NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
18 korisnika su online (16 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 18

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Anonymous
umjetna trava?
#1
otvaram ovu temu jer nigdje na forumu nema ništa o ovome što ja pitam.jel dobro na dno akvarija staviti umjetnu travu.po meni to izgleda dobro,lijeo je,prirodno,jedina mana toga je što ne vrši biološku filtraciju,ali ću zato na dio dna staviti šljunak.pa jel umjetna trava dobra,i što mislite o tome.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa bas ne mozes reci da je umjetna trava prirodna...ja bas ne zagovaram takvo uređenje akvarija, pre kicasto za moj ukus. Prirodnije je kada kornjaca moze kopati po dnu.
Ali ako je ta trava napravljena od plastike ne bi trebala stetiti, izbor je na tebi. Samo obrati pozornost da nema malih dijelova koji bi se mogli odvojiti i zavrsiti u probavi kornjace. Sto se tice nitrificirajucih bakterija one se opcenito hvataju na sve povrsine u vodi pa ne vidim razlog zasto se dio ne bi nastanio i na tu travu.

Pisano: 18.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dosta neprirodno mi izgledaju te umjetne biljke, ni ja ti ih ne bih preporučio. Ti odluči!

Pisano: 18.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: umjetna trava?
#4
Citiraj:

Pisano od: trachemys
Dosta neprirodno mi izgledaju te umjetne biljke, ni ja ti ih ne bih preporučio. Ti odluči!

dakle.....sve u svemu to nije najbolji izbor

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
da ne otvaram bezveze novi topic...

razmisljam da umjetnu travu (to je ko tepih,jel) stavim na kopno...

zanima me

1.gdje se to moze nabaviti ? pogledao u par hobby shopa,nisam nasao, isto tako u pet shopovima nisam siguran da ima (moze biti da sam u krivu, ali ja nisam nasao)

2. ima li tko iskustva sa tim...ima li kakvih nedostataka, npr.posto kornjace mokre izlaze na kopno da li sa vremenom pocinje smrditi ili truliti?

Pisano: 07.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja mislim da sve svoje potrebe obavljaju u vodi samo se suncaju na kopnu , a ako je taj proizvod namjenjen tvornicki za akvarij onda nebi trebao da pocne truliti,iako nikad u zivotu nisam vidjeo umjetni tepih kao podlogau akvariju :D

Pisano: 07.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
skoncentriraj se, to bih htio upotrijebiti kao podlogu za kopno...simulacija livadice :) dno mi je sljunak, pa da kopno bude nekaj drugacije, malo mi je premonotono da i na kopno kamenje ili drvo stavim....

ugl.zna li itko gdje to pogledati...mislim idem sutra po pet shopovima,al ak neko zna...

Pisano: 08.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pa svi nastoje napraviti kornjaci sto prirodniji smjestaj u akvarijumu tako da njoj bude udobnije a ne tebi koji samo gledas u to , ipak mislim da neces nigde nac tu imitaciju livadice :D , ako neuspijes to naci pogledaj u galeriji imas slika od clanova i videces na nekim slikama oko akvarija su postavljene vazne sa raznim biljkama cvecem , pa ako ti ne uspijes "simulacija livadice" mozes pokusat i to da ti malo razbije monotonost

Pisano: 08.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
u prirodi ih se moze vidjet da se suncaju na travi...mislim da je time prirodnost raspravljena (naravno da ne bih uzeo neku nakaradnu kricavo zelenu travu). a da li je prava ili plasticna mislim da nekakve vaznosti za samu dobrobit kornjace nema. sto se tice umjetnog bilja unutar akvarija,to je i meni bezveze

isprika administratorima na ovom malo off topic razgovoru...

Pisano: 08.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: umjetna trava?
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: janko1986
da ne otvaram bezveze novi topic...

razmisljam da umjetnu travu (to je ko tepih,jel) stavim na kopno...

zanima me

1.gdje se to moze nabaviti ? pogledao u par hobby shopa,nisam nasao, isto tako u pet shopovima nisam siguran da ima (moze biti da sam u krivu, ali ja nisam nasao)

2. ima li tko iskustva sa tim...ima li kakvih nedostataka, npr.posto kornjace mokre izlaze na kopno da li sa vremenom pocinje smrditi ili truliti?


Takve stvari neces naci u pet shopu nego eventualno u trgovackim centrima za kucu i vrt...Bauhaus, Baumax, Pevec itd. Mozda cak i neki rasadnici koji prodaju opremu za vrt imaju to.

Viđao sam vise razlicitih umjetnih trava. Postoje one koje su doslovce od krute plastike lijevane prakticni u jednom komadu na mrezici (o takvima je inicijalno tema bila). A imas i onih koje su vise od nekog materijala slicne najlonskim vlaknima, tkanini. Ne znam koliko bi bila dobra takva najlonska jer kada bi kornjaca sjela na to plastron se vjerojatno ne bi u potpunosti osusio. A za zdravlje oklopa je to vazno, ako ce stalno biti na mokrom moze doci do gljivicne infekcije i nekroze. Tako da imaj to na umu kada kupujes. A ti umjetni materijali sami po sebi ne bi trebali truliti.

Pisano: 09.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum