NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3)


Re: Zvizduk?
#21
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nije da zvizdi,nego kada izroni glavu iz vode odmah nakon toga uradi fijuuu...i opet tako...To traje nekih 20 minuta i onda prestane...To se ponekad desi,ali ja mislim da reaguje zato sto je sama ili zato sto je gladna.Zdrava je i ponasa se sasvim normalno.Odavno nije ispustala zvuk...

Pisano: 08.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zvizduk?
#22
Početni član
Početni član


See User information
Imam kornjacu od marta,dobila sam je kao poklon.Bila je u onoj plasticnoj posudi.Nakon par sedmica,kupila sam veci akvarijum,negdje 30x30 i jos jednu kornjacu.Imam vode onoliko koliko je dovoljno da kamen moze izviriti na povrsinu,znaci nije nesto puno,ali oko 5 cm iznad oklopa.nemam grijac,i koristim obicnu lampu za suncanje.jedna kornjaca je stalno na kopnu,a druga,ne toliko cesto ali vecinu vremena.primjetila sam da ova druga,sto je kasnije kupljena,ispusta zvizduke,i jednom sam je vidjela kako na kopnu jako otvara usta.jede crve,piletinu,povrca...vodu mijenjam jednom dnevno,ali svejedno se voda ohladi za 3 sata.ne znam da li ima upalu pluca i sta da radim?
male su,oko 5 cm u precniku obe.

Pisano: 03.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zvizduk?
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Ispustanje zvukova i otvaranje usta je simptom zavrsnog stadija upale pluca, moras reagirati jako brzo ako zelis da kornjaca ima barem nekakve sanse prezivljavanja.

Prvo i osnovno moras nabaviti akvarijski grijac da bi uopce mogla lijeciti kornjace. Temperatura vode mora biti 29-30 stupnjeva i jos vaznije, temperatura kopna uvijek mora biti visa od temperature vode, oko 35 stupnjeva. Kada po noci ugasis lampu za grijanje potrebno je pokriti akvarij necime da zadrzava temperaturu i vlagu (ali obavezno treba ostaviti otvoren dio zbog ventilacije).

Kada su kornjace ugrijane na pravilan nacin tek onda ima smisla potraziti pomoc veterinara. Kornjace bi trebale primati injekcije antibiotika. Vecina veterinara na ovim prostorima ne zna raditi sa gmazovima i nisu u mogucnosti lijeciti kornjace (pogotovo ne tako male). Trebala bi potraziti veterinara koji se bavi lijecenjem malih zivotinja, najbolje ukrasnih pticica ili papigica jer jedino takvi veterinari imaju antibiotike u dovoljno malim koncentracijama za doziranje malim kornjacama.

Od kuda nam se javljas?

Ovo doba godine obicno nije toliko hladno da se kornjace razbole. Radila si ogromnu gresku prilikom mijenjanja vode. Stavljala si toplu vodi koja se naglo hladila na sobnu temperaturu i kornjace su dozivljavale temperaturni šok. Pad imuniteta, velika (i obrnuta) razlika u temperaturama vode i kopna/zraka su gotovo sigurno uzrok ovoga.
Ubuduce kada mijenjas vodu temperatura vode koju nadolijevas u akvarij mora biti ista kao i ona u akvariju (ili ona koja je bila u akvariju). Ne mozes kornjace grijati stavljanjem tople vode u akvarij.

Smjestaj je pre mali i nedostaje ti osnovna oprema, ali o tome cemo kasnije. Sada neka ti prioritet bude nabava akvarijskog grijaca i namjestanje temperature vode na 30 i kopna na 35 stupnjeva pomocu termometara.

Savjetujem ti da procitas sljedece clanke o osnovnoj brizi:

Smjestaj za vodene kornjace

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Ovdje imas i clanake o bolestima:

Bolesti kornjaca[/quote]

Pisano: 03.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zvizduk?
#24
Početni član
Početni član


See User information
Kada mijenjam vodu,kornjace stavim u plasticnu posudu,izbacim staru,operem akvariju,i stavim novu vodu.znam da treba biti odstojana voda,ali dok odstoji,ohladi se.danas sam bas primjetila,promjenila sam vodu,stavil toplu,i nije od tada nikako zvizdala.a otvarala je usta jednom,ima dugo od toga,mozda mjesec dana.nasla sam u pet shopu kamen koji se prikljuci na struju i grije se,pa se na tome one suncaju.da li je to dobro,ili moze i toplota ove obicne lampe da bude dovoljna?Iz Banja Luke sam.

Pisano: 03.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zvizduk?
#25
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moras imati akvarijski grijac, jer stavljanjem tople vode samo dalje unistavas kornjace.
Grijaci kamen nije pogodan za vodene kornjace zato jer je prirodnije da toplina dolazi odgzgo od reflektorice za grijanje. Teraristi opcenito izbjegavaju hot rock grijace jer se zivotinje na njima mogu pregrijati ili cak dobiti opekotine u slucaju otkazivanja termostata.
Potrebna ti je dovoljno jaka reflektorica da zagrije kopno na 30-35 stupnjeva, ako lampa koju imas ne grije dovoljno onda naravno nije pogodna. A cak niti dovoljno jaka reflektorica nije dovoljna da ti zagrije vodu na potrebnu temperaturu.

Pisano: 04.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zvizduk?
#26
Početni član
Početni član


See User information
Koliko otprilike kosta grijac?

Pisano: 05.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zvizduk?
#27
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mozes naci jako jeftine kineske grijace za prvu pomoc (npr. Atman), oko 10 eura. Ali naravno preporucljivo je uzeti sto kvalitetniji grijac.

Pisano: 05.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum