NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Filter
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pozdrav ponovo!
Ne znam da li se secate, ali otvarao sam ranije temu u forumu za pocetnike, i sada po obecano pravim novi aq kako je i obecano ;)
Akvarijum ipak nece biti konacan, ali trenutno se tako uklopa, pa ce valjda izdrzati za godinu dana jer je kornjaca jos mala.... Dimenzije su 80x40x50, i ide dodatna oprema....
Sad me zanima, posto ja nemam iskustva sa aq....... Covek koji mi radi aq mi predlaze da mi stavi neki filter koji ce biti u posebnom delu aq (valjda je to taj box filter kako sam negde procitao)...... Zanima me da li je to dobar filter, i da li ce da zavrsava posao, ili mi predlazete nesto drugo.... Bitno mi je da se sto pre odgovori jer aq ceka na zeleno svetlo da pocne sa izradom :D
Zahvalan M.S.

Pisano: 21.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,
da bi box filter dobro funkcionirao potrebno je imati neko znanje i iskustvo kako ga konstruirati. Usisni otvor bi trebao biti sto veci da se ne zacepi pre brzo. Filter bi trebao imati nekoliko pregrada za jednostavnije slaganje filter medija. Nije dobro koristiti filter vatu kao jedini medij. Pri slaganju medija treba obratiti pozornost da se uredno posloze jer ako voda moze zaobici filter medije od filtera nikakve koristi.
Najveca mana ovih filtera je sto zauzimaju puno prostora za plivanje kojeg ionako nikad nije dovoljno. Visina ovog filtera određuje mogucu dubinu vode u akvariju. Vrh filtera ti moze posluziti kao kopno za suncanje (u tom slucaju je potrebno i napraviti rampu za penjanje.

Trebao bi se s tim covjekom dogovoriti o dimenzijama i konstrukciji. Filter moze ispasti odlicno, a moze ispasti kao katastrofa koja ne obavlja svoj posao i samo zauzima prostor u akvariju.

Bilo bi puno bolje (ali i skuplje) da nabavis vanjski filter.

Pisano: 21.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Nista, onda mi ostaje da popricam sa konstruktorom i da vidim koliko se zapravo razume i zna o tim filterima, pa odluciti sta mi je za raditi :)
Hvala Kori na brzom odgovoru!

Pisano: 21.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kad smo već kod te teme, da ne načinjem novu...
naime, uskoro bih trebao nabaviti novi akvarij za odraslu crvenouhu kornjaču, dakle onih dimenzija koje ste mi preporučili...
Dakle bio bi negdje cca dimenzija 100x50x50 cm, naravno ne pun do gore vode, s time da bi onaj suhi dio izveo nekako da bude izvan tih dimenzija tako da bude više prostora za plivanje.
E, sad, izgleda da sam u startu zeznio stvar jer sam uzeo grijač od 100 W, pa ću izgleda morati kupiti još jedan za taj veći akvarij (najgore je što je cijena skoro ista i ovog od 150W i 100W u Pet centru!?)
E, sad, zato mi i treba preporuka da ne bih fulao kod kupovine filtera.
Nekako su mi 2 zapela za oko, ali vi mi molim vas, preporučite da li neki od ta dva, da li jači, ili neke druge marke...
1. Eheim oick up 2012, 220-570l..........204kn
2. Aqua Clear power filter 30-567l........263kn

Stvarno ne znam, jer na svim ovim filterima su oznake s pretpostavkom da se radi o ribicama, a ne okornjačama, a razlika je u količini "smeća" jako velika...

I još me zanima, da li kad se ubaci taj novi filter, hraniti kornjaču u akvariju ili ju hraniti u i dalje kako sam do sada u posebnoj posudi, jer filter koji sada imam je dosta slab, pa stoga je već navikla da ju hranimo u toj posudi?

Pisano: 22.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Winx
dakle onih dimenzija koje ste mi preporučili...
Dakle bio bi negdje cca dimenzija 100x50x50 cm, naravno ne pun do gore vode, s time da bi onaj suhi dio izveo nekako da bude izvan tih dimenzija tako da bude više prostora za plivanje.

Neznam tko ti je to preporucio za odraslu crvenouhu,
ali taj je pogrijesio. To su premale dimenzije za jednu
odraslu crvenouhu.

Citiraj:

Pisano od: Winx
E, sad, izgleda da sam u startu zeznio stvar jer sam uzeo grijač od 100 W, pa ću izgleda morati kupiti još jedan za taj veći akvarij (najgore je što je cijena skoro ista i ovog od 150W i 100W u Pet centru!?).

Nisi se zeznio. Akvarij tih dimezija ima 240 Litara.
Za kornjacu ce biti pola, mozda malo vise od pola napunit.
Odbi pjesak koji je unutra, imati ces na kraju manje od 100 litara unutra. (Grubo racunato). Sto znaci da je 100 W sasvim dovoljno.

Citiraj:

Pisano od: Winx
E, sad, zato mi i treba preporuka da ne bih fulao kod kupovine filtera.
Nekako su mi 2 zapela za oko, ali vi mi molim vas, preporučite da li neki od ta dva, da li jači, ili neke druge marke...
1. Eheim oick up 2012, 220-570l..........204kn
2. Aqua Clear power filter 30-567l........263kn!?

Jesu to vanjski ili unutrasnji filteri ?
Ja bi ti uvjek prije savjetovao EHEIM nego neki drugi,
ali moram dodati da sam ja "eheim-fan" i da ima drugi iskusni Akvarisdta u mom drustvu koji su misljenja da eheim i nije
naj naj. (Radi se o akvaristima, ne kornjoljubcima).
Takodjer nemogu nista reci za taj tip Filtera koji si naveo.
Po osobnom osjecaju, uzmi eheim. Ako na njemu pise ta litraza, trebalo bi ti biti dovoljno da cisti vodu.

Citiraj:

Pisano od: Winx
I još me zanima, da li kad se ubaci taj novi filter, hraniti kornjaču u akvariju ili ju hraniti u i dalje kako sam do sada u posebnoj posudi, jer filter koji sada imam je dosta slab, pa stoga je već navikla da ju hranimo u toj posudi?

Nije preporucljivo dirati kornjacu bespotrebno.
Takodjer nije potreba hraniti kornjacu u drugoj posudi.
Hrani toliko koliko odmah pojede i neces imati velikih
problema sa zagadjenjem vode kroz hranu.

Pisano: 22.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Preporuka za odraslu crvenouhu je 150*50*50, samo 100 cm duzine nije dovoljno za plivanje.
U sklopu novog akvarija svakako napravi pjescani dio da moze polagati jaja ako bude potrebno.
Cijene grijaca su dosta slicne i obicno se uzima jaci grijac nego sto je potrebno. Ako ces uzimati jos veci akvarij ovaj grijac probaj prodati preko akvarij.net/foruma pa nabavi novi. Nema ti smisla kupovati jos jedan slabiji pa koristiti dva grijaca kad ce ti na kraju to ispasti gotovo jednak trosak kao da su kupio novi jaci grijac. A ako ti volumen vode u akvariju nece nadmasiti 100l ovaj grijac je ok kako ti TITO kaze.
Sto se tice filtera bilo bi najbolje uzeti vanjski. Eheimov pick-up je unutarnji filter koji ima samo mehanicku filtraciju. Eheim je kao proizvođac mrak za filtere ali unutarnji filteri nisu dobro rjesenje za vece akvarije kod kornjaca.
Aqua clear je hang-on filter, po meni puno bolji izbor od unutarnjih. Kod njih je problem sto ne rade na djelomicno napunjenim akvarijima. Imaju slabu pumpu pa ne mogu vuci vodu na veliku visinu, akvarij mora biti pun do vrha i filter mora "lezati" na povrsini vode. Ovaj tip filtera jedino mozes koristiti kod posebno prilagođenih akvarija sa izrezanom rupom ili kod akvarija koji se pune do vrha i imaju "visoki" poklopac.
Ako se odlucis za ovaj tip filtera uzmi barem model 50 (ili jos bolje 70).

Pravilna instalacija hang-on filtera:
Smanjena slika

Akvarij sa izrezanom rupom za filter (nije dostupno u Hr.):
Smanjena slika

Pisano: 22.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
pozdrav,
imam vanjski filter, fluval 100...iako mislim da je to nebitno za moje pitanje... zanima me koliko se cesto mijenja ugljen, a da li se ona bijela keramika i spuzva uopce mijenjaju? i koji mi ugljen preporucate; u pet shopu kad sam ga pitao za ugljen,majstor me pitao koju vrstu vanjskog filtera imam?! mislim da to nema veze,ili...

Pisano: 25.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hoces reci Fluval 105.
Aktivni ugljen je kemijski filtracijski medij. Njegovo svojstvo adsorbcije slabi i nakon nekoliko tjedana nestaje. Aktivni ugljen se mora mijenjati jednom mjesecno da bi imao onaj ocekivani efekt. Bilo bi bolje da umjesto aktivnog ugljena stavis kvalitetne bioloske medije od sintetickog stakla. Odlicno obavljaju svoj posao i nije ih potrebno mijenjati.
Bijela keramika je isto bioloski medij, nju ne mijenjas, samo ju peres.
Spuzve isto samo peres. Nemoj ih previse rastezati, savijati i uvijati da se ne deformiraju jer tada ces ih morati mijenjati. Mislim da sam ti vec negdje rekao da filter medije peres u kanti sa akvarijskom vodom radi ocuvanja bioloske filtracije.

Pisano: 25.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Hoces reci Fluval 105.
Aktivni ugljen je kemijski filtracijski medij. Njegovo svojstvo adsorbcije slabi i nakon nekoliko tjedana nestaje. Aktivni ugljen se mora mijenjati jednom mjesecno da bi imao onaj ocekivani efekt. Bilo bi bolje da umjesto aktivnog ugljena stavis kvalitetne bioloske medije od sintetickog stakla. Odlicno obavljaju svoj posao i nije ih potrebno mijenjati.
Bijela keramika je isto bioloski medij, nju ne mijenjas, samo ju peres.
Spuzve isto samo peres. Nemoj ih previse rastezati, savijati i uvijati da se ne deformiraju jer tada ces ih morati mijenjati. Mislim da sam ti vec negdje rekao da filter medije peres u kanti sa akvarijskom vodom radi ocuvanja bioloske filtracije.


ma znam kori,sam kaj sam vec zaboravio,tj.sjecam se al nisam bio siguran... perem to u akvarijskoj vodi,sam kaj je spuzva dosta pozelenila pa sam se malo zapitao... sto se tice sintetickog stakla,moze malo vise pojedinosti; gdje kupiti,koliko toga kupiti,ima li neki proces obrade prije stavljanja u filter itd,itd

puno hvala svima na pomoci,btw,kornjace sam dobio u 4.mjesecu, i sad su velike 8.5 i 7.5 cm,lude su sto na sat za hranom,pa pretpostavljam da im nije lose

Pisano: 25.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: janko1986

ma znam kori,sam kaj sam vec zaboravio,tj.sjecam se al nisam bio siguran... perem to u akvarijskoj vodi,sam kaj je spuzva dosta pozelenila pa sam se malo zapitao... sto se tice sintetickog stakla,moze malo vise pojedinosti; gdje kupiti,koliko toga kupiti,ima li neki proces obrade prije stavljanja u filter itd,itd

puno hvala svima na pomoci,btw,kornjace sam dobio u 4.mjesecu, i sad su velike 8.5 i 7.5 cm,lude su sto na sat za hranom,pa pretpostavljam da im nije lose


Akvarijska spuzva niti ne bi trebala biti skroz cista, i na njoj se naprave bakterije za biolosku filtraciju. Kad peres spuzvu lagano je u vodi pritisces među rukama dok krupan otpad i mulj ne izađu iz nje.
Na hr. trzistu postoji nekoliko proizvoda od sintetickog stakla. Vecina ih dolazi u pakiranju od litre i krece se oko 100 kn. Jedna kosarica za medije u tvom Fluvalu ima oko pola litre. Ja bi ti preporucio Eheim Substrat Pro (Zoo Vili), JBL MicroMec (Pet centri) ili nesto jeftiniji Easylife Symbiont (Elegance Reef - online).

Medij treba dobro isprati od mrvica koje su nastale tijekom transporta kako ne bi ostetile impeller.


Zdrave kornjace uvijek imaju velik apetit, samo pazi da ne pretjerujes sa kolicinom hrane.

Pisano: 25.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum