NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


kornjaca prebrzo raste
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav,

imam malu zutouhu, kod mene je oko mjesec i pol, narasla je gotovo 1cm u zadnjih mjesec dana sto mi se cini dosta previse.. 1.1. je imala 3,5-3,6, danas ima 4,5cm - duzina oklopa..

hranim je svaki dan, ujutro uglavnom piletinom, ponekad mesom ribe, i navecer malo jbl probaby racica. cini mi se da joj nije previse hrane, al izgleda da je kad toliko raste te joj mislim smanjiti obroke i izbaciti racice navecer..

dali ima veze to sto u pet centru vjerojatno nije bas hranjena kako treba pa sada nekako nadoknadjuje taj rast ili? i dali mislite da se taj tempo rasta smanji sa vremenom ili ne?
negdje sam procitao da je rast od vise od 100% u jednoj god previse?
i zadnje pitanje moze li imati kakvih zdravstvenih problema zbog prebrzog rasta?

ima dobre uvjete, cistu vodu, temp vode 25 stupnjeva, repti glo 5.0 i spotica za grijanje kopna..

Pisano: 30.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tako brz rast u prirodi nije normalan, međutim u akvarijskim uvjetima je to uglavnom tako. Kornjaca ima idealne uvjete, nikad joj nije hladno, uvijek ima hrane cak i vise nego sto joj je stvarno potrebno. Osim toga u prirodi se hrani insektima, larvama, jajascima i punoglavcima...uglavnom hranom od koje puno sporije raste. Tu je također i hibernacija, u tih par mjeseci kornjaca isto ne raste.

Ja bi ti preporucio da malo reduciras obroke i ako mozes ubacis prirodnije hrane poput glista, crva, larva, sve naravno iz kontroliranog uzgoja. Imas kaliforniskih glista, te larve fobasa i brasnjara za nabaviti. Umjesto racica joj rađe daj kvalitetne granule poput Tetra Reptomin koje sadrze kalcij i vitamine.

Kako kornjaca stari tako ce sve manje i manje rasti. Najbrze raste u prvoj godini zivota, dok potpuno odrasle kornjace koje su dostigle svoju prosjecnu velicinu rastu mozda 1 mm na godinu, nikada ne prestanu rasti.

Zdravstvenih problema zbog brzeg rasta moze biti jer se kornjaca ne stigne pravilno razviti. Najcesce posljedice su piramidalan rast oklopa i ostecenja probavnih organa (to se tek manifestira u starijoj zivotnoj dobi).

Nemoj se previse uzrujavati oko toga, potrudi se jedino bolje kontrolirati prehranu, raznolikost je kljucna. Ako kornjaca lijepo napreduje to je znak da je zdrava i da joj je dobro.

Pisano: 30.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#3
Početni član
Početni član


See User information
hvala na odgovoru ;)
imam i reptomin baby, ali to svaki put ispljune samo i ignorira..
pokusat cu reducirati obroke pa cemo vidjeti..

a ako znas mozda gdje se moze u Zagrebu nabaviti ziva hrana?

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#4
Početni član
Početni član


See User information
nasao na teraristici hr, imaju brasnare i phobase, a koliki je "rok trajanja" takve hrane? oni se samo ubace u vodu?

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je valjda živa hrana, pa traje dok je živa?

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
moja kornjaca ima 4 meseca i velika je 7 cm pa vas pitam da li je to normalna velicina

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Mark088
nasao na teraristici hr, imaju brasnare i phobase, a koliki je "rok trajanja" takve hrane? oni se samo ubace u vodu?


Pa doma si mozes sloziti posude u kojima ces ih drzati (a mozes si i sam pokrenuti uzgoj). Napravis im mjesavinu npr. zobenih pahuljica i corn flakeksa i ubacis ih unutra. Fobasi tako mogu zivjeti preko 6 mjeseci i nece se zacahuriti dok su sa drugim licinkama. Brasnjari ce se zacahuriti cim narastu dovoljno i imaju toplinu. Mozes ih dohranjivati granulama za kornjace, te vocem i povrcem. Ovdje imas uputstva za drzanje i uzgoj ako te zanima:

Zophobas morio

Tenebrio molitor

Fobasi imaju vecu nutricionalnu vrijednost od brasnjara, ali narastu dosta veliki, po 5-6 cm tako da ih kornjaca mozda nece moci svladati, nego samo manje primjerke.
Brasnjari nisu previse hranjivi, no dosta su manji, odrasli su oko 2 cm i mala kornjaca ih moze lako svladati. Jos jedna prednost je da su laki za uzgoj. Preporucam ti da probas za pocetak sa brasnjarima pa kako kornjaca raste prijeđes na fobase.

Citiraj:

Pisano od: pavlevuk
moja kornjaca ima 4 meseca i velika je 7 cm pa vas pitam da li je to normalna velicina


Hoces reci, kornjaca je kod tebe 4 mjeseca? Koliko je bila velika tek kada je dosla kod tebe?

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: kornjaca prebrzo raste
#8
Citiraj:

Pisano od: Kori

Ja bi ti preporucio da malo reduciras obroke i ako mozes ubacis prirodnije hrane poput glista, crva, larva, sve naravno iz kontroliranog uzgoja. Imas kaliforniskih glista, te larve fobasa i brasnjara za nabaviti.



dobar dan
jel mogu davat žohare fobasa kornjačama?
kalifornijske gliste moram naručivat iz susjednih zemalja, ili isto ima negdje za kupit(internet,farme)?



Edited by Kori: krivi citat


Editirano od Kori on 31.01.2011 17:32:31
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
bila je oko 3 , 4 cm

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjaca prebrzo raste
#10
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: stanikic
To je valjda živa hrana, pa traje dok je živa?



ma, zato sam stavio navodnike..

hmm..
quote iz clanka o brasnarima

Citiraj:
Nisu jako hranjivi i najlošija su hrana za terarijske životinje, imaju veliki udio masti i desetak puta veći udio fosfora nego kalcija (bitno je znati da životinja može apsorbirati kalcij samo ako je vezan sa fosforom, pa ih treba kombinirati s ostalom prehranom).


??

Pisano: 31.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum