NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
21 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 21

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mozda zvuci glupo al ipak interesuje me do kada vi ( mislim na sve clanove foruma) drzite upaljenu rasvjetu , sijalicu , lampu i sl. ??

ja nemam nikakav timer koji bi to automatski gasio u odredeno vrijeme pa me znaima jel ima odredeno vrijeme dok kad treba da je upaljena

Pisano: 12.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa definitivno bi bilo dobro imati timer da zivotinje imaju svoj red. Idealno bi bilo uskladiti rasvjetu sa suncem, no jasno ako se kornjace nalaze u tvom zivotnom prostoru to bas nije u potpunosti izvedivo. Prema tome najbolje je rasvjetu uskladiti prema svom ritmu - kada obicno ustajes neka se kornjacama pali svjetlo. Inace u zimskim mjesecima je dovoljno da je rasvjeta upaljena 8-10 sati dnevno, a u ljetnim mjesecima 12-14 sati dnevno. Uz to je dovoljno da lampa za grijanje radi samo 6-8 sati dnevno (ovisno o godisnjem dobu) i to kroz sredinu dana. Time simuliras sunce - ono nije jako niti ujutro niti navecer, vec samo kroz sredinu dana.

Pisano: 13.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
Oprostite što mijenjam temu ali koji bi filter bio najbolji za žutouhe kornjače.Ali i zanima me kakav bi bio najbolji akvarij za kornjače, od koliko litara.I kad bi već kupovo veći terarij uzeo bi najveći što je mogući da ne trebam više kupovati akvarije.Stoga možete mi li preporučiti od kolko bi onda trebo litara akvarij , kakav bi grijač i kakav bi njima filter najbolje koristio.Ja sam čuo da bi njima terarij od 100 ili 200 litara bio dovoljan kad skroz narastu.Jer im želim pružiti što bolji život.Zato molim odgovor za grijač , filter i akvarij.

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kreso
Oprostite što mijenjam temu ali koji bi filter bio najbolji za žutouhe kornjače.Ali i zanima me kakav bi bio najbolji akvarij za kornjače, od koliko litara.I kad bi već kupovo veći terarij uzeo bi najveći što je mogući da ne trebam više kupovati akvarije.Stoga možete mi li preporučiti od kolko bi onda trebo litara akvarij , kakav bi grijač i kakav bi njima filter najbolje koristio.Ja sam čuo da bi njima terarij od 100 ili 200 litara bio dovoljan kad skroz narastu.Jer im želim pružiti što bolji život.Zato molim odgovor za grijač , filter i akvarij.


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Trebao si otvoriti novu temu pa ne bi ometao ovu

Imas jako puno vrsta smjestaja za kornjace, sve od obicnih akvarija, akvaterarija, velikih plasticnih korita itd. O svemu tome je pisano u clanku o smjestaju, procitaj ga pa ce ti biti puno jasnije:

Smjestaj za vodene kornjace

Sto se tice same velicine smjestaja za odraslu zutouhu kornjacu je potreban smjestaj barem 150 cm duzine, nekih 300-400 litara minimalno.

Sto se tice filtracije sto veci vanjski kanisterski filter je najbolji izbor za akvarij te velicine. Od grijaca za vodu preporucamo akvarijske grijace od tehnickog polimera ili sa plasticnom zastitom.
Od opreme bi se trebao jos interesirati o rasvjeti, to je jako vazno za zdravlje i dobrobit kornjaca. O svemu tome mozes procitati u clanku o smjestaju.

Ako ti trebaju konkretni savjeti koju sve opremu kupiti i gdje otvori novu temu, napisi koliko su kornjace velike i koliko ih imas, te od kuda se javljas.

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
Pogledao sam na tu stranicu za smještaj kornjače .Meni je sve to jasno od poklopca za akvarij pa do samog akvarija,nego sam htio pitat koja bi firma koja radi te akvarije bila najbolja .Znam da postoji više vrsta tih grijača i filtera ali mene je zanimalo koja bi od tih vrsta bila najbolja za moje kornjače.Inače ja imam dvije kornjače jedna se zove Kreso a jedna Zvonkec.Mi držimo te mališane u terariju srednje veličine onaj što se može nać u svim trgovinama onaj koji ne ma krov .On ima platformu koja se može pomicat ,ja ne govorim o onima kaj imaju na vrhu rešetke nago kaj uopče nemaju krov.I još samo sam htio pitat u vezi tih filtera znam da ima puno vrsta ,ali mi je prijatelj reko da su svi oni isti .hvala.molim odgovor

Pisano: 21.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
krov ili poklopac mozes sam sebi napraviti , improvizuj malo

a grijač ide otprlike 1 w na 1 litar vode , tako svugde pise pa izracunas kolko imas litara i onda znas koje jacine ti treba grijač ,

i na filterima imas protok po satu , koliko litara po satu preciste pa onda izracunaj kolko imas vode u akvarijumu i prostora onda na spram toga mozes odrediti oces li kupiti neki unutarnji filter il vanjski i koje jacine

Pisano: 21.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: do kada drzite upaljneu lampu ( rasvjetu ) ??
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kreso
Pogledao sam na tu stranicu za smještaj kornjače .Meni je sve to jasno od poklopca za akvarij pa do samog akvarija,nego sam htio pitat koja bi firma koja radi te akvarije bila najbolja .Znam da postoji više vrsta tih grijača i filtera ali mene je zanimalo koja bi od tih vrsta bila najbolja za moje kornjače.Inače ja imam dvije kornjače jedna se zove Kreso a jedna Zvonkec.Mi držimo te mališane u terariju srednje veličine onaj što se može nać u svim trgovinama onaj koji ne ma krov .On ima platformu koja se može pomicat ,ja ne govorim o onima kaj imaju na vrhu rešetke nago kaj uopče nemaju krov.I još samo sam htio pitat u vezi tih filtera znam da ima puno vrsta ,ali mi je prijatelj reko da su svi oni isti .hvala.molim odgovor


Sudeci po opisu drzis kornjace u obicnoj plsticnoj posudi s palmicom sto se bas ne moze nazvati terarijem.

Da bi ti mogao ista preporuciti trebam znati sto konkretno hoces i od kuda se javljas. Za kornjace je najbolje sam slagati smjestaj, dakle kupiti akvarij odvojeno (samo staklo), poklopac si sam napraviti ili dati stolaru da ga napravi i kupiti opremu odvojeno. Najpoznatija firma koja lijepi akvarije u Hr. je www.aqua-terra.biz . Dakle kada znas sta hoces i isplaniras si akvarij narucis staklo zeljenih dimenzija kod njih, oni ti konkretne i dobre savjete za izradu postenog smjestaja nece dati nego standardne savjete iz pet shopa i preporuku za polufunkcionalni akvaterarij.
Od grijaca preporucam JBL ProTemp S ili Aquarium Systems Newatt. A od kanisterskih filtera Eheim ili Fluval. Kada ces znati konkretne dimenzije smjestaja onda mozemo o modelima.

Citiraj:

Pisano od: melek
i na filterima imas protok po satu , koliko litara po satu preciste pa onda izracunaj kolko imas vode u akvarijumu i prostora onda na spram toga mozes odrediti oces li kupiti neki unutarnji filter il vanjski i koje jacine


Podjednako vaznu ulogu uz protok igra i volumen samog filtera, odnosno koju kolicinu i kakve filter medije ima.

Pisano: 22.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum