NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 ... 7 »


Infekcija ociju-Brzo HELP
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pomagajte.Imam kornjacu 2 meseca.Mislim da je dobila infekciju ociju,ne znam sta da radim.Natekle su joj oci.Veterinar mi je rekao da ovde nemaju kapi za kornjace,pa mi je rekao da joj dajem ljudske i da je mazem zalfijom.Sve to sam radila,ali nista ne pomaze.Molim vas,recite mi sta da radim!

Pisano: 08.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla,

za pocetak opisi uvjete u kojima drzis kornjacu i cime je sve hranis. Ako uvjeti nisu kako treba lijecenje nece dati rezultate.

Pisano: 09.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Samo potrazi u forumu -bolesti vodenih kornjaca- i naci ces sve sto ti treba,neke savjete i iskustava ljudi kojima se to vec desavalo

Pisano: 09.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#4
Početni član
Početni član


See User information
E,ovako.Drzim je u akvarijumu koji nije mnogo veliki,ali taman za pocetak.Ima ostrvce i nema veliku kolicinu vode.Problem je sto nemam grejac,ali zimus je radila pec,pa je voda uvek bila topla.Sad je grejem na suncu kad ga ima.Plasim se da ima upalu pluca.Pomagajte!

Pisano: 13.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
[quote]
Pisano od: TinChe
E,ovako.Drzim je u akvarijumu koji nije mnogo veliki,ali taman za pocetak.Ima ostrvce i nema veliku kolicinu vode.

-Moras nam reci koliko je to dovoljno pa ce mo ti mi reci dali je to dovoljno..
a za grijac trebas ga sto prije nabaviti a kao zamjena ti moze posluziti obicna spot sijalica koja bi ti grijala kopno i i da bi se kornjaca mogla osusiti,a za upalu pluca moras na odg u cemu ih drzis i u kakvim uslovima ........

Pisano: 14.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Misliš da ima i upalu očiju i upalu pluća? To ne zvuči nimalo dobro...

Upala očiju se ne može liječiti ako kvaliteta vode nije dobra jer ta bolest i je uzrokovana lošom kvalitetom vode. Znači, promijeni joj vodu i to tako da paziš da je temperatura vode koju stavljaš ista onoj koju vadiš.

Kao što je Kori rekao ne možeš liječiti upalu očiju ako ne ukloniš njezin uzrok.

Imaš sreću da su stigli topliji dani pošto nemaš grijač. Ali ako tvoja kornjača ima upalu pluća morat ćeš ga pothitno kupiti. Simptomi upale pluća su: zijevanje, piskutanje, neravnomjerno plivanje (ako je oboljelo samo jedno plućno krilo), smirenost...

Ima li tvoja kornjača lampu? Upala pluća se javlja kada je temperatura kopna niža od temperature vode. Naravno ako nije slučaj da je i temperatura vode i kopna preniska. Vode bi trebala biti ako uzmemo zlatnu sredinu 25°C, a kopna 3-5 stupnja viša.


Nije mi jasno što podrazumijevaš pod dovoljno za početak... Odrasloj vodenoj kornjači treba od 150-300l ovisno o tome je li muška ili ženska. Pa sad kad razmisliš, maloj onda treba barem 50l koje će brzo prerasti.

Znači napiši nam:

Koliki je akvarij?
Kolika je temperatura u njemu?
Koliko je duboka voda?
Koliko često mijenjaš vodu i da li ju tretiraš s nečim?
Kolika je temperatura kopna?
Ima li kornjača lampu?
Opiši njezino ponašanje (pogledaj simptome upale pluća koje sam napisala i reci ima li ih tvoja korjača).
Čime ju hraniš?

Nadam se da će ti kornjača ozdraviti.

Pisano: 14.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#7
Početni član
Početni član


See User information
Akvarijum je mali,oko 10tak litara.Temperatura je oko 23 stepena.Voda je duboka koliko i kornjacina visina.Vodu menjam svakih 5 dana posto se brzo prlja.Ostavim uvek da odstoji vise od 24 sata i stavljam kapi u vodu.Nemam lampu.Primetila sam da zeva,a nisam cula da piskuta.Normalno pliva.Hranim je crvima,raznim vitaminima i ribom.Reci mi sta dalje da radim,mlmt.I hvalaaa punooo!
P.S.Ovu kornjacu sam dobila pre 2 meseca i je li problem ako joj tek sada kupim partnera??

Pisano: 15.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je pre mali prostor za kretanje, prebaci je u nesto vece, barem 50-60 litara za pocetak. Ako nemas novaca za veci akvarij mozes ju drzati u velikoj plasticnoj posudi pod uvjetom da joj unutra osiguras sve uvjete. Voda bi trebala biti puno dublja (barem 10-15 cm) od toga da kornjaca moze plivati, a ne da hoda po dnu. Kornjaci moras osigurati kopno i potrebne lampe za suncanje.

Kornjacu drzis u jako nehigijenskim uvjetima, tako malu kolicinu vode si trebala mijenjati svaki dan, a ne svakih 5 dana, nije niti cudo sto se razbolila.

Ako zelis spasiti ovu kornjacu moras joj pod hitno popraviti uvjete. Jedino sto sada mozes napraviti je drzati kornjacu na cistom i utopliti je. Za pocetak je prebaci u nesto vece i osiguraj joj mjesto gdje moze izaci na suho, npr. neki kamen. Iznad tog kamena za prvu pomoc stavi obicnu stolnu lampu za grijanje. Obrati pozornost da temperatura na kopnu bude oko 30 stupnjeva.
Temperatura vode od 23 stupnja je pre niska za mladunca, pogotovo bolesnog. Moras nabaviti mali akvarijski grijac i namjestiti ga da grije barem na 28 stupnjeva. Obrati pozornost da temperatura na kopnu i temperatura zraka kojeg kornjaca udise mora biti toplija od temp. vode.
Prilikom promjena vode pazi da kornjacu ne ubacis u pre hladnu ili pre toplu vodu, u idealnom slucaju kornjaca uopce ne bi trebala osjetiti promjenu temperature.

Sada je tesko sa sigurnoscu reci da li je uzrok zatvorenih ociju upala pluca ili zmazana voda, vjerovatno je ovo prvo. U svakom slucaju moras popraviti uvjete jer tek tada ima smisla tretirati oci (ako je ipak bakterijska upala).

Drugu kornjacu nikako nemoj nabavljati, ako je stavis kod ove bolesne lako se moze dogoditi da i nju snađe ista sudbina. Opcenito da ti je i kornjaca zdrava ne bi preporucio da nabavljas drugu jer je jedna kornjaca dovoljno velika briga. Imaj na umu da jedna odrasla kornjaca treba minimalno 250-300l akvarij, ako se kornjace nece slagati kad spolno dozriju trebat ce ti dva akvarija.

Vise informacija o pravilnom smjestaju imas ovdje: LINK

Pisano: 16.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Slažem se s Korijem.

Za upalu očiju joj skuhaj kamilicu i onda dok je mlaka, vatom joj maži oči. To bi trebalo pomoći. Za upalu pluća povisiš temperature (vode i kopna) kako ti je Kori objasnio.

Morat ćeš joj obogatiti prehranu. Dodaš u prehranu gliste, sirovo pileće bijelo meso, goveđe srce. Možeš joj ponuditi i povrće npr. zelenu salatu, a kako je proljeće možeš joj nabrati i lišće maslačka.

Sretno.

Pisano: 16.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija ociju-Brzo HELP
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ako se upala pluća ne izliječi ovim putem moguće je da ćeš morati voditi kornjaču na injekcije.

Pisano: 16.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




(1) 2 3 4 ... 7 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum