NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






promijenis vodu, kad ono uzas
#1
Početni član
Početni član


See User information
e, ovako, ja imam kornjacu tjedan dana (crvenouha, duga 4 cm), prosla sam ovaj sajt i iscitala sve, te se upustila u avanturu...imam akvarij od 40 litara, ali predvidjen za ribice, dakle, u njemu je ugradjen i filter i grijac i neonka, koja je u poklopcu...Snorki je jako zivahan, pliva, kopa i rovari po kamenju, no danas kad sam mijenjala vodu, izvadila kamencice i sve fino ocistila (nisam nikakvo sredstvo za pranje koristila, da ne bude zabune), nasla novi veliki kamen, koji sam prvo prokuhala i onda ga stavila i nasula mu vode, tj. prvo sam stavila aqua safe u vodu...onda je i Snorki uskocio unutra, kao i uvijek se kupao, onda se tako slatko suncao, to nikad do sada nije radio, medjutim, nakon par sati je zatvorio oci (dok je bio u vodi) mislila sam da spava...medjutim doslo je vrijeme za hranjenje i on ih nije otvorio...tad sam se zabrinula i naravno odmah uspaniceno pomislila na bolest...malo bolje pogledala u vodu i vidjela da ima ono bijelo na povrsini, a tek je promijenjena!!!! odmah sam skuhala kamilicu, potopila ga u nju i sad se vec 45 min kupa...jedno oko se skroz otvorilo i fino gleda, drugo do pola...sutra odmah idem kupiti novi filter (akvarij veci dobija od iduce place), e sada, da idem kod veterinara, znam da se slabo razumiju ili da joj odmah sutra sama uzmem Maxitrol masti, koje su vec vise puta pomenute? i, ako vam nije tesko reci mi koliko ih trebam staviti i u kolikim vremenskim razmacima?
toliko sam se uspanicila...placem vec sat vremena...joj...cak ona meni cudno i dise...nekako se pomice...ma, vjerojatno zabrijavam...ali, sad sumnjam na sve...

Pisano: 15.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: promijenis vodu, kad ono uzas
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da li ti filter moze normalno raditi s obzirom da akvarij nije pun do vrha?
Ne bi trebala stalno izvrtati cijeli akvarij, u podlozi se stvaraju nitrificirajuce bakterije koje cine biolosku filtraciju. Dno se samo usisava prilikom promjene vode. Filter materijal moras prati u akvarijskoj vodi, ne u novoj vodi jer opet narusavas biolosku filtraciju.
Jesi li si provjerila da li je kamen vapnenackog podrijetla? Izvadi ga iz akvarija i polij ga octom ili jos bolje solnom kiselinom, ako se kamen pocne pjeniti nije dobar za akvarij. Ako nema kemijske reakcije dobro ga isperi i vrati u akvarij.
Pod "bijelo na povrsini" mislis na talog koji se stvorio na rubovima akvarija ili na neki film na povrsini vode?
Mogu biti tri razloga zatvorenih ociju: prehlada/upala pluca, nedostatak vit. A i bakterijska infekcija. S obzirom da je kornjaca otvorila oci nakon kupanja u kamilici moguce da se radi o bakterijskoj upali. Bilo bi dobro kada bi mogla postaviti sliku.
Pazi da voda bude cista, nabavi neke vitaminske kapi za gmazove.

Citiraj:

Pisano od: Kori
Bilo bi bolje i ucinkovitije da koristis kapi umjesto masti. Kupi Maxitrol ili Neomycin kapi. Izvadi kornjacu na suho i nakapaj joj oci kapima (jedna kap u svako oko), ostavi je oko pola sata vani da se kapi stignu upiti. Pazi da to suho mjesto nije na propuhu. Ponovi postupak dva-tri puta dnevno dok ne bude bolje. Kapi smijes maksimalno koristiti tjedan dana. Bilo bi pozeljno povisiti temperaturu vode na 30 stupnjeva.
Pojacaj prehranu (govede srce, pileca jetrica...). Za svaki slucaj provjeri da li kornjaca pokazuje neke od simptoma upale pluca jer zatvorene oci znaju biti simptom.

Pisano: 16.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: promijenis vodu, kad ono uzas
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ni jedan od trih razloga koja uzrokuju oboljele oci kod kornjace,
nedodju sa jednog trena na drugi. Tesko je reci sto je urok kada
se dosta stvari nezna. Nemoze kornjaca sada plivati ljepo,
biti joj "super" i sljedeci trenutak imati "upalu ociju".
Veterinar kod tako male kornjace nista nemoze uciniti.
Za injekcije je premala. Ostalo je sto preostaje samo uvjete
urediti kako spadaju, odnosno usmjeriti na potrebe koje su
treuntno potrebne (primjer povecavanje temparature kopna
ako se radi o bolesti). Tesko je reci na daljinu o cemu se radi,
bez ikakve slike (tesko je i sa slikom, kamoli bez).
Mozda cak kornjaci i nije nista i sve je samo hipohondrija ...

Lijep poz. M.

Pisano: 16.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: promijenis vodu, kad ono uzas
#4
Početni član
Početni član


See User information
jesam, namakala sam prvo kamen u ocat i nije se pjenio...pa sam ga prokuhala i stavila...
opet sam ju jutros stavljala u caj od kamilice, pa je progledala...promijenila vodu (bez da sam prala kamencice)...nahranila ju...i vratila u vodu, prvo je bila preplasena i mirna, ali je onda otvorila oci i pocela normalno plivati, penjati se po ostrvu i rovariti...vec par sati normalno gleda i ponasa se...povecala sam temperaturu vode (oko 29) i ostrva...mislim da je sad sve u redu i da sam ja digla paniku bezveze, hvala vam svima puno! i ispricavam se sto sam se uspanicarila, ali kad je tako mala, a ja jos ne znam dovoljno o njima i kako da se ponasam u raznim situacijama, cim sam primjetila da nesto nije u redu i procitala sve kod vas o bolestima uplasila sam se...eto, sad cu promatrati njezino ponasanje par dana, pa cemo vidjeti...
hvala vam sto ste me smirili i bili uz mene...ne znam sto bih bez ovog foruma! TITO je zakon! :)

Pisano: 16.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum