NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
7 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






trebam pomoć
#1
Početni član
Početni član


See User information
Od skoro drzim dve kornjace, i bile su ok do pre dve nedelje dok nam se zbog nedostatka vremena nije jako zaprljao akvarijum, pa je jednoj kornjaci pocelo da se zatvara oko, misleci da je neka prljavstina zvadila sam je da joj ga ocistim i ujedno tretirala hloramfenikolom a rezultate cu vam javiti, nadam se da ce moj heroj biti bolje jer je stvarno otporan od starta i vrlo zivahan sto se za zenku ne moze reci, on je i sad lud za hranom, dok ona i nema narocit apetit, zato se on udvorstucio, a ona raste malo sporije.Mislim da imam sve adekvatne uslove, kamen kao suvu povrsinu, filter grejac, ali jedino mi nedostaje lampa a ne znam ni koju bih trebala da kupim??Naravno to ne zna ni gospodin u shopu gde sam kupila kornjace a ja moje drzim u savrsenim uslovima u odnosu na njega, jednom recju...haos:)Uz to doticni gospodin me je informisao da je hrana gamarius, tj. suseni racici sve sto je njima potrebno i da su tu sadrzane sve potrebna hranljive stvari....ali znajuci da one vole svasta da jedu, proverila sam na forumu, i dala im presno belo meso, pa kuvano, pa sargarepu, salatu, banane....sve sam pokusala ali ne zele da jedu nista od toga samo racice:))Sta da radim?KOrnjace su kod mene oko 3 meseca, i jos su malene manja (zenka je oko 3 cm)a muzjak 5 cm, na svu srecu nemam problema sa oklopom, savrseno su zdrave samo nas muci okica, ali nadamo se da cemo to izleciti jer se nije jos zatvorilo skroz.Hvala unapred na pomoci.Veterinara za kornjace nemam, pa se jedino uzdam u Vas:)

Pisano: 17.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: trebam pomoć
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
aj sad za početak malo detaljnije opiši uvjete...

koji filter imaš?
koji grijač?
koja je temp. vode i zraka u aq?
dimenzije akvarija?

kornjača ti ima upalu očiju i morat ćeš joj mazati oči s masti, nemogu se sjetiti kako se zove, to će ti neko drugi reći....

te račiće izbaci iz prehrane, davaj joj slatkovodnu ribu ili meso ( naizmjenično) navečer i granule ujutro ( Tetra Reptomin ili sl.)

ako neće jesti ribu ili piletinu iči granule budi uporan i davaj joj, ako budu bez hrane par dana neće im ništa biti, kad tad će pojest što ima se da

ova kor. s upalom očiju vjerovatno neće jesti dok se to ne izlječi...

EDIT: trebaju ti 2 lampe, 1. spot lampa koja grije kopno i zrak u akvariju( ako uopće imaš akvarij, nadam se da nemaš onu glupost s palmicom) i UVA/UVB neonka ili žarulja ( Sylvania Reptistar ili Repti Glo 5.0)

Pisano: 17.01.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: trebam pomoć
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobrodošli na k.com. Ajmo se zadržati na hrani za kornjače, a o ostalom otvorite temu u odgovarajućim podforumima.

Prvo ih nemoj hraniti 2-3 dana, verovatno previše jedu. Onda ih počni hraniti pravom hranom. Nabavi kvalitetnu veštačku hranu za kornjače, sa vitaminima i mineralima. Uvrsti u ishranu ribu i piletinu (belo meso, džigerica). Ovde imaš ceo popis.

Pisano: 17.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum