NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






UPOMOĆ! truljenje oklopa???
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima

molim vas za pomoć. imamo jednu kornjaču i ljuštio joj se oklop sad ovih dana, jedna ljuskica iznad glave se nije skinula duže vrijeme i sad vidim da joj je otpala ali fali joj i dio oklopa???

te prve dvije pločice su joj djelomično bijele ali najviše me plaši to što sam na toj otpaloj ljusci vidjela da je ostao sljepljen i dio oklopa. probala sam i nije mekano al izgleda kao spužva sa nekim sitnim rupicama... svarno neznam šta bi to moglo bit

nema nigdje drugdje takve bijele mrljice samo na te dvije pločice iznad glave. neide joj krv nit se ponaša ćudno, normalna je, živahna, sunča se i jede

akvarij ima nekih 70 litara,grijač na 25 stupnjeva, filter koji u zadnje vrijeme baš ne radi najbolje i običnu stolnu lampu za svjetlost i toplinu bez UV

malo sam gledala po internetu i vidim da je moguce da se radi o nekim bakterijama il gljivicama, pa jel znate kako to mogu liječit? u mom gradu nema baš nekih veterinara za gmazove tako da je nemogu nikome odnjet pa vas stavrno molim za pomoc.

stavila bi slike al nemam fotić

Pisano: 21.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: UPOMOĆ! truljenje oklopa???
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Tesko je reci o cemu se tocno radi bez slike. Da li si joj skidala tu plocicu na silu? Ako nisi moguci krivci su nedostatak pravilne rasvjete i eventualno losa kvaliteta vode.

Koliko je velika i stara?
Da li ima kopno gdje moze izaci i u potpunosti se osusiti?
Kolika je temperatura ispod te lampe?
Koliko cesto mijenjas vodu i kako?
Sa cime sve i koliko cesto hranis kornjacu?

Trebala bi nabaviti pravilnu rasvjetu jer je ona neophodna za drzanje ovih kornjaca u zatocenistvu i ima puno vaznih funkcija među kojima je odrzavanje zdravlja oklopa. Toplina i UV zracenje pomazu u borbi protiv nametnika na oklopu.

Sada moras jako paziti na kvalitetu vode, voda mora biti cista da se stanje ne pogorsa. Ja bi ti preporucio da kupis Dermazin kremu i mazes joj to tkivo dok ne zaraste. Ta krema je na bazi sulfadiazin-srebra i sprijeciti ce bilo kakvu infekciju. Kornjacu dva puta dnevno izvadi van na suho i toplo mjesto (pazi da nije na propuhu!), pusti da se osusi i nanesi kremu. Nakon toga je ostavi daljnjih pol sata do sat vremena da krema moze djelovati.
Prehranu pojacaj kalcijem (namrvljena sipina kost na meso, kvalitetne granule za kornjace) i omoguci joj suncanje pod UVA-UVB rasvjetom.

Pisano: 22.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum