NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


pitanja
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Imam vodenu kornjaču 6 mjeseci i još uvijek se boji svih ukučana osim mene kad uđu u sobu gdje je ona,pa me zanima dali postoji način da ju se nauči da se ne plaš baš toliko?
I dali zna neko koja je vrsta jer na glavi ima malo svijetle narančaste boje?

Pisano: 30.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Opiši uvjete u kojima je držiš odnosno temp. vode, oprema, rasvjeta i sl. Kornjača je vjerojatno crvenouha ( Trachemys scripta elegans ) !

Pisano: 30.01.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
vjerovatno je Trachemys scripta troostii i ona će se bojati ukučana dok se ne navikne, možda se nikad ne navikne, to je normalno, i opiši uvjete ili još bolje pročitaj šta ti sve treba za pravilan razvoj, sve ćeš naći na forumu...

Pisano: 30.01.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
dobri uvijeti...i vrijeme
meni ove sedmice se bas dogodilo da mi da da je ceskim po oklopu kada se sunca

Pisano: 30.01.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
a sram me je u kojim je uvjetima..u plastičnom terariju za sad ali bi trebao uskoro dobiti novi i sve ostalo potrebno.da nije došao neplanirano raspitala bi se što mu je sve potrebno..kad je doša boja se je i mene ali se sad več privika,ali ostale ljude nema šanse nikako da prihvati čak neče jesti ako su oni blizu pa me strah i ostaviti ga na tjedan dana..

Pisano: 30.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Prošlo je već 8 godina od kad sam i ja imao ovakav problem ali to nije bilo čak 6 meseci bojala se prvih nedelju dana pa se navikla na mene jer sam stalno visio pored nje. Posle mesec dana mogao sam da je hranim iz ruke i nikog se nije bojala.
Godinu dana nakon toga mama mi je kupila drugu kornjaču da ova ne bude sama i ova se brzo navikla.
Meni dozvoljavaju da ih češkam po glavi i kad počnem a da ih češkam izvuku i podignu glavu najviše što mogu.
Reci ukućanima da provode malo više vremena pored akvaterarijuma, možda to pomogne.

Pisano: 30.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
luce ne možemo utvrditi koja je vrsta ako nam točno ne opišeš kornjaču ili još bolje staviš sliku! Sad je stavi u bilo kakvu veću posudu da je bar veća od tog plastičnog "akvaterarija" dok ne nabaviš normalan akvaterarij za nju!

Pisano: 31.01.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
To je on..

Dodaj datoteku:



jpg  DSC04112.JPG (79.67 KB)
1144_4b65515aa9f34.jpg 500X375 px

Pisano: 31.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
a nije to onaj najmanji plastični jer kad sam išla kupovati kupila sam največi koji su imali iako je i to premalo..ali ovi u pet shopu kad sam pitala dali je bolje kupiti veči akvarij ili taj ˝terarij˝ nisu znali što bi rekli a ja tad nisan znala što mu sve treaba..

Pisano: 31.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pitanja
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: luce
Imam vodenu kornjaču 6 mjeseci i još uvijek se boji svih ukučana osim mene kad uđu u sobu gdje je ona,pa me zanima dali postoji način da ju se nauči da se ne plaš baš toliko?
I dali zna neko koja je vrsta jer na glavi ima malo svijetle narančaste boje?


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Kornjaci trebas dati vremena da se privikne na nove uvjete. Nemoj je previse uznemiravati. Sada te jos najmanje treba brinuti to sto se kornjaca boji ljudi, moras joj osigurati pravilne uvjete. Za pocetak joj za prvu pomoc iznad kopna postavi obicnu stolnu lampu da je grije (samo preko dana). Nabavi sto prije grijac i ostalu opremu. Sve o pravilnom smjestaju imas ovdje:

Smjestaj za vodene kornjace

Također procitaj i o pravilnoj prehrani:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)[/quote]

Na temelju slike se moze sa potpunom sigurnoscu reci da imas vrstu Trachemys scripta troostii.

Citiraj:

Pisano od: LordWereWolf
Prošlo je već 8 godina od kad sam i ja imao ovakav problem ali to nije bilo čak 6 meseci bojala se prvih nedelju dana pa se navikla na mene jer sam stalno visio pored nje. Posle mesec dana mogao sam da je hranim iz ruke i nikog se nije bojala.
Godinu dana nakon toga mama mi je kupila drugu kornjaču da ova ne bude sama i ova se brzo navikla.
Meni dozvoljavaju da ih češkam po glavi i kad počnem a da ih češkam izvuku i podignu glavu najviše što mogu.
Reci ukućanima da provode malo više vremena pored akvaterarijuma, možda to pomogne.


Uznemiravati kornjacu nedugo nakon preseljenja u novi smjestaj nije bas pametno. Kornjaci tada treba dati sto vise mira kako bi imala priliku naviknuti se na novi smjestaj.

Kornjace nisu kucni ljubimci za mazenje i igru, one su vise ljubimci za promatranje. Kornjace je moguce naviknuti na to, ali za razliku od sisavaca kornjacama ceskanje nije prirodna socijalna aktivnost. Dok ih ti naviknes priustis velik nepotreban stres. Ovako nesto nikako ne bi trebao savjetovati novim clanovima.

Pisano: 06.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum