NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Poseta doktoru Popovicu
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Moram da vam se pozalim. Pogotovu @Stanikicu, on zna o cemu govorim. Danas sam nosila kornjacu kod doktora Popovica po ovom hladnom vremenu i mrcvarila je, cekala jedno sat vremena da bi on poceo da vice na mene kako nemam pojma o drzanju kornjace i da joj trebam napraviti uslove ako zelim da je gajim! Tek posle tog "popovanja" me je pitao gde je drzim. Stvarno sam se iznervirala. Ja se trudim da joj obezbedim sve sto je u mojoj moci, pa ne drzim je u onom plasticnom bubregu bez grejaca, pumpe itd... Na kornjacu je samo bacio pogled i nije joj nikakve lekove dao, vec je rekao da sama cekam kad ce poceti da jede i da se javim za 7 dana. Da, jos je i rekao da male kornjace jedu samo racice a znam da mi je ovde receno da je to samo poslastica. I ajd sad vi meni recite sta da radim? Ako me jedan strucnak ovako otkaci ne znam kome mogu da se obratim...Ocajna sam...

Pisano: 22.02.2010
Piglet
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jako neozbiljno i nestručno ponašanje jednog veterinara koji je završio jedno 17 godina škole sve od osnovne! Mislim ima takvih još veterinara poput njega nije jedini!

Pisano: 22.02.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Dzabe njemu sva ta skola kad na ovom sajtu ima 80% ljudi koji se razumeju bolje od njega. Manijak okupio one studente oko nekog stola i drzi mi predavanje a nista me nije pitao ni o smestaju ni o kornjaci. Stvarno sam poludela! Ma gde jedini...jadni mi pored takvih strucnjaka...

Pisano: 22.02.2010
Piglet
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Piglet
Moram da vam se pozalim. Pogotovu @Stanikicu, on zna o cemu govorim. Danas sam nosila kornjacu kod doktora Popovica po ovom hladnom vremenu i mrcvarila je, cekala jedno sat vremena da bi on poceo da vice na mene kako nemam pojma o drzanju kornjace i da joj trebam napraviti uslove ako zelim da je gajim! Tek posle tog "popovanja" me je pitao gde je drzim. Stvarno sam se iznervirala. Ja se trudim da joj obezbedim sve sto je u mojoj moci, pa ne drzim je u onom plasticnom bubregu bez grejaca, pumpe itd... Na kornjacu je samo bacio pogled i nije joj nikakve lekove dao, vec je rekao da sama cekam kad ce poceti da jede i da se javim za 7 dana. Da, jos je i rekao da male kornjace jedu samo racice a znam da mi je ovde receno da je to samo poslastica. I ajd sad vi meni recite sta da radim? Ako me jedan strucnak ovako otkaci ne znam kome mogu da se obratim...Ocajna sam...


Covjek je vjerovatno vec zivcan jer svi njemu nose kornjace. Drze ih u ocajnim uvjetima i onda se cude zasto su bolesne.
Druga stvar, on je samo veterinar koji ima neko znanje o kornjacama i do sada je bio voljan pomoci, on nije strucnjak za kornjace u pravom smislu rijeci kakve mozes pronaci u razvijenijim europskim zemljama. Ne cudi me sto ne zna previse o pravilnom drzanju kada ih on sam vjerovatno ne drzi za ljubimce. Zagrizeni hobisti obicno znaju puno vise od obicnog veterinara. Osnivac ove stranice ima preko 25 godina iskustva u hobiju i krece se u krugu najvecih europskih strucnjaka za vodene kornjace tako da bez sumnje mozes vjerovati sadrzaju ovih stranica.

Jedini nacin na koji mozes pomoci svojoj kornjaci je da joj pruzis UVB rasvjetu.

Pisano: 22.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nemoj me pogresno shvatiti ali prosto mi je neverovatno da je tako reagovao, samnom je bio sjajan i bas strpljiv, mozda mu nije bio dan mada to bas i nije neko opravdanje. Mene nije pitao u kavim uslovima ih drzim, iako moram priznati da tek posle saveta momaka sa ovog foruma sam shvatila da im uslovi nisu bili bas na zavidnom nivou...
Cak posto ja nisam mogla da ga vodim na kontrolu, odvela ga je moja mama ali posto nije znala nista on me je zvao da vidi da li je bilo nekih promena. Zato sam bas iznenadjena da je tako reagovao...
Iskreno iz svog iskustva znam da ljudi pred penzijom umeju da maltretiraju mlade, posebno ako kao ja izgledaju mladje nego sto jesu i ako su kao ja sitni pa misle da je klinka u pitanju pa im se moze, a popovic je, videla si, stariji covek...
Ne opravdavam ga ali moguce je i da je to sto si ga maltene naterala da te primi u ponedeljak a covek prima samo sredom i cetvrtkom...
Ne znam sta da ti kazem, osim mozda da pokusas da odes sa nekim starijim u sredu ili cetvrtak...

Pisano: 22.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
@Kori, ne mozes ti da mi kazes da drzim kornjacu u ocajnim uslovima i da ovde napadas svakoga, nisi ni video kakav sam joj smestan obezbedila. Ocigledno sta god ljudi kazu da su obezbedili ti nadjes neku manu. Nije kornjaca umrla zato sto nije imala Uv zastitu. Pa sta ako ima los dan, ajde svi koji imamo los dan da se istresamo na drugima, sam je birao svoju profesiju i njegov je posao da pomogne, a on je nije ni pogledao. Ja znam da sam uradila sve sto sam mogla, al nije joj bilo pomoci, mozda i jeste ali onaj ko je mogao nije hteo da pomogne.
I nisam ga terala da dodje u ponedeljak sam je rekao tada da dodjem. Hvala ti @Tonce i hvala @Stanikicu na savetima, ovde me vise necete videti.

Pisano: 23.02.2010
Piglet
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
hm.. ali moraš priznati i prihvatiti da je uginula zbog nepravilnih uvjeta i hranjenja
moraš znati da kada dođeš na forum koji se bavi isključivo kornjačama, da ćeš dobiti točne savjete i barem ja sam sretan kada mi netko zna reći što radim krivo da to mogu popraviti

sve u svemu, pre kasno si se javila za pomoć, da si ranije možda bi bilo pomoći...

Pisano: 23.02.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Žao mi je @Piglet, koliko sam shvatio kornjača je uginula. :(

Ništa me ne čudi. Nažalost on je samo čovek i trenutno najbolje što se može dobiti u Bg-u od veterinara za kornjače. Čudi me da nije dao neku vitaminsko-mineralnu injekciju, ništa ga nije koštalo da to uradi.

Pogledao sam ranije postove o smeštaju tvoje kornjače i nažalost mislim da uz UVB lampu ne bi došlo do ovoga. Niko ne spori da si se potrudila da joj obezbediš bolje uslove. Mnogi od nas su počeli sa bubregom i lošim uslovima, zato i ističemo i insistiramo na nakom minimalnom kompletu opreme za sam početak kad se uzima kornjača. Da su te u petšopu posavetovali pravilno do ovoga ne bi došlo.

Hvala tebi na druženju i žao mi je još jednom što se ovako završilo, ako budeš imala ikada kornjaču opet, javi kako napreduje. :)

Pisano: 23.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
ok, kapiram da si i tuzna i ljuta i razumem te, stvarno mi je zao.
verujem da si se trudila i da momci sa ovog sajta umeju nekad da budu grubi, ali nije njihova krvica sto se sve to desilo. nije ni tvoja. mozda lupam ali sam inace cula da veliki broj malih kornjaca ne prezivi. ne kazem da je tako, samo da sam tako cula...
a Stanikicu imam pitnje sad kad si vec to pomenuo oko injekcije. negde sam bas na ovom forumu procitala da kad je mala kornjaca da ne moze dobiti injekciju. jel to tacno ili ne?

Pisano: 23.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Poseta doktoru Popovicu
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Piglet
@Kori, ne mozes ti da mi kazes da drzim kornjacu u ocajnim uslovima i da ovde napadas svakoga, nisi ni video kakav sam joj smestan obezbedila. Ocigledno sta god ljudi kazu da su obezbedili ti nadjes neku manu. Nije kornjaca umrla zato sto nije imala Uv zastitu. Pa sta ako ima los dan, ajde svi koji imamo los dan da se istresamo na drugima, sam je birao svoju profesiju i njegov je posao da pomogne, a on je nije ni pogledao. Ja znam da sam uradila sve sto sam mogla, al nije joj bilo pomoci, mozda i jeste ali onaj ko je mogao nije hteo da pomogne.
I nisam ga terala da dodje u ponedeljak sam je rekao tada da dodjem. Hvala ti @Tonce i hvala @Stanikicu na savetima, ovde me vise necete videti.


Krivo si shvatila, ja sam time samo predpostavio zasto je taj veterinar tako reagirao. Ako malo bolje procitas napisao sam "Drze ih u ocajnim uvjetima", a ne "Drzis ju u ocajnim uvjetima". Nisam rekao da si ti ta koja drzi kornjacu skroz krivo jer sam i sam vidio slike tvog smjestaja koji je pristojne velicine za tvoju kornjacu, samo nisi imala pravilnu rasvjetu.

Tvoja je kornjaca uginula upravo zbog cinjenice sto nije imala pravilnu UVA-UVB rasvjetu, inace oklop ne bi nikada bio mekan. Nitko ne moze reci da si ti kriva jer jednostavno nisi na vrijeme znala da je to potrebno i velike su sanse da si vec kupila kornjacu koja je bila bolesna. Tako je jednostavno ispalo. Neki ljudi imaju srece da im kornjaca u plasticnjaku prezivi i po nekoliko godina, ali vecina nema.

A sto se tice ovoga "napadas svakoga" tako nazalost vecina ljudi sa ovih prostora shvaca dobronamjeran komentar, zato niti nista ne funkcionira ovdje kako spada. Svi su uvijek u konfliktu, stalno neki "osobni napadi" i svi moraju biti u pravu. Ako tako nastavis neces nista uspjeti nauciti, ja danas ne bi imao ovo znanje o kornjacama sa takvim stavom.
Druga stvar, zapitaj se kakva bi ovo bila stranica da se apsolutno svakom clanu u svakoj situaciji ide niz dlaku? Kako bi bilo da dajem komentare "Joj, bas ti je super ta kornjaca u toj plastici!"? Ovo je stranica o pravilnom drzanju kornjaca, a ne stranica za ulizivanje i prikupljanje sto vise clanova na taj nacin. Kome se nas princip rada ne sviđa uvijek moze otici na takvu neku stanicu gdje se pise kako se kornjace mogu hraniti kruhom i sirom (da, vjerovali ili ne ima i toga).

Kako god bilo tvoja reakcija nije u redu jer sam ti ipak pomogao, ulozio svoje vrijeme i trud bez obzira na to sto sam bio svjestan da kornjaca nema gotovo nikakve sanse da prezivi. Osobno sam kontaktirao Stanikica da ti sto prije javi informacije o ovom veterinaru u nadi da ce ti pomoci. Na kraju si mogla barem biti korektna do te mjere da me ne popljujes. Hvala i sretno ti bilo.

Pisano: 23.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum