NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo ovako kroz ovaj mjesec bi trebao dobiti oko 4 komada malih, tek izleglih čančara, jedan iz dalmacije bi mi ih prodao i mislim da cu uzeti, e sad znam da zahtjevaju puno vise brige nego vodene, pogotovo dok su mlade (tek izlegnute su) pa da pitam neka pitanja (nekoliko tema u kategoriji cu otvoriti nadam se da se neljutite )

Evo ovako zanima me sto od opreme trebaju imati, znaci od zemlje pa do bilja, preko kamenja do rasvjete i dali postoji grijac koji grije zrak na njima optimalnu temperatutu (i koja im je optimalna?) temperaturu???
Dali trebam imati ventilaciju???
Htio bi napraviti kako spada znaci da sve najbolje uvjete ima, dakako terari bi bio kraj prozora da dobije sto vise sunceve svjetlosti...
koje dimenzije terarija???
Dao bi napraviti kod staklara terari i gore bi od osb ploca poklopac napravio, dal da stavim ventilaciju ili bi dovoljno bilo da ostavim 2 bocne strane od poklopca otvorene kada budem radio...

I da znam da ona treba UV zracenje., dal jos neko zracenje treba?
Dal je UV kod obicne zarulje i dal ga ima led lampa ili neonka???
Dakako bio bi terari kraj prozora gdje vise od 12 sati dnevno svjetlosti dobre ima...

Molim vas pomozite!, napisite kako bi vi napravili, ali opet da nebude preskupo...

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dakako imam i dvoriste bile bi vani sto je vise moguce,
I da el da ih stavljam u hibernaciju???

ja ih nebi barem dok su male al dal cu im zdravlje poremetiti???

ja sam inace iz Slavonije i imam iskustva sa vodenim kornjacama oko hibernacije a ako neko zna kako staviti čančaru i to još tek izlegnutu u hibernaciju slobodno recite jer kod nas temperature padaju i do -20.

Znam nabacano je i previse sam vam informacija blanuo al želim se pripremidi dok dodu kuci...

tnx...

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ispricavam se sad sam tek vidio da sam slucajno stavio u temu za vodene kornjace, pa molim admina ako bi htio da prebaci u kopnene kornjace- Smjestaj za kopnene kornjace

Sry

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Opet ti ponavljam da ilegalno nabavljati strogo zasticene vrste nije u redu i da je to protiv politike ove stranice. S jedne strane govoris kako ti je stalo do kornjaca i kako bi ih uzgajao, a s druge potices njihovo izumiranje sa nasih prostora...sorry, ali nisu mi bas jasni tvoji ciljevi.
Da nema mogucnosti legalne nabave i cak udomljavanja svercanih kornjaca iz Zoo Ruscice koja ti nije jako daleko jos bi nekako razumio.

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
darx od koga kupuješ kornjače? dobijaš li papire uz njih, od registrovanog uzgajivača? meni je drago da se interesuješ za ovaj hobi, ali imaj razumevanja da ne želimo imati posla sa kornjačama bez papira. ako si iz slavonije mislim da bi se sa klimom gde se nalaziš više uklopile T.h.boettgeri.

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
e sad neznam, pitat cu covjeka dal ima papire, on te kornjace ima oduvjek, mislim 6 komada odraslih pa bi mi prodao ovogodisnje leglo,

Znam ako nema papire da je ilegalno, ali nije ih otudio iz prirode pa me to bar utjesava iako nema papire.

Jbg sa jedne strane umirem od zelje da ih imam a s druge znam da nije uredu da ih drzim i da se protivi zakonu, al opet te bi male bile u njegovom vrtu.

E sad stvarno neznam sta da radim...

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zabranjeno je uzimanje iz prirodnog staništa. Zakonom je predviđeno da se sve zaštićene jedinke, koje nisu otuđene iz prirode mogu registrovati i legalno posedovati. Bar sam ja tako shvatio. Dakle predložio bih ti da se obratiš nadležnom organu da ti sve lepo objasne i da dobiješ papire.

O UVJETIMA DRŽANJA, NAČINU OZNAČAVANJA I EVIDENCIJI ZAŠTIĆENIH ŽIVOTINJA U ZATOČENIŠTVU

Na dnu imaš obrazac.
Ja sam ovo na brzinu izguglovao, a ti proveri, ovo ti je poslednji, dakle važeći pravilnik.

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
e hvala puno, legalizirati cu drzanje cancara, bolje neg da drzim na crno,
javim vam kak ce to proci, sam da pitam dal bi mi mogli odgovoriti na ova pitanja u 1 i drugom postu???

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Javi kako je prošlo evidentiranje. Ovde imaš kvalitetnih informacija: Habitats and housing Čitaj tekstove sa naslovnice, imaš tamo dosta o rasveti i ostalim tehnikalijama. Tek onda, ako imaš nedoumica, ima smisla da ti odgovaramo na pitanja. Pročešljaj malo stare teme.

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: držanje čančara (Testudo hermanni) u terariju???
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: darx
e sad neznam, pitat cu covjeka dal ima papire, on te kornjace ima oduvjek, mislim 6 komada odraslih pa bi mi prodao ovogodisnje leglo,

Znam ako nema papire da je ilegalno, ali nije ih otudio iz prirode pa me to bar utjesava iako nema papire.

Jbg sa jedne strane umirem od zelje da ih imam a s druge znam da nije uredu da ih drzim i da se protivi zakonu, al opet te bi male bile u njegovom vrtu.

E sad stvarno neznam sta da radim...


Jednom davno je morao ilegalno uzeti kornjace iz prirode ili ih jednostavno zagraditi ogradom u svoj vrt. To sto su se te konjace kod njega razmnozile ne znaci da su ti mladunci njegovi jer opet nema papire niti od roditelja niti od njih.
Iako ovu generaciju kornjaca nije otuđio iz prirode roditelji tih kornjaca bi se razmnozavale u prirodi da ih nije zatvorio u vrt tako da je steta opet napravljena. A sad umjesto da taj covjek odnese kornjace u prirodu on ih ilegalno prodaje. Zakonski gledano to nije nista drugacije od prodavanja droge, samo sto ljudi to ne shvacaju na taj nacin. Ilegalno trgovanje divljim zivotinjama (ne samo pet trade) je po profitu na drugom mjesto odmah poslije droge.
Istina je da ce te kornjace kako god bilo biti u zatocenistvu, ali onda je za njih bolje da budu u dalmatinskom vrtu sa dalmatinskim biljem i klimom nego u hladnijoj Slavoniji.

Citiraj:

Pisano od: darx
e hvala puno, legalizirati cu drzanje cancara, bolje neg da drzim na crno,
javim vam kak ce to proci, sam da pitam dal bi mi mogli odgovoriti na ova pitanja u 1 i drugom postu???


Krivo shvacas, ne mozes legalizirati kornjace sa CITES liste bez papira. A kornjace koje si legalno nabavio si po zakonu duzan prijaviti u evidenciju egzoticnih zivotinja. Da li ces za svoje zadovoljstvo uzimati te kornjace je na tvoju dusu jer policija u tom pogledu rijetko kada obavlja svoj posao. Ali mi se na ovoj stranici ne mozemo sloziti s time prvenstveno iz razloga sto drzimo do toga i educiramo ljude da to nije u redu, a i nadlezno Ministarstvo kulture tu i tamo proceslja pet forume u potrazi za ilegalnim radnjama. Molim te imaj razumijevanja, mi ovaj forum drzimo dobrovoljno i zadnje sto nam treba su problemi.

Pisano: 23.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum