NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Pozdrav!
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nova sam na forumu. Imam kopnene kornjace vec 30-ak godina.
Trazila sam neki forum o kornjacama i evo nasla ovaj i odlucila se registrirati.
Pozdrav svima

Pisano: 27.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pozdrav,i dobrodosla
jeli jedne kornjace 30 godina ili

Pisano: 27.07.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav @jettii! Naletela si na izvrstan forum o kornjačama! Svakako bi nam dobro došlo tridesetogodišnje iskustvo. Ako ugrabiš vremena opiši nam malo kornjače. Dobrodošla!

Pisano: 28.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ma ne jedne, ima ih vise od 30. Prije 20 god. sestra i ja stavile smo jaja u inkubator (imale smo tada dva muzjaka i 5 zenki koje su jos s nama), proucile u jednoj knjizi sta je potrebno i eto podmlatka. Jedini zez je sto nismo pogodile pravu temperaturu za zenke pa su svi muzjaci.
Oni imaju dovoljno prostora, ali mislim da im fale zenke...zato cu se teska srca morati odluciti udomiti kojega . Ali samo u ruke pravog ljubitelja i poznavaoca, tj. onoga tko ima uvjete i visegodisnjeg iskustva s njima.
Na ovom forumu cini mi se ima puno manje vlasnika kopnenih kornjaca.
Stavit cu slike kad nadjem vremena.
pozdrav

Pisano: 28.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobro došla!

Pisano: 28.07.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Lijepo je cuti da se netko niti nakon 30 godina nije zasitio svojih ljubimaca, svaka cast!

Predpostavljam da se radi o domacim Testudo hermanni?

Na ovom forumu vecina clanova drzi vodene kornjace zato jer su lako dostupne u pet shopovima i moguce ih je stalno drzati unutra, ali tu i tamo naleti i netko sa kopnenjacima.

Pisano: 28.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Dobrodosao!

Pisano: 28.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Lijepo je cuti da se netko niti nakon 30 godina nije zasitio svojih ljubimaca, svaka cast!

Predpostavljam da se radi o domacim Testudo hermanni?

Na ovom forumu vecina clanova drzi vodene kornjace zato jer su lako dostupne u pet shopovima i moguce ih je stalno drzati unutra, ali tu i tamo naleti i netko sa kopnenjacima.



Kako ih se zasititi kad su super...odes u vrt, a one cupkaju, traze, suncaju se...pravi odmor za zivce . Nema veceg gusta od zadovoljne kornjace!
Da, vecina je Hermanni, a imamo i jednu Graecu, nadjena je u Zagrebu, stvarno mi nije jasno od kuda je dolutala takva grdosija od 5 kila. Doduse kod nas je priroda i vrtovi pa je mogla neopazeno krstariti dulje vrijeme.
Od cancara, samo su dva muzjaka donesena iz Zadra na poklon prije 30 godina (na zalost, tada se manje pazilo na zivotinje i na ocuvanje prirodne raznolikosti), ostale su sve nadjene u Zagrebu.
Stavit cu slike da ih vidite.

Pisano: 31.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ljudi donose kornjace sa godisnjih odmora tako da nije cudo da su dovukli i graecu. Nesto je osljetljivija od nasih hermanni tako da je sreca sto je zavrsila u dobrim rukama.
Da li su cijelu godinu vani? Gdje hiberniraju?

Pisano: 31.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Cijelu godinu tj. od 5. do sredine 10. mjeseca su vani u vrtu.
Do sad su hibernirale u kontroliranim uvjetima u garazi. Tamo se temperatura nikad ne spusta ispod 2 stupnja.
Ove godine, nakon sto smo cule da ih mnogi ostavljaju vani, nabacaju lisca na njih, natkriju necim...stavile smo dio kornjaca hibernirati vani. Priznajem, bilo nas je strah nakon tolko godina, ali tako je za njih najprirodnije. Mjesto je ispod balkona, uz kucu s juzne strane gdje je toplije. Dobro smo prekopale zemlju u dubinu, stavile lisca gore i pustile ih u taj ogradjeni dio. One su se neko vrijeme ukopavale i iskopavale, a onda kad su se ukopale na njih smo jos nametnule lisca oko 30 cm debljine. Interesantno je da su sve imale instikt ukopavanja. Kad je zimus nekoliko dana bila temperatura 17 stupnjeva ispod nule, uplasile smo se da nece prezivjeti. Prekrile smo ih jos jutom i stiroporom natrganim u manje ploce. U proljece smo sa strepnjom ocekivale najgore, a kad tamo sve su se zive i zdrave izvukle iz lisca .
Ali mislim da ako nema adekvatnog mjesta za prezimljavanje vani, bolje je ne pokusavati. Treba biti siguran da su se bas na tom mjestu ukopale i da je to mjesto zasticeno od direktne kise ili moguce poplave u vrtu. A pogotovo da pas nema mogucnost otkopati ih zimi. Znam vlasnika kojem se upravo to dogodilo i kornjace su se smrzle.

Pisano: 31.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum