NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






inteligencija kornjaca
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zanima me koliko jedna crvenouha kornjaca moze biti intreligentna? Da obrazlozim zasto postavljam ovakvo pitanje :)
Primetio sam moja kornjaca pocne da bucka i prska prednjim nogama ukoliko joj ne dam na vreme hranu, ko da trazi od mene da joj donesem. Cesto to uradi i kada vidi da ulazim u sobu i nosim nesto u ruci, verovatno misli da joj nosim hranu.
Procitao sam ovo na ovom sajtu: "Inteligencija: Spoznajne sposobnosti kornjača mogu se mjeriti s onima drugih gmazova. Tako pamte mjesta s hranom, kao i putove za bijeg. Imaju izražen i osjećaj za orijentaciju, ali ne tako dobro kao sisavci. Najinteligentinija Kornjača je vjerovatno Američka Glyptemys insculpta. Predpostavlja se da se njena inteligencija može usporediti sa inteligencijom štakora."
Ovde pise pamte mesta sa hranom, jel to znaci da moze i mene zapamtiti jer joj donosim hranu?
Mozda malo glupa tema, ali da malo aktiviram forum posto je nesto postao ne aktivan :)
Mozete ovde slobodno pisati neka svoja iskustva i zapazanja.

Pisano: 20.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija kornjaca
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sorry sto nisam ranije odgovorio, u guzvi sam pa sam odgovarao samo na hitne stvari.
Kornjace nisu inteligentne do mjere kako vecina ljudi misli. Nesto su inteligentnije od zmija, ali njihova inteligencija se ne moze mjeriti sa onom od psa ili macke. Gotovo svaku zivotinju mozes nauciti na rutinu, pogotovo u vezi hrane, konkretno savjetujem ti da pogledas ovaj clanak o zmijama: LINK
Kornjaca te ne moze prepoznati kao osobu, vec moze prepoznati tvoje pokrete, mozda cak i korake, od kuda potjece hrana itd...uglavnom radi se o rutini. Kada bi neka druga osoba izvela jedno te isti postupak kornjaca ne bi prijetila razliku. Kornjaca ce npr. zicati hranu i od nekog tko dolazi u posjet kod tebe, ali ako se npr. veci broj ljudi skupi oko akvarija nego inace lako je moguce da ce se kornjaca prepasti i zavuci u kut. Ja imam 2 takve kornjace koje ne vole vise od dvoje ljudi istovremeno u sobi, svejedno im je tko je to.
A sto se tice snalazenja u prostoru, orijentacije itd. Citao sam da ako stavis vodenu i kopnenu kornjacu na stol i pustis ih veca je vjerovatnost da ce vodena pasti sa stola zato jer nema osjecaj za visinu i ne interpretira to kao nesto opasno za razliku od kopnene.

Pisano: 22.10.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: inteligencija kornjaca
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na odgovoru. Sada kada razmislim, stvarno je sve to rutina :)
I nema zasta da mi se izvinjavas :)

Pisano: 22.10.2010

Editirano od Toni90ns on 23.10.2010 00:07:58
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum