NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Suncanje
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Pre par dana moja Alegra je dobila novi akvarijum od 30l.Ima sve unutra.Jedini problem je to sto u ovom akvarijumu ne mogu namestiti temperaturu kopna na 30 uvek je nesto 27 ili 28.
Tako da vec 4 dana nije izasla na kopno.Predpostavljam i da je to i zbog promene akvarijuma.
Ono sto mene brine je to sto je ona kad je dosla kod mene imala blago truljenje oklopa i oklop joj je i dalje mekan na nekim mestima.
Ne bih htela da joj se stanje pogorsa.A trenutno nemam novca za onu lampu sto bas greje i uvb lampu.To mogu nabaviti tek mozda sledeceg meseca ako ne i kasnije
Tako sam joj ja napravila neki improvizovani smestaj za suncanje.
Ima i gde joj pada sunce i hlad.
Nosim je na suncanje pola sata dnevno.Ona prosto uziva.
E sad posto ostatak vremena ona provodi u vodi,zanima me da li mogu vise puta dnevno da je izvodim na sunce ili samo jednom?

Pisano: 18.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za kornjacu nije dobro da ju svaki dan uzimas u ruke i uznemiravas seljenjem na suncanje. Bilo bi pametnije da smjestaj preselis negdje ispod prozora pa kada je temperatura zraka iznad 25 stupnjeva otvoris prozor i poklopac akvarija da kornjaca moze boraviti na direktnom suncu (ne preko stakla jer od toga nema koristi). Drzati mali smjestaj na suncu mozes samo sada dok jos nema vrucina, kasnije ce biti pre opasno da ne dođe do pregrijavanja. Ako mozes kornjaci osigurati veci smjestaj pod suncem (makar i veliku plasticnu kacu) to je daleko bolja opcija za kornjacu od bilo kakvih lampi. Samo tu treba biti jako oprezan jer postoji opasnost od propuha i od pregrijavanja sto moze biti jako opasno.

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
Pa problem je u tome sto je mesto gde sada stoji jedino u stanu gde ima dovoljno prostora. Nabavicu ja lampu ali da li ce joj mnogo stetiti ako je do tada iznosim na sunce?
I postoji mogucnost da u junu,julu I avgustu boravi napolju. Tad smo u selu I mogu da napravim vanjski smestaj,ali bi ostalih 9meseci bila u stanu. Da li bi joj stetilo toprebacivanje u jezerce?

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako kazes da kornjaca ima problema sa mekanim oklopom onda je svakako vaznije da se sunca pod pravim suncem dok ne nabavis lampe. Racunaj da je sasvim normalno da je oklop kod malih kornjaca blago elastican oko straznjih nogu i repa, s vremenom treba ocvrsnuti. Bijela i mekana podrucja na oklopu nisu normalna i predstavljaju metabolicku bolest kostiju. Ako mozes postavi sliku oklopa da vidimo to mjesto za koje kazes da truli.
ReptoMin ce također pomoci pri jacanju oklopa, sadrzi vitamin D3 i kalcij.
Kornjaci svakako mozes sloziti vanjski smjestaj i drzati je u njemu cijelo ljeto, samo mora biti jako dobro ograđeno jer svake godine clanovima kornjace uspiju pobjeci. Kornjaci nece smetati ako ju preselis van jednom u tri mjeseca.

Pisano: 25.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
Pa to truljenje je imala jos u pet shopu.Bila je to belo-siva fleka i smanjivala se od kako je kod mene i sad je nema.
Nosila sam je na suncanje redovno i oklop joj je ocvrsnuo sa prednje strane,i dalje je meksi zadnji oko repa.
Pre dva dana je poceo da se ljusti slojevito i to poprilicno.Sad je ponovo meksi na tim mestima gde se oljustio.
Verovatno cu joj napraviti letnji smestaj,o tome cu se raspitivti kasnije.
Postavicu slike tokom dana da cisto vidis kakav je oklop.

Pisano: 25.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#6
Regularni član
Regularni član


See User information
Evo ja mislila da je sve u redu sa oklopom.Sad joj se odvalio deo jedne plocice i ide joj malo krvi... :(((((( Sta da radim? Mislim da ovde u Srb nrema strucnog veterinara za gmizavce....

Pisano: 28.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
Kori ja ne znam da postavim slike.Mogu li ti ih poslati na mejl?
Kako da joj pomognem? :(

Pisano: 28.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Probaj prvo smanjiti slike sa besplatnim programom Light Image Resizer na 800x600 pa ih onda uploadati, a ako ne ide posalji na kori688@yahoo.com pa cu ja postati.

Da li si na silu skidala plocice ili je sama otpala i pocela krvariti?

U Beogradu postoje veterinari koji ti mogu pomoci ako ce biti potrebno, vise cu znati kada vidim slike.

Pisano: 28.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
Ta plocica je pocrnela u cosku,i smrdi.
Imam neko sredstvo za ciscenje oklopa clinmax pa sam lagano presla sa njim preko toga,toalet papirom.Tada se crni sloj skinuo i otkrio beli sa malo krvi u cosku.
Sad sam dezinfikovala i stavila sam je na sunce.
Da li treba da je prebacim privremeno u smestaj sa manje vode?
I sad cu ti poslati slike,lose baratam sa tim programima.

Dodaj datoteku:



jpg  151 (resize).jpg (91.84 KB)
427_517d4dc575dc3.jpg 450X600 px

Pisano: 28.04.2013

Editirano od Kori on 28.04.2013 18:26:49
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Suncanje
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Slika bas nije pretjerano dobra, ali ako i ima miris definitivno se radi o nekrozi/truljenju. Sredstvo za ciscenje oklopa zaboravi, to nije za tu primjenu i moglo bi cak pogorsati situaciju.
Izgleda da nije jako velik dio zahvacen pa ako zelis mozes probati to tretirati sama. U obicnoj ljekarni bi trebala nabaviti Betadine 1% otopinu (za grkljanje) i Dermazin kremu (silver sulfadiazine).

Kornjacu treba izvaditi na suho i toplo mjesto (oko 25 stupnjeva) i pustiti je da se osusi. Kada se skroz osusi zahvacena mjesta dezinficiraj sa par kapi Betadine-a i pusti da se osusi. Nakon toga na zahvacena mjesta nanesi Dermazin kremu, i ostavi je najmanje sat-dva da se krema upije. Ioni srebra iz te kreme ce suzbiti gljivicnu infekciju. Postupak dezinfekcije i mazanja zahvacenih mjesta mozes ponoviti 2-3 puta dnevno.

Niti otopina niti krema NE SMIJU zavrsiti u ocima zivotinje, budi jako oprezna!

Kornjacu mozes drzati na suhom 6-8 sati dnevno, na suhom takve stvari brze prolaze.
Voda mora biti skroz cista, mijenjaj je svakih 2-3 dana ako treba, imaj na umu da voda nije cista samo ako djeluje tako, u njoj se nakupljaju i okom nevidljivi spojevi koji mogu uzrokovati infekciju. Ne moras smanjivati razinu vode ako kornjaca moze normalno plivati.

Da li ti se cini da je infekcija samo zahvatila povrsinsko tkivo ili je usla i dublje od toga?

U slucaju da se odlucis otici veterinaru s njom mozes se javiti doktoru Popovicu na veterinarskom fakultetu ili otici u veterinarsku stanicu: www.alesvet.com
Oni ce ti vjerojatno predloziti slican tretman, tako da probaj sama, ako vidis da se stanje pogorsava posjeti veterinara.

Imaj na umu da nekroze znaju trajati mjesecima tako da ne ocekuj da ces ovo brzo rijesiti. Treba puno posvecenosti i stpljenja.

Pisano: 28.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum