NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Bele linije po oklopu, vitamini i lampa + hibridi, križanci
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jjjooocccaaa
imam male kornjace od 1 godinu skoro.....u zadnjih 3 meseca su im se pojavile bele linije po oklopu dali je to nedostatak nekog vitamina ili zato sto mnogo brzo rastu....dali postoje neki vitamini za njih???nekoristim lampu jer sam cuo da hoce da polude od svetlosti i da se medjusobno ujedaju....?

Pisano: 27.07.2010

Editirano od stanikic on 02.08.2010 00:53:01
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zdravo. Bez fotografije, opisa smeštaja i ishrane ne može se ništa konkretno reći. To o lampi je čista glupost. Postoje vitamini i minerali za kopnene kornjače, kao i vitaminizirana veštačka hrana (kao dodatak ishrani).

Pisano: 27.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#3
Početni član
Početni član


See User information
dali da im kupim lampu...ja sam prico sa jednim veterinarem...on kaze da je sunce mnogo bolje...i kako se zove lampa?i gde ima da se kupi....postavicu slike cim budem mogao...

Pisano: 29.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#4
Početni član
Početni član


See User information
Testudo hermanni i Testudo marginata dali te dve vrste kornjace mogu da se pare...jer imam 3 zenke odrasle Testudo hermanni i 2 muzijaka odrasla Testudo hermanni i jednog odraslog muzijaka Testudo marginata....isto veliki mi je problem sto kornjace kasno jaja snecu pa tek u novembru neki krenu da izlaze...a ja sam iz beograda i u novembru je zima....

Pisano: 29.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Lampe mogu biti samo privremena solucija za kopnenjake. Mozes ih nabaviti u bolje opremljenom pet shopu, osnovne informacije o rasvjeti imas ovdje: LINK. Rod Testudo uopce nije za drzanje unutra. To su kornjace koje trebaju zivjeti vani u vrtu pod pravim suncem. Ako ih cijelo vrijeme drzis unutra postanu malaksave, bezvoljne i bolezljive.

Opisi uvjete u kojima drzis te kornjace, koliko vidim nisi upoznat niti sa osnovnim potrebama ovih kornjaca.

Veštačko krizanje vrsta je jako nepozeljno i moze imati gadne posljedice. Ljudi koji se bave drzanjem i uzgojem kornjaca najstoje ocuvati prirodne populacije i biološku raznolikost, a ne ih unistiti.

Pisano: 30.07.2010

Editirano od stanikic on 05.08.2010 00:01:59
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko sam ja shvatio, imaš odrasle kornjače u dvorištu i mlade, stare oko godinu dana, koje držiš unutra. Opiši nam više kako ih držiš, gde polažu jaja, gde provode zimu, fotografije bi pomogle.

Puštanje primeraka iz zatočeništvua, bez kontrole stručnjaka, je nepoželjno, zbog moguće opasnosti po prirodne populacije koje su oslabljene dejstvom čoveka.

Pisano: 30.07.2010

Editirano od stanikic on 04.08.2010 23:53:56
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#7
Početni član
Početni član


See User information
Testudo hermanni velike su napolju i na 8 ari travnate povrsine godisnje snesu 10-16 jaja uvek ih zakopavaju na osuncanoj stani brda koje sam napravio...od tog samo 4-6 se izlegne....mnogo vise bi se izleglo da duze leto u novembru ja otkopavam brdo i da vidim sta ima jer krecu mrazevi obicno nadjem 4 prazna jajeta nekoliko skrcanih jer su se neke izlegle a nanjem sam 1-2 kornjace u novembru...tako je svake godine....male pustam u dvoriste sto vise obicno dnevno oko 1-2 sata...desi se normalno neki dan da budu u kuci po ceo dan....drzim ih u terarijumu kao podlogu koristim velike grumene zemlje podloga je debela cak 15-20 samtimetra kada kazem grumene zelje spojim ih na njima je trava uzek stavljam cistu travu mislim da nije nista ponjoj stetno....podlogu menjam obicno na 5-6 dana...i terarijum pokusavam da rzim sto vise preko dana na suncu pola na suncu pola u hladu pa kako im odgovara one se formiraju....najveci mi je problem to oko jaja kako da uspem sto vise malih rodi...ipak je to mali broj za toliki broj jaja...najveci problem je to sto kasno se radjaju....pa sam mislio inkubator....male pustam kad krenem na more kod nisa tamo ih ima u sumi daleko jedino mi je problem sto moram mnogo da pesacim da bi ih sto dalje odneo...a sta mislite dali bi mogao da ih pustim kod kragujevca imam selo tamo ih nema dali bi uspele da se rzmnoze....kod nisa ih ima dosta desilo mi se da naletim za 4 pesacenja cak oko 20-30 rornjaca...mislim da ih netreba dirati iz te sumice...tamo im je veci prostor...a isto lampa nekako plasim se da kornjacama nebude nesto od nje....nisam primetio da se uopste Testudo marginata pari mislim pusticu je cem budem nasao mesto gde zive nebi da je pustim negde da luta bezveze....

Pisano: 31.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#8
Početni član
Početni član


See User information
http://www.aquatropshop.de/product_in ... un-UV-Jungle-50-Watt.html molim vas pogledajte ovaj lin dali je sijalica dobra za kopnene kornjace od 1 godinu...

Pisano: 31.07.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bele linije po oklopu, vitamini i lampa
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jjjooocccaaa
Testudo hermanni velike su napolju i na 8 ari travnate povrsine godisnje snesu 10-16 jaja uvek ih zakopavaju na osuncanoj stani brda koje sam napravio...od tog samo 4-6 se izlegne....mnogo vise bi se izleglo da duze leto u novembru ja otkopavam brdo i da vidim sta ima jer krecu mrazevi obicno nadjem 4 prazna jajeta nekoliko skrcanih jer su se neke izlegle a nanjem sam 1-2 kornjace u novembru...tako je svake godine....male pustam u dvoriste sto vise obicno dnevno oko 1-2 sata...desi se normalno neki dan da budu u kuci po ceo dan....drzim ih u terarijumu kao podlogu koristim velike grumene zemlje podloga je debela cak 15-20 samtimetra kada kazem grumene zelje spojim ih na njima je trava uzek stavljam cistu travu mislim da nije nista ponjoj stetno....podlogu menjam obicno na 5-6 dana...i terarijum pokusavam da rzim sto vise preko dana na suncu pola na suncu pola u hladu pa kako im odgovara one se formiraju....najveci mi je problem to oko jaja kako da uspem sto vise malih rodi...ipak je to mali broj za toliki broj jaja...najveci problem je to sto kasno se radjaju....pa sam mislio inkubator....male pustam kad krenem na more kod nisa tamo ih ima u sumi daleko jedino mi je problem sto moram mnogo da pesacim da bi ih sto dalje odneo...a sta mislite dali bi mogao da ih pustim kod kragujevca imam selo tamo ih nema dali bi uspele da se rzmnoze....kod nisa ih ima dosta desilo mi se da naletim za 4 pesacenja cak oko 20-30 rornjaca...mislim da ih netreba dirati iz te sumice...tamo im je veci prostor...a isto lampa nekako plasim se da kornjacama nebude nesto od nje....nisam primetio da se uopste Testudo marginata pari mislim pusticu je cem budem nasao mesto gde zive nebi da je pustim negde da luta bezveze....


Vazno je da te male kornjace dobivaju svoju dozu suncevog zracenja jer se nece pravilno razvijati. U vrtu im mozes ograditi prostor i drzati ih cijelo ljeto vani.
Ne znam kako izgleda terarij, ali imaj na umu da staklo filtrira potreban UV spektar tako da suncanje kroz staklo nije suncanje.
Moguci razlog zasto se kornjace kasno legu je pre niska temperatura inkubacije. Kornjace se najcesce pare odmah nakon sto se probude iz hibernacije. Da li tvoje kornjace hiberniraju i gdje?
Nije bas pametno sto si uopce uzimao te kornjace iz prirode i da vracas potomke na svoju ruku. Osim sto mozes unijeti bolest u populaciju mozes ubaciti i hibride kada vec imas marginatu. Ozbiljnije herpetologe bi ova cinjenica dosta ljutila i to sa dobrim razlogom. Ako vec vracas kornjace u prirodu vracaj ih na podrucje gdje si ih i nasao! Tko zna kakve posljedice moze imati unosenje kornjaca u novi habitat. Takve stvari stvarno nije u redu raditi na svoju ruku.

Sto se tice ove lampe ona je prema hobistima iz Europe najbolja umjetna rasvjeta sto se moze nabaviti za gmazove (samo obrati pozornost da joj treba posebna prigusnica!). Ako lampu instaliras prema uputstvima proizvođaca ne moras brinuti da ce nesto poci po zlu.

Pisano: 31.07.2010

Editirano od stanikic on 04.08.2010 23:48:12
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum