NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: prije kopnene kornjače
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
@Marin17: Naravno da izgleda logično bolje da ima veći period osunčanosti nastambe, al ako nema mogućnosti za to mislim da je 5 sati osunčanosti sasvim dovoljno i da ne treba odustati od ideje. Sunčanje je radi termoregulacije, a ne radi uživanja i upravo joj treba najviše izjutra.... Predpostavljam da imaš kopnene, kad koliko često i koliko dugo se sunčaju vani?

@juni: Nije komplikovano srediti vanjsku nastambu, a hibernacija nije problem ukoliko se ispoštuje nekoliko osnovnih stvari. Kakvo je iskustvo tvog prijatelja od koga uzimaš kornjaču? Mislim da na forumu ima negde tema kako je neko sredio vanjsku nastambu....

Pisano: 13.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#12
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pa ako nema mogucnosti da joj to napravi onda je i 5 sati dovoljno,ali ako moze onda bolje da joj omoguci.
Najvise se suncaju ujutro kada sunce izade i kada malo zatopli,znaci oko 7-8,do nekih 10-11 i onda kada im je prevruce sklone se negdje u hlad,pa opet popodne oko 4-5 izadu malo se suncat.

Pisano: 14.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Marin17
Najvise se suncaju ujutro kada sunce izade i kada malo zatopli,znaci oko 7-8,do nekih 10-11 i onda kada im je prevruce sklone se negdje u hlad,pa opet popodne oko 4-5 izadu malo se suncat.



Slično se ponašaju i u prirodi. Hvala na pomoći Marine

Pisano: 14.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, malo sam bio u guzvi, no vidim da ste sve lijepo odgovorili :)

S obzirom da je rijec o kornjacama koje su vec davno uzete iz prirode i razmnozene nema direktne stete sto uzimas tog mladunca od prijatelja. Vracanje u prirodu u ovom slucaju bas ne bi bilo preporucljivio jer nije poznato iz koje populacije te kornjace potjecu i da li su kroz godine zatocenistva dobile kakve parazite koji bi mogli nastetiti divljoj populaciji kornjaca - ovo je uobicajen savjet herpetologa.

Sto se tice hibernacije na sjevernom dijelu Hr. nije preporucljivo ostavljati cancaru da hibernira vani jer je klima ostrija nego u primorju. Osim sto temperatura prilikom hibernacije moze pasti ispod uobicajene prijelazni period između godisnjih doba je duzi i javljaju se naglije promjene temperatura sto moze imati negativan efekt na zdravlje kornjace. Mnogi ljudi ostavljaju cancare da hiberniraju vani u sjevernom dijelu, ali zato te kornjace obicno ne dozive svoj puni zivotni vijek. U svakom slucaju bi bilo bolje i sigurnije stavljati kornjacu u kontroliranu hibernaciju da ne moras razmisljati hoce li ti se preko zime smrznuti ili dobiti respiratornu infekciju.

U vezi hrane prije hibernacije-kako vrijeme postaje sve hladnije metabolizam kornjace se usporava. U tom periodu kornjace sve manje jedu i prazne probavni trakt. Kada bi kornjace usle u hibernaciju pune hrane ta hrana bi u njima pocela truliti i plinovi bi ubili kornjacu. Dakle sama priprema za hibernaciju traje cijelu godinu i temelji se na pravilnoj prehrani, a pred hibernaciju kornjaca sve manje jede.

Primjere nastabma za kopnenjake imas ovdje: LINK

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#15
Regularni član
Regularni član


See User information
hvala, puno ste mi pomogli. :)
kornjača je vrlo mala, tek se ovo proljeća izlegla pa će za početak imati manje područje, a tokom rasta ćemo područje povećavati.

prijatelj ima dvije male kornjače, bi li bilo u redu ako uzmem dvije? hoće li se one svađati? je li za kornjaču bolje da bude sama?

što se tiče razmnožavanja, kornjači treba partner da se razmnoži ili je dvospolac?
s koliko godina je ona uopće u mogućnosti da se oplodi?

preko zime, planiram ju staviti u jednu posudu sam zemljom i onda u smočnicu u kojoj je 10ak stupnjeva preko zime. je li to u redu?
u koje doba godine bih je trebala premjestiti u tu posudu? u 10. mjesecu? kasnije?
ili da je stavim u šupu u kojoj je temperatura nešto niža, ovisno o temperaturi općenito?

Pisano: 20.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#16
Regularni član
Regularni član


See User information
krivo sam postavila pitanje, treba li kornjači partner da se razmnoži ili može sama? zanemarite ovo "ili je dvospolac", krivo sam se izrazila.

Pisano: 20.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#17
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Neće ti se kornjace posvadat.Kornjace uglavnom vole biti same osim kada je vrijeme parenja.

Da kornjaci treba partner da se razmnozi.
S oko 10-tak godina su spolno zrele.

10 stupnjeva im je previse toplo za hibernaciju. Temperatura bi trebala biti izmedu 4-7 stupnjeva. I ne bih ti bas preporucio da sam radis umjetnu hibernaciju,ali ako vec hoces moras puno paziti i dobro se pripremiti.

Pisano: 20.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Spolna zrelost kod testudosa ovisi pretezno o velicini.
U zatocenistvu brze rastu (zbog redovite prehrane) nego u prirodi.

Hibernacija je jako vazna za ovu vrstu i u svakom slucaju,
iskljucivo bolesti,treba joj hibernaciju ustupiti.

Pisano: 20.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#19
Regularni član
Regularni član


See User information
dobro. :D
sad nisam shvatila. kaj da ja napravim s kornjačom preko zime? :)

Pisano: 23.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: prije kopnene kornjače
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Juni
sad nisam shvatila. kaj da ja napravim s kornjačom preko zime? :)


:) Hibernacija, a kako ćeš ti to izvesti zavisi od tebe. Vani, podrum ili frižider.... samo da se ne smrzne. :D

Umjetna hibernacija nije toliki problem koliko se misli, po meni je sigurnija od prirodne, u frižideru se imaju najstabilniji uslovi. A ako se želi voditi prirodom, po mom mišljenju, dovoljno je pre prvog mraza prebaciti je na sigurno hladno mesto (pre nego se ukopa). Moje vodene idu u šupu kad udari prvi mraz, dešavalo se i da padne sneg, a one su vani...a

Neki ih prebacuju u unutrašnji smeštaj preko zime, no koliko to ima smisla i oprvdanosti je pitanje... Uglavnom klasični ljubitelji životinja nemaju ništa protiv, jer ima svaka pomisao na kornjaču na hladnom uliva strah i zgrožavanje, "saosećaju". Nauci okrenuti teraristi obavezno sprovode hibernaciju, jer se pokazalo da ima pozitivno delovanje na kornjaču, sastavni je deo njenog životnog ciklusa, a i zgrožavaju se same pomisli na kornjaču u unutrašnjem ograničenom prostoru preko zime, "saosećaju". ;) Ima i onih koji su negde između, pa izbegavaju hibernaciju prve godine, kako bi kornjača ojačala, a posle prelaze na hibernaciju svake zime, ukoliko je kornjača zdrava.

Pisano: 23.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum