NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






koja je ova vrsta kornjace???
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav!
Prije nekih 4 godine sam u lokalnom pet-shopu kupila kornjacu a prodavacica (stovise vlasnice) nije imala pojma ista o kornjacama a kamoli koja je to vrsta... evo 4 godine kasnije i jos uvjek to nisam uspjela saznati... ako itko znam pliz neka pomoge, jer zadnje kad sam trazila najvise mi je licila na jednu koja uopce nije ni vodena kornjaca...

http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~ivonam/slike/mkor1.jpg
http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~ivonam/slike/mkor5.jpg

Pisano: 04.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koja je ova vrsta kornjace???
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To ti je Mississippi map turtle.
Kod mene uvijek ima mjesta za jos jednu takvu... ;)

Pisano: 04.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koja je ova vrsta kornjace???
#3
Početni član
Početni član


See User information
je, stvarno... puno hvala, to me vec jako dugo zanimalo...
je li treba ona nes posebno ili vrijede sva pravila kao i za zutouhe?

Pisano: 04.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koja je ova vrsta kornjace???
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: spot137
Pozdrav!
Prije nekih 4 godine sam u lokalnom pet-shopu kupila kornjacu a prodavacica (stovise vlasnice) nije imala pojma ista o kornjacama a kamoli koja je to vrsta... evo 4 godine kasnije i jos uvjek to nisam uspjela saznati... ako itko znam pliz neka pomoge, jer zadnje kad sam trazila najvise mi je licila na jednu koja uopce nije ni vodena kornjaca...

http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~ivonam/slike/mkor1.jpg
http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~ivonam/slike/mkor5.jpg


Pozdrav i dobro dosla na forum!

To je kornjaca iz roda Graptemys (Map turtles), međutim ne mora nuzno biti Missisippi Map (Graptemys pseudogeographica kohnii), na temelju izgleda oka mogla bi biti i Ouchita Map (Graptemys ouachitensis ouachitensis). One su se također prije par godina uvozile kod nas. Razlikuju se po sarama na glavi, ovo su karakteristicne sare za G.p.kohnii (primijeti kako se sare zavijaju oko ociju):

Smanjena slika



Ovo su karakteristicne sare za G.o.ouachitensis (primijeti velike tocke koje ima iznad i ispod kraja usta):

Smanjena slika


Kako su danas pojedine vrste unutar roda Graptemys postale strogo zasticene SAD je zabranio izvoz svih kornjaca tog roda upravo iz razloga sto vecina ljudi (i carinika) nije u stanju raspoznati zasticenu vrstu od uobicajene koja se masovno uzgaja na farmama. Iako obje vrste koje sam naveo nisu zasticene danas ih vise ne mozes tako lako naci u pet shopu jer vise nema masovnog izvoza za Europu.

Citiraj:

Pisano od: spot137
je, stvarno... puno hvala, to me vec jako dugo zanimalo...
je li treba ona nes posebno ili vrijede sva pravila kao i za zutouhe?


Briga za ove kornjace je jako slicna kao i za crvenouhe/zutouhe, međutim ima par razlika. Nesto su osjetljivije i sklonije bolestima oklopa pa zahtijevaju bolju kvalitetu vode. Također preferiraju vise temperature za suncanje, tako da im najtoplije mjesto na kopnu treba dostizati i do 40 stupnjeva. Jos jedna karakteristika je da jedu veci postotak mesne hrane od biljne hrane u odnosu na crvenouhe/zutouhe.

Na temelju ruke u pozadini kornjaca mi djeluje nekako malo za 4-5 godina strosti. Koliko joj je oklop dugacak? Opisi malo uvjete u kojima ju drzis (smjestaj, oprema, prehrana...).

Pisano: 05.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koja je ova vrsta kornjace???
#5
Početni član
Početni član


See User information
Aha, ma to je zato jer su slike stare, sad je dosta veca...
pitala sam vec to pitanje ovdje prije nekih godinu dvije al tad bas forum nije bio u funkciji, a slike su od tada...
neznam tocno sad dimenzije jer studiram u drugom gradu, pa su one moja briga samo vikendom sada a inace se starci moraju sad brinuti za njih :)
hvala na odgovoru, definitivno mislim da cu joj pocet davat vise mesa i poboljsat rasvjetu...
inace nisam napomenula da u akvariju s njom imam u jednu zutouhu koja je jedno 2-3 put veca od nje (bile su jednake velicine kad sam ih dobila, nisam ovekivala da ce zutouha toooliko narasti), i zasad nemaj problema... samo da tako i ostane :D

Pisano: 08.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koja je ova vrsta kornjace???
#6
Početni član
Početni član


See User information
Lijepa kornjaca :)

Pisano: 11.05.2012
JednOstavno ih voliMm, " volLiM korNjacE "
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koja je ova vrsta kornjace???
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: spot137
Aha, ma to je zato jer su slike stare, sad je dosta veca...
pitala sam vec to pitanje ovdje prije nekih godinu dvije al tad bas forum nije bio u funkciji, a slike su od tada...
neznam tocno sad dimenzije jer studiram u drugom gradu, pa su one moja briga samo vikendom sada a inace se starci moraju sad brinuti za njih :)
hvala na odgovoru, definitivno mislim da cu joj pocet davat vise mesa i poboljsat rasvjetu...
inace nisam napomenula da u akvariju s njom imam u jednu zutouhu koja je jedno 2-3 put veca od nje (bile su jednake velicine kad sam ih dobila, nisam ovekivala da ce zutouha toooliko narasti), i zasad nemaj problema... samo da tako i ostane :D


Ok, znaci zvijer je ipak narasla :) Nazalost nas je malo u urednistvu pa koji put nesto slucajno propustimo, slobodno nam obratite paznju na propusten odgovor.
Imaj na umu da je zutouha (Trachemys scripta scripta) kao odrasla vecinom biljojedna kornjaca (cak 80-90%) tako da obrati pozornost na to, jer od previse mesne prehrane moze doci do omascenja jetre i zatajenja bubrega u kasnijoj zivotnoj dobi.

Pisano: 12.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum