NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


kako prepoznati vrstu
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
citao sam na raznim mjestima
predpostavljam da je jedna crvenouha a druha zutouha
takođe predpostavljam da je jedno muzijak a druga zenka
ali ipak vi st e strucni a ja pocetnik pa dali bi netko znao da odgovori =) ubacit cu slike =)

ovak kad ih ja gledam jedna je puno tamnija od druge ima tamniju zelenu boju kože i kao da je creno ovo dok druga je puno svjetlija i bas ima ovu zutu boju na glavi nez sad ..
jedna ima kratak rep druga duzi i kod ove sto ima duzi rep kao d aima na kraju oklopa udubljenje neko al blago jedva pa se primjeti


i da ne bih otvarao novi post
imam problem sa kornjacom slika pfff
ne otvara oci u poslednje vrjeme
da naglasim " neam grijač vode" .. tek sam ga naručio jer zivim u vuko*eb*ni pa mi je teze nabavljate filtere i grijače
protelih par dana sam im ja grijao vodu i mjenjao
inace mjenjam svako drugi max treci dan ...

to mjesto gde ih drzim je otprilike 1,5 M od kamina koji je stalno u funkciji i grije tako da im bas i nije zima al ipak narucio sma grijac vodee filter najverovatnije nikad necu naci pa cu smisliti nesto negde sam procitao da imju rucni rad filteri sad nez kak to ide al to cu kasnije
vise me brine sad donatelo ne otvara oci , oci nisu natekle izgledaju iste velicine kao i kod druge kornjace , nisu crvene , hranim ih susenim račićima .. zadnji obrok sam po prvi puta ubacio puretinu svjezu i za nepovjerovat kornjaca je pocela jesti iako je odbijala hranu .. uglavnom primjetio sam kad se hranila otvori malo oci i otvori usta ali neuspije uhvatiti komad mesa prmasi ga i onda tak dva tri puta dok neufati .. kao da joj vid nije bas najostriji a sve je bilo ok kad sam je donjeo iz radnje .. i da ova kornajca donatelo na slici pfff .. je pretezno stalno u vodi dok je druga na kopnu

i rjetko kad su jedna pored druge samo kad se hrane

takođe bi volio znati kolko su stare otprilike jer lik u ranji bas nista nije znao da mi kaze

pa vi ako mozete procjenite spram moje ruke velicnu kornjace i otprilike starosnu dob ako tko to zna =)


lik u radnji mi nije znao reci koje su vrste i ubjedivao me da uzmem onu plastikicu kao to je savrsen dom za njih bas se pitam kak je dobio onaj posao i kako do sad nije mrtav, kolko ima ikustva dobro ga oni pitoni ne pojedu =) ..

Dodaj datoteku:



jpg  hhhhhhh.jpg (453.83 KB)
1486_4d336b850a8b9.jpg 1788X1079 px

jpg  ddd.jpg (449.03 KB)
1486_4d336c62924ff.jpg 835X1741 px

jpg  pffffff.jpg (508.06 KB)
1486_4d3371bb40d32.jpg 2427X1672 px

Pisano: 16.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
nez gde sam procitao da im smeta sitni pjesak ... e sad da li je tacno il ne :S ... kao progutaju ga dok se hrane i smeta im onda dok vrse nuzdu :S ...

na nekim forumima pise ovak dok na drugi skroz drugacije

nez vise ni sam

kako ce im smetat pjesak kad se on nalazi u prirodi i svim rjekama gde su one inace ...

i nije mi jasno ta ishrana . citao sam .. aj sve uredu nije prob za hranu .. al ako see trebaju hraniti kao i u prirodi sto bi trebale .. zasto im onda dajemo govedinu ,puretinu ,piletinu i jos neke namirnice i trave i salate koje cisto sumnjam da nadu kad bi bile u prirodi .. pa nemoze kornjaca u prirodi uloviti govedinu ( kravu) koja ima dlakavu kozu koju kornjace nevole i zatim je pojesti i to izdvojiti masne djelove .... totalno ludoo

neam nista protiv ishrne i sam i dajem sve to i trudim se da sve bude naj naj ...

al stvarno neke stvari nemaju smisla =)

Pisano: 16.01.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko vidim obje kornjace su crvenouhe, za tocniju identifikaciju slikaj glavu iz profila ispruzenog vrata.
Spol ne mozes sada jos utvrditi, trebas sacekati nekoliko godina da kornjace narastu i spolno dozriju.
Tamnije/svjetlije boje kornjaca ne igraju nikakvu ulogu kod identificiranja podvrste.
Ovo udubljenje sto spominjes zvuci malo zabrinjavajuce. Da li je to mjesto na oklopu mekano? Da li je oklop jako mekan ili samo blago elastican?

Oci mogu biti zatvorene zbog vise razloga:
Bakterijska upala ociju zbog drzanja u zmazanoj vodi u pet shopu.
Nedostatak vitamina A zbog pogresne prehrane.
Zatvorene oci kao upala pluca (to je najgori scenarij). Provjeri da li kornjaci ide kakva sluz na nos i usta, te da li ispusta cudne zvukove uslijed otvaranja usta na kopnu, kao da se gusi? Da li kornjaca pliva ukoseno u jednu stranu?

Da bi bilo moguce zapoceti bilo kakav tretman moras ugrijati kornjace. Za prvu pomoc preko dana iznad kopna stavi obicnu stolnu lampu koja grije. Mozes i primaknuti smjestaj blize peci, no moras mjeriti temperatutu da ih ne pregrijes. Nabavi opremu sto prije.

Kada kornjace dođu u pet shop obicno budu stare 2,5-3 mjeseca. Ovisno o tome da li se prodaju u pet shopu znaju zivjeti i do godine dana, bez pravilne prehrane i uvjeta zakrzljaju i razbole se pa je tesko reci koliko su tocno stare.

Ako kornjace ne jedu podlogu u velikim kolicinama nema razloga za brigu. O podlozi mozes procitati ovdje: LINK

Kornjacu treba nastojati hraniti sto prirodnije sto je moguce, dakle riba, puzevi, crvi, gliste i ostala ziva hrana koja je navedena u popisu. Međutim vecina toga nije svima uvijek dostupna tako da kao dobra zamjena moze posluziti i navedeno meso i bilje. Kornjacu je momoguce hraniti sasvim prirodno, no na tebi kao vlasniku je najbolje da sto bolje simuliras pravilnu prehranu. Također racunaj da su kornjace strvinari, bilo koji utopljeni sisavac ili ptica su na meniju.

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
grijac sam nabavio
odrazjem temperaturu na 26 stupnjeva
na kopnu sam imao lampu 25 W samo za grijanje al sam ubacio drugu od 100 W i primjetio sma da sad cesce idu na kopno .

Kornjaca ne ispusta nikakvu sluz, ne pliva ukoseno , ne pravi nikakve zvukove nit je ikad pravila (uopste ih ne cujem ; mozda su jos male za zvukove )

i da pocela je jesti i malo vise se kretati i plivati ,
ponekad otvori oci malo ne skroz , ponekad otvori jedno oko dok je drugo zatvoreno ...

imam osjecaj da ide na bolje , bas mi je bilo drago vidjetiti je da jede .

Pisano: 20.01.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: melek
grijac sam nabavio
odrazjem temperaturu na 26 stupnjeva
na kopnu sam imao lampu 25 W samo za grijanje al sam ubacio drugu od 100 W i primjetio sma da sad cesce idu na kopno .



Nije vazno koliko je watta zarulja nego kolika je temperatura kopna. Moguce je da sa obicnom zaruljom 100W postizes potrebnih 30-35 stupnjeva zato jer takva zarulja rasprsuje toplinu na sve strane. Trebao bi koristiti spot reflektoricu koja ima usmjerenu svjetlost i toplinu, te je u mogucnosti na kopnu napraviti "hot spot". Tada ce ti trebati puno slabija zarulja 40, 60W da postignes zeljenu temperaturu i dobijes zeljeni efekt.

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ima oko sijlice tjelo koje neda na strane da ide svjetlost ali nije usmjereno tj ne odbija svjetlost od sebe prema nekoj tacaki ( povrsini) nego se i ono grije .


mozda je malo off topic al vezano je za ovo
kad izadu da se suncaju izvuku i glavu i udove ( mislim noge ili sta je to vec ) ono bas kao da spavaju skroz se razvuku iz oklopa , totalno opuste tjelo

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da ali to opet nije isto. Kad ces imati prilike nabaviti reflektorsu spot zarulju se mozes uvjeriti da je razlika u usmjerenosti svjetlosti i topline stvarno velika. Takve zarulje su zanemarivo skuplje od obicnih a ustedis struje i mozes postici razlicite temperaturne gradijente na kopnu da si kornjace mogu birati temperaturu za suncanje.

Ja te poze na kopnu zovem "pozicioniranje solarnih ploca" :) Razlog zasto se kornjace tako ispruze je izlaganje sto vise koze suncevom UV zracenju kako bi pospjesile sintezu vitamina D3. Zato je vazno imati UVB rasvjetu.

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
obe su crvenouhe kao sto sam prepostavio

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
znam o tim usmjerenim tjelima i kako funkcionisu , zavravam cetvrtu godinu elektrotehnike i drugu godinu rasvjete i rasvjetnih tjela tak da sam dosta upucen u to ali opet neznam prave nazive tih UV i UVB sijalica tako da mi je tesko njih pronaci .
predpostavljam da je UV ova obicna stedna sijalica .

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako prepoznati vrstu
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: melek
znam o tim usmjerenim tjelima i kako funkcionisu , zavravam cetvrtu godinu elektrotehnike i drugu godinu rasvjete i rasvjetnih tjela tak da sam dosta upucen u to ali opet neznam prave nazive tih UV i UVB sijalica tako da mi je tesko njih pronaci .
predpostavljam da je UV ova obicna stedna sijalica .


Oho, u tom slucaju smo i po pitanju struke kolege, i ja sam student elektrotehnike :)
Obicna stedna zarulja ne isijava UVA-UVB spektar osim ako nema unutra poseban plin ili posebno staklo, za sada se jos nisam interesirao za detalje na kojem principu rade. Ista je stvar i sa neonkama i ostalim high tech lampama.

Najpoznatije svjetske tvrtke koje proizvode UVA-UVB rasvjetu za gmazove su ti:

http://www.exo-terra.com/
http://www.zoomed.com/
http://www.namibaterra.de/
http://www.luckyreptile.com/
http://www.reptileuv.com/

Onda tvrtke specijalizirane za rasvjetu koje imaju posebne serije lampi za gmazove:
Sylvania Reptistar -prolistaj, strana 23
Osram Biolux
http://www.arcadia-uk.info/

...ima ih jos jako puno. No na ovim prostorima su dostupne Exo Terra, Sylvania, Arcadia, Osram, Namiba Terra, Sera...

Svaka tvrtka ima svoju seriju lampi raznih jacina i oblika.

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum