NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
20 korisnika su online (16 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 20

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: higijena
#11
Početni član
Početni član


See User information
Hej, higijenu smo nekako riješili.
Imamo sad jedan mali problem, kraj nosića nam se pojavila neka bijela tačkica, ne bih rekla da ima gnoja u njoj. dal je moguće da se kornjača negdje udarila, pošto je (da kucenem u drvo) baš živa, po cjeli dan nešto ganja, rjetko kad miruje, najrađe bi izgurala staklo advarijuma kad bi mogla. Blenavo malo stvorenje.
što se tiče ishrane moraćemo malo smanjti, pošto mi se čini da se baš ugojila, pa se bojim da ne postane pretila, nadam se da već nije.
pomozite ako znate šta bi moglo biti na nosiću i kako da to saniramo.

Pisano: 05.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bez slike je tesko reci sto bi to moglo biti. Imas li u akvariju kakvih ostrih ili grubih ukrasa? Poput pjescanog kamena, plasticnih ukrasa?
Kada kornjaca sa kopna ulazi u vodu ima li dovoljno mjesta da se zaustavi, da se ne zabije u nesto?

Pisano: 06.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#13
Početni član
Početni član


See User information
kamenje je sve oblo, nema oštrog, plastičnu biljku imam jednu,al je ne držim u akvarijumu jer se bojim da se kornjača ne zapetlja. ostrvo joj je u jednom uglu tako da ima dovoljno prostora. mada mi se čini da je prije par dana nečeg se uplašila u udarila u staklo. danas kad sam joj to pipnula štapićem za uši da vidim šta je, jedan mali dio je otpao, kao da je neka krastica. vidjeću kako će se ponašati dalje, pa ako vidim da nema napretka ili da se nedaj Bože pogoršava, slikaću pa da vidiš. hvala u svakom slučaju.

Pisano: 07.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#14
Početni član
Početni član


See User information
juče kad sam došla s posla, nosić moje ljubimice je bio člist, nije više bilo te bijele tačkice. samo ne znam dal je ostala mala rupica, to mi je teško da vidim ovako, a nisam je htjela dirati da je ne gnjavim jer sam je ovih dana dirala, pa da je ne uznemiravam stalno.

Pisano: 09.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa slobodno uzmi kornjacu u ruke i pogledaj. Ovdje zagovaramo da se kornjace ne diraju bez potrebe (natezanje po rukama iz dosade, igranje s njima itd.), no kada kornjacu trebas pregledati, cistiti smjestaj, seliti... naravno da ju mozes primiti.

Pisano: 09.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#16
Početni član
Početni član


See User information
znam da mogu, ali ne želim da je gnjavim, ako nema potrebe za to. sad za vikend sam joj detaljno čistila akvarijum, skidala prokleti kamenac (sirćetom, al sam poslije dobro, dobro isprala), a nju sam ogradila i pustila malo da se šeta. nosić je čist, samo kad se skros osuši oklop joj naravno pobjeli. mislim da je bijel od kamenca, pa me zanima ima li šanse da joj to nekako skinem, da bude onako lijep kao što je lijep i u vodi (znam da će biti svjetili kad se osuši). i još nešto, čitala sam na forumu da ljudi ljeti korjaču drže ba balkonu. zanima ne kako, pod kojim usovima, a da se ne prehladi. u kojem periodu se može iznijeti na balkon. bojim se da bi tu bilo previše prašine i hladnoće.

Pisano: 14.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja sam oklop cistio starom cetkicom za zube , to imas negde forumu pisali su o tome a na balkonu se drze valjda u ljetnom periodu kad su temperature vece znas i saam kako zna biti vruce , a prasine nema ako imas poklopac na akvariju , tu ce kornjace imati priliku upoznati pravo sunce x)

Pisano: 14.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#18
Početni član
Početni član


See User information
ok, za četkicu, to znam, i svaki put je čistim četkicom. i kad imaš poklpac moraš ostaviti malo mjesta da ulazi zrak i eto prašine :))) neka nje još u kući.

Pisano: 15.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jovana
znam da mogu, ali ne želim da je gnjavim, ako nema potrebe za to. sad za vikend sam joj detaljno čistila akvarijum, skidala prokleti kamenac (sirćetom, al sam poslije dobro, dobro isprala), a nju sam ogradila i pustila malo da se šeta. nosić je čist, samo kad se skros osuši oklop joj naravno pobjeli. mislim da je bijel od kamenca, pa me zanima ima li šanse da joj to nekako skinem, da bude onako lijep kao što je lijep i u vodi (znam da će biti svjetili kad se osuši). i još nešto, čitala sam na forumu da ljudi ljeti korjaču drže ba balkonu. zanima ne kako, pod kojim usovima, a da se ne prehladi. u kojem periodu se može iznijeti na balkon. bojim se da bi tu bilo previše prašine i hladnoće.


Ne znam sto mislis pod detaljno ciscenje, ali ako to ukljucuje izvrtanje cijelog akvarija i pranje podloge to nije pravilan nacin odrzavanja akvarija. Time unistavas bakterije koje vrse biolosku filtraciju, a bez bioloske filtracije voda brzo poprimi neugodan miris i boju. Preporucam ti da procitas clanak o filtraciji i odrzavanju jer ce ti shvacanje bioloske ravnoteze u akvariju i postivanje pravila odrzavanja akvarija puno olaksati zivot: Smjestaj za vodene kornjace

Pustanje kornjace u setnje po podu nije preporucljivo jer kornjacu izlazes stresu od promjene okoline i temperature, te mogucnosti da se razboli. Kornjacu je za vrijeme odrzavanja akvarija najbolje staviti u plasticnu posudu i paziti da nije na propuhu ili hladnoci.

Bilo kakvim pokusajem skidanja kamenca sa oklopa riskiras ostecenje samog oklopa. Cak i ako ne ostetis oklop struganjem stavras jos grublju i pogodniju podlogu za stavarnje kamenca. Oklop ce se s vremenom sam ocistiti ljustenjem. A da bi sprijecila nakupljanje kamenca na oklopu u akvariju treba biti sto veca kolicina vode kako isparavanjem male kolicine vode tvrdoca vode u akvariju ne bi naglo porasla.

Kornjacu mozes preseliti u ljetni smjestaj (plasticnu kacu, bazen) na balkonu kada je vani stabilnih 20-25 stupnjeva ili vise. Vazno je da se kornjaca moze skloniti sa sunca kada zeli. Kolicina vode mora biti sto veca kako se ne bi pregrijala na suncu i dio obavezno mora biti u hladu. Par tjedana prije nego stavis kornjacu van bi trebala provesti monitoring temperature da vidis da li je uopce sigurno. Jer ako ti je balkon na juznoj strani temperature ljeti bi mogle biti i do 40 stupnjeva sto nikako nije za drzanje kornjaca.


Citiraj:

Pisano od: melek
ja sam oklop cistio starom cetkicom za zube , to imas negde forumu pisali su o tome a na balkonu se drze valjda u ljetnom periodu kad su temperature vece znas i saam kako zna biti vruce , a prasine nema ako imas poklopac na akvariju , tu ce kornjace imati priliku upoznati pravo sunce x)


Kao sto kazem ribati kornjaci oklop nije potrebno niti pozeljno. Kornjaca ima na oklopu sluz koja je prirodni zastitni sloj i to nije dobro redovito skidati. Oklop se sam odrzava susenjem prilikom suncanja i ljustenjem.
Kada se kornjace stavljaju na balkon ne smiju se staviti van u zatvorenom akvariju (ili akvariju uopce) jer ce se pregrijati zbog efekta staklenika!

Pisano: 18.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: higijena
#20
Početni član
Početni član


See User information
Hvala, Kori na savjetima!!!

Pisano: 13.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum