju , ponekad kihnu i to e to , ispustaju neku kako bijelu pjenu .


Da nepisem dalje i duze u biti sve sam ovo pisao u proslim postovima , interesuje me samo kako prezive , od cega , i dokle ce moci ovako izdrzati bez hrane , jel im to dode kao da su u hibernaciji

ispod je i slika na kojoj vidite kako jedna zjeva

Dodaj datoteku:



jpg  123.jpg (368.23 KB)
1486_4d85000075dd3.jpg 2592X1944 px

Pisano: 19.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bezveze, baš mi je žao. Vidi se da su napredovale rastom, ali nešto su mi oklopi kao pomalo nerazvijeni. Možda mi se samo čini. Da li imaš UVB lampu i koristiš li neke vitamine, minerale?
Kada su bolesne i na normalnoj temperaturi, a ne jedu, to nije kao hibernacija. Ta pena je jako loš znak, bez antibiotika teško da će im biti bolje. Pitaj te veterinare da li bi barem dali injekcije po našim uputama ili vdi da li ima antibiotika da se kupi u apoteci pa da možda ti sam probaš...

Pisano: 19.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pogledaj ovu temu: LINK.

Pisano: 19.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kornjače ti bez hrane mogu oko mjesec dana.

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
UVB nemam pokusao sam nabaviti al skupa za mene ,
kupio sam bio neku bocicu kao neke kapi ubacuje se u vodu za jacanje oklopa i protiv upale ociju al vec mi je neko napisao da od tih kapi nema nista , napravljene su samo da se zaradi na njima , i imam sipinu kost .

Oklop je bio normalan neko vrijeme al posto ne idu u vodu kao prije valjda se isusi pod lampom pa se neke plocice uvrnu

Pisano: 20.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
a pratio sam tu temu , inace sve citam redovno ovde sam na forumu svake sekunde pa tako svasta procitam .

dali netko znao otprilike koliko kosta gentamicin ( 80 mg ) i gde se on moze nabaviti jel ga samo ima u veterinarskim stanicama il ima i negde drugo . Zivim blizu ambulante (za ljude) pa me interesuje sta mislite jel oni imaju to ?

"Nix" je napisao da se daje svaki drugi dan jedan podiok sa sprice , i onda je u nekom komentaru napisao
" juce sam mu dao trecu inekciju "
jel mislio na trecio podiok inekcije ili na citavu trecu inekciju ?

Pisano: 20.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
lako ćemo dozirati ako nađeš lek

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
vec sutra idem obici neka mjesta na kojima bi to mogao naci , nadam se da nije skupo

Pisano: 20.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bas mi je zao da je kornjacama lose, mislim da je to nesto sto vuku jos iz pet shopa ili od prije nego si im sredio ove uvjete. Nadam se da ces uspjeti naci barem neki antibiotik. Ako konkretno nece imati onaj sto je @Nix spominjao napravi si popis svih antibiotika koji su ti dostupni. Napisi nam listu ovdje pa cemo se potruditi naci da li je koji od njih pogodan za lijecenje gmazova i kako se dozira.

Citiraj:

Pisano od: jaaa
Kornjače ti bez hrane mogu oko mjesec dana.


Iznenadio bi se, ali mogu puno vise od toga, poznati su mi slucajevi da nisu jele i po 2-3 mjeseca. U svakom slucaju sama cinjenica sto ne jedu nece ubiti kornjace, nego prije bolest.

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: preko dvije sedmice ne jede
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
jbg mrzim ovo pisati ova sto nije jela nekoliko dana je uginula ,

dok ova sto nije jela preko dvije sedmice je ziva.

Da bi dobio bilo kakvu vrstu antibiotika moram imati papir od ljekara .Pokusat cu jos na nekim mjestima nabaviti to .

Pisano: 21.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum