NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Problem sa velikim kornjačama, a malim kopnom...
#1
Početni član
Početni član


See User information
Ja imam kornjače već pet meseci, koje su bile malo veće od onih u petshopovima jer sam ih dobila od ljudi koji su ih već čuvali neko vreme, odmah sam ih stavila u akvarijum od 70l i grejač i svetlo... Pošto jako brzo rastu jer ih hranim kvalitetnim mesom i račićima (gamarusima) nastao je problem izlaženja na kopno jer su porasle.. Ja sam im za sada stavila stiropor na površinu vode (uglavila sam ga između zidova akvarijuma), što i ne izgleda nešto naročito, a akvarijum je dosta dubok pa ne mogu mnogo da eksperimentišem, pa me zanima da li neko ima neku kreativno-korisnu ideju, kao i to da li neko zna da li im smeta stiropor iz bilo kog razloga!

Pisano: 20.01.2007
Ramze.....ssssssssss
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem sa velikim kornjačama, a malim kopnom...
#2
Početni član
Početni član


See User information
Ne znam da li im smeta, ali vjerujem da ne izgleda bas lijepo... Ja sam trenutno u fazi pripreme za pravljenje novog terarija za moje kornjace - imam ih tri i planiram im napraviti veci dom, koji bi imao dovoljno dubine za plivanje, ljepse i vece kopno od ovoga koje sada imam... zao mi je sto nemam ovdje sliku onoga sto planiram napraviti (na poslu je kolega moju ideju prenio na papir), ali probat cu ti ovako objasniti:
dakle u terariju s jedne strane pocinje staza (planiram je uraditi od nekih kamencica, sljunka i sl.) koja se penje u visinu i negdje na pola terarija (pola u visinu) se siri u kopno, koje se oslanja na tri stubica. Ispod cijele povrsine kopna je voda - znaci dobivam nesto kao na sprat, tako da maximalno iskoristim prostor, dole plivaju, gore setaju i suncaju se... oko tih stubica cu omotati neku umjetnu travu, ono na fazon puzavice...
Ne znam koliko je moguce ovako shvatiti kako bi to izgledalo, ali nadam se da sam pomogla bar malo...

Pisano: 20.01.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem sa velikim kornjačama, a malim kopnom...
#3
Početni član
Početni član


See User information
Pa mislim da sam otprilike shvatila o čemu pričaš... :)
Stvarno zvuči zanimljivo! Sviđa mi se onaj deo sa travom oko stubića mislim da će to izgledati stvarno super.. Samo jedno ma zanima, kakvo je kopno? Mislim od čega će biti napravljeno, tj. od kog materijala, kao i stubići...
Jer je moj akvarijum dubok, pa mislim da bi mogla da iskombinujem nešto slično, a da izgleda zaista lepo...

P.S. Hvala za pomoć, ideja je zaista originalna!

Pisano: 20.01.2007
Ramze.....ssssssssss
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem sa velikim kornjačama, a malim kopnom...
#4
Početni član
Početni član


See User information
Hvala :)
Kopno sam mislila napraviti od stakla, pa da na njega nalijepim kamencice... a i stubici ce biti od stakla, s tim sto ce biti oko njih namotana ta trava, pa se nece vidjeti od cega su... Pozdrav

Pisano: 20.01.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum