NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
7 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#1
Početni član
Početni član


See User information
Zdravo svima
Citao sam sve na forumu ali nisam nasao na ono sto mi je potrbno.

Naime kornjace su vec velike imaju oko 3-4 godine i dugacke su oko 15cm. Do pre mesec dana cuvao sam ih plasticnoj posudi velicine 40x30x25cm i svega 7cm vode koju sam menjao svaki drugi dan i u vodu sam dodavao par kapi Tetra repto safe da bi se voda ocistila od hlora (valjda). Onda sam kupio akvarijum 100x40x50cm i nabavio Atman kanister filter ef-3. U pet sopu su mi dali Sera aquatan za otklanjanje hlora vezivanje teskih metala i td. Dali su mi i Sera bio nitrivec za biolosku filtraciju i rekli mi da sipam trecinu bocice svaka 24h. Dali su mi i aktivnu ugalj u nekim granulicama i rekli da ga prospem u gornju posudu filtera preko vate i da vatu stavim preko. U donju posudu su mi rekli da stavim sundjere. Da napomenem da su na svim sredstvima koje sam koristio za ciscenje vode nacrtane ribice.
Pripremio sam vodu kao sto su mi rekli (stavio sam i grejac koji nisam pomenuo) i kornjace sam stavio tek nakon 24h.

PROBLEM 1 je sto kornjace nisu htele da jedu, uzmu hranu u usta sazvacu i ispljunu. Hrana koju sam im davao je Sera reptil potpuni obrok i turtle snack (zeleni i crveni stapici). to je trajalo par dana pa su polako pocele da uzimaju hranu. Ali ni blizu kolicinama koje su jele dok su bile u manjem smestaju a temperatura vode im je nesto veca nego pre. Jedino sto jedu kao blesave je pilece belo. Pre su htele da jedu i sargarepu i jabuku (nisam im davao svaki dan). Bukvalno sad jedu trecinu onog sto su jele ranije.

PROBLEM 2 je sto mi se voda posle mesec dana zamutila i pocela da se oseca. Zamutila se u roku od 2 dana. Stalno moram da dolivam vodu u akvarijum barem 1l dnevno (koju prethodno tretiram kapima bas kao i vodu u akvarijumu).

Molim vas da mi kazete ako treba da promenim sredstva za ciscenje vode i jel akvarijum mora da bude pokriven da nebi morao svakodnevno da dolivam vodu.

Hvala

Dodaj datoteku:



jpg  akvarijum.jpg (83.70 KB)
3883_52caaf92e2bf4.jpg 850X567 px

Pisano: 06.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

U ovom hobiju je potrebno puno vremena i strpljenja da sve sjedne na svoje mjesto tako da ne brini, sve ovo je relativno normalna stvar. Sve informacije koje ti daju u pet shopu uzimaj s velikom rezervom jer nisu u potpunosti tocne i vecinom su potrosacki orijentirane. Primjerice kada se postavlja akvarij treba proci najmanje 2-3 tjedna cikliranja prije nego se ribe stave unutra inace zbog naglih skokova amonijaka i nestabilnih parametara vode pougibaju. U pet shopu vecinom odmah prodaju ribe i onda bude svasta. Kornjace nisu toliko osjetljive na amonijak kao ribe tako da se kornjace odmah mogu staviti u akvarij bez da je prosao fazu cikliranja, međutim tada su ovi problemi koje sada imas za ocekivati jer akvarij nije u stanju savladati kolicinu otpada koju kornjace proizvedu.

Po pitanju sredstava Sera Aquatan ti ima istu finkciju kao Tetra Reptosafe, kemijski eliminira klor/kloramin i teske metale iz vode, potpuno je svejedno za koje se sredstvo od tih dva odlucis.

Proizvodi za cikliranje poput Sera Nitrivec nisu uvijek ucinkoviti kako bi trebali biti. Naime, to je tekucina koja sadrzi zive nitrificirajuce bakterije u sebi koje bi se odmah trebale primiti u akvariju.
Prva kontroverza je sto bakterije u takvoj bocici mogu prezivjeti samo nekoliko mjeseci na sobnoj temperaturi. A dok dođu do pet shopa bakterije tijekom transporta i skladistenja znaju biti izlozene pre niskim i pre visokim temperaturama pa vecina pougiba. Da bi bakterije ostele zive godinu dana u toj bocici trebale bi biti skladistene na 10 stupnjeva, a u vecini slucajeva nisu.
Druga kontroverza je sto vecina proivođaca tih bakterija unutra stvalja krive vrste bakterija, one koje se koriste u sistemima za tretiranje otpadnih voda koje trebaju jako visoke koncentracije amonijaka da bi prezivjele. Kada ih se stavi u akvarij gdje su koncentracije amonijaka i u "najgorem smrdljivom slucaju" pre niske one jednostavno ugibaju i samo dodatno zagađuju vodu
Tako da je upitna isplativost trosenja novaca na te bakterije u bocici. Kada potrosis ovaj Nitrivec ja na tvom mjestu ne bi kupovao novi...

Sto se tice tvog prvog problema, zivotinje si prebacio u veci prostor, novu okolinu i trenutno su jos u šoku od te promjene. Trebas im dati vremena da se prilagode na novu okolinu pa ce poceti opet normalno jesti. Opcenito kupovna hrana ti ne smije biti glavna vec samo dodatak prehrani,piletinu mozes davati povremeno, no s njom ne treba pretjerivati jer postoje puno bolje prirodne hrane za kornjace: Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Sto se tice problema s vodom moze biti jako puno scenarija koji su uzrokovali ovo stanje.
Ako ti je voda pocela dobivati miris to znaci da je kolicina otpadnih tvari u vodi puno veca nego sto bakterije koje imas unutra mogu obraditi. Uzrok tome je mozda pre velika kolicina hrane koju ubacijes u akvarij. Kornjace bi bilo najbolje hraniti rucno, uz pomoc plasticne pincete im davati male komadice mesa koje mogu progutati u jednom zalogaju bez kidanja. Ako im se daju granule sve eventualne ostatke treba pokupiti mrezicom za ribe da ne trunu u akvariju (koliko vidim imas mrezicu pa predpostavljam da to vec radis).
Problem isto moze biti i u filteru. Da li ti je protok normalan, provjeri da filter nije zastopan? Jer koristenje one bijele guste akvarijke vate u filterima jako cesto zastopava filter i smanjuje protok. Isto tako ako koristis akvarijsku vatu ona se pri svakom ciscenju mijenja, dakle svaki put bacas pola tih bakterija van sto nije dobro. Aktivni ugljen se stavlja u filter vrecice, nije ga pametno samo isuti u kosaru filtera jer moze zavrsiti u rotoru i zastopati filter.
U skroz donju kosaru vanjskog filtera gdje zmazana voda prvo prolazi je najpametnije staviti keramicke valjcice koji ce zadrzati najkrupniji otpad. Iznad keramickog valjcica se moze staviti dodatan medij za biolosku filtraciju. Zatim se stavljaju originalne filter spuzve, a na sam vrh se mogu staviti kemijski filter mediji i na kraju filter vata.
U tvom filteru sa samo dvije kosare donju bi bilo najbolje ispuniti keramickim valjcicima, a u gornju staviti originalne spuzve od filtera i aktivan ugljen u vrecici ako zelis, na taj nacin ce ti se filter najmanje zastopavati. Opcenito aktivni ugljen ti vrsi kemijsku filtraciju samo mjesec dana i onda ga moras mijenjati, zato ga vecina ljudi s vremenom prestane koristiti.
Jos jedna stvar koju si mogao pogrijesiti je pranje filtera u akvarijskoj vodi jer na taj nacin opet ubijes bakterije. Filter mediji se moraju prati u staroj akvarijskoj vodi koju iz akvarija prebacis u neku kantu tijekom promjene vode.
Da li si do sada uopce cistio filter i na koji nacin? Da li ti je protok vode smanjen u odnosu na pocetak?
Osim filter medija, bi bilo dobro da na dnu akvarija imas nekakvu podlogu jer i u podlozi zive spomenute bakterije, tj. u sljuncanoj podlozi debljine 5 cm ces imati daleko vise bakterija koje ti pomazu odrzavati akvarij nego u filteru...

Dalje je pitanje koliko si cesto mijenjao vodu u akvariju? U akvariju koji nije prosao fazu cikliranja treba u pocetku jako cesto raditi djelomicne izmjene vode jer se u akvariu nije namnozilo jos dovoljno bakterija da stignu obraditi nastali otpad. Dakle kada si postavio akvarij prvih dva tjedna si trebao mijenjati 1/3 vode svaka 3-4 dana. Kada je proslo dva tjedna od postavljana akvarija onda si se trebao prebaciti na mijenjanje 1/2 vode svaki tjedan. Kada je proslo mjesec i pol dana od postavljanja mogao bi prijeci na mijenjanje 1/4 vode svaki tjedan ili 1/2 vode svaka 2 tjedna. Na taj nacin dozvolis da se broj bakterija postepeno povecava bez da se voda prezasiti otpadnim spojevima i postane opasna za kornjace.

Sada u ovom stanju ti preporucam da promijenis 3/4 vode i vidis da ti filter nije zastopan. Onda kreni od pocetka s ovom iznad opisanom rutinom dok se stanje ne stabilizira pa na kraju mozes mijenjati polovicu vode svaka dva tjedna. Pri promjenama obavezno koristi sredstvo poput Sera Aquatan, a kada ga potrosis potrazi Easylife Fluid Filter Medium (FFM). To je sredsvo na prirodnoj bazi zeolita koje osim klora i teskih metala neutralitira amonijak, nitrite, nitrate i slicne otpadne spojeve iz vode. To je daleko bolji i korisniji proizvod od ReptoSafe-a i Aquatana po istoj ili cak nizoj cijeni. Ako do sada nisi procitaj sekciju o filtraciji i odrzavanju u clanku o smjestaju: Smjestaj za vodene kornjace

Obavezno moras srediti kopno i pravilno postaviti mjesto za suncanje na kojem se kornjace u potpunosti mogu osusiti i dovoljno veliko da obje gore stanu istovremeno. Ovako kada su na pola u vodi dok se suncaju ne mogu postici visu temperaturu tijela i donji dio oklopa je pod rizikom da ga zahvati nekroza jer se ne moze skroz osusiti. Uz lampu za grijanje kopna je potrebno dodati i UVA-UVB lampu (u obliku posebne neonke ili posebne stedne zarulje). Ova plasticna kutija oduzima jako puno prostora za plivanje i kornjacama je tesko ponjati na nju kada spustis razinu vode, ovdje imas nekoliko ideja kako da doradis i poboljsas svoje kopno: LINK
Sto se tice jakog hlapljenja vode vjerojatno si krivo namjestio temperature vode i kopna. Dakle, kod kornjaca preko dana temperatura zraka i suncalista treba biti visa od temperature vode. Npr. za odrasle zdrave kornjace je sada po zimi dovoljno da voda bude 23-24 stupnja. Najtoplije mjesto na kopnu ispod lampe za grijanje treba biti oko 35 stupnjeva, a zrak u ostatku smjestaja treba varirati između npr. 25-30 stupnjeva ovisno o udaljenosti od lampe. Temperatura zraka kojeg kornjace udisu bi trebala biti malo visa od temperature vode, jer u slucaju da je zrak puno hladniji od vode postoji opasnost od razvijanja respiratorne infekcije. Predpostavljam da ti voda jako hlapi jer npr. grijes vodu na 27 stupnjeva, s po noci ti u prostoriji temperatura zraka padne na npr. 18 stupnjeva. Izmjeri i vidi kako ti se krecu temperature vode/zraka tijekom dana i noci i podesi ih. Ako imas velik problem da ti po noci temperatura zraka jako padne (cak i sa vodom 23 stupnja) onda bi trebao staviti poklopac, makar samo improvizirani od stiropora kojeg ces samo stavljati po noci u zimskim mjesecima.

S obzirom da se na slici ne vidi, ispod akvarija bi trebao staviti plocu stiropora ili posebnu podlogu za akvarije, inace postoji opasnost da ti pukne dno!

U svakom slucaju na dobrom si putu, trebas ispraviti par stvari pa ce biti lakse i tebi i kornjacama. Raspisao sam se vise nego inace, nadam se da te kolicina informacija nece zbuniti, ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj!

Pisano: 06.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala puno na brzom odgovoru.
Citao sam sve o ishrani ali se u beogradu tesko snalazim. Uglavnom ih hranim tom suvom hranom iz pet shopova (pored ove hrane koju sam malo pre naveo) najcesce im dajem susene gamaruse, presovane crve i zelenu salatu.

Nikad za ovih mesec dana nisam prao filter niti menjao vodu. Kada sam kupio filter dobio sam i te valjcice, racite mi da li i njih treba menjati ili oni ne mogu da izgube svojstvo bioloske filtracije ili ce tek dobiti svojstvo bioloske filtracije kada se bakterije dovoljno razmnoze?

Ocistio sam filter, bas je bio prljav iznutra i smrdeo je ko sam djavo. Oprao sam ga cistom vodom pa sam u njega sipao vodu iz akvarijuma. i ukljucio ga.
Jel da sacekam do sutra pa da onda promenim 3/4 vode?

Mozda bi bilo pametno da krenem cikliranje izpocetka?

Hvala

Pisano: 06.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav.
Ovako,nisam baš oko filtera stručnjak. Al za hranu ti mogu savjetovati da stari manji akvarij uredis za ribice zivorotke i kozice. A i vodeno bilje kao sto su vodena kuga i rogolist ce ti rast. Tako da ćeš i jedan dio prehrane kornjacama uz mali trošak kvalitetno osigurat. Prehrana je jako bitna za normalan i pravilan razvoj kornjaca. A i kroz određeno vrijeme vlastiti uzgoj ti se više isplati nego kupovina nekvalitetnih granula i shrimpsa.
Isto tako sredstva za vodu su potpuno nepotrebna. Uz pravilno održavanje i redovnu izmjenu vode neće ti trebati. Jedino sta ja koristim je ffm. I zadovoljan sam. Sva ostala sredstva su mi stvarala probleme.

Pisano: 06.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: ljuba
Hvala puno na brzom odgovoru.
Citao sam sve o ishrani ali se u beogradu tesko snalazim. Uglavnom ih hranim tom suvom hranom iz pet shopova (pored ove hrane koju sam malo pre naveo) najcesce im dajem susene gamaruse, presovane crve i zelenu salatu.

Nikad za ovih mesec dana nisam prao filter niti menjao vodu. Kada sam kupio filter dobio sam i te valjcice, racite mi da li i njih treba menjati ili oni ne mogu da izgube svojstvo bioloske filtracije ili ce tek dobiti svojstvo bioloske filtracije kada se bakterije dovoljno razmnoze?

Ocistio sam filter, bas je bio prljav iznutra i smrdeo je ko sam djavo. Oprao sam ga cistom vodom pa sam u njega sipao vodu iz akvarijuma. i ukljucio ga.
Jel da sacekam do sutra pa da onda promenim 3/4 vode?

Mozda bi bilo pametno da krenem cikliranje izpocetka?

Hvala


Beograd je ogroman grad i bez problema mozes naci 90% stvari sa popisa prehrane. Uz piletinu im mozes davati slatkovodnu ribu, npr. pastrvu. Kupis dvije pastrve u ribarnici, filetiras ih, podijelis na porcije i zamrznes u zamrzivacu. Opcenito svo meso navedeno na popisu mozes zamrznuti i po potrebi ga odmrzavati i davati kornjacama.
Na trznicama i u supermarketima uz zelenu salatu sigurno mozes naci i matovilac, radic, rikolu, cikoriju...sada se tijekom zime sve to prodaje u onim gotovim mix salata vrecicama. U pet shopovima i na lokalnim akvaristickim forumima mozes doci do akvarijkih riba, puzeva, kozica, zivorotki i vodenog bilja. Određene vrste poput vodene kuge, rogolista, vodene lece mozes jednostavno uzgajati u posudama na prozoru. Teraristicku zivu hranu isto nije problem nabaviti u tvom gradu: www.petreptilez.rs Dakle samo se trebas malo organizirati i potruditi, sve se da naci. Granule pokusaj zamijeniti kvalitetnijim granulama, npr. Tetra ReptoMin.

Sto se tice keramickih valjcica postoje dvije vrste. Postoje pravi keramicki valjcici koji nisu pretjerano porozni i koju sluze kao najgrublji stadij mehanicke filtracije. Oni imaju relativno gladku povrsinu:
Smanjena slika
Druga vrsta "keramickih valjcica" nisu napravljeni od keramike vec od razlicitih poroznih materijala, npr. sintetickog stakla. Kako su porozni bakterije za biolosku filtraciju se mogu nastaniti i u unutrasnjosti tih valjcica i znatno povecati filtracijsku moc filtera, dok se na keramickim valjcima, spuzvama i vecini ostalih medija bakterije hvataju samo po povrsini, ne u unutrasnosti strukture. Valjcici od sintetickog stakla imaju grubu povrsinu i izgledaju ovako:
Smanjena slika

Ove prave keramicke valjcice nikada ne treba mijenjati, dok se za ove moderne od sintetickog stakla preporuca da se promijeni 50% svakih 6 mjeseci jer se pore zacepe pa medij izgubi na ucinkovitosti. No teoretski ne moras mijenjati niti te porozne ako ti ne smeta pad ucinkovitosti filtracije. Svim tim valjicima treba 1-3 mjeseca da se nanjima namnoze bakterije u dovoljnom broju.

Filter nemoj nikada u buducnosti tako prati u cistoj vodovodnoj vodi jer sada si klorom pobio sve bakterije za biolosku filtraciju koje su ti unutra rasle mjesec dana i prakticki si opet na nuli, moras s cikliranjem poceti od pocetka. Imaj na umu da filter treba biti zmazan da bi bioloska filtracija funkcionirala, drugi puta kada ga otvoris ce opet biti pun mulja, ali to te ne treba brinuti. Iz akvarija u kantu izgrabi dio vode i opeti jednu spuzvu unutra sto bolje mozes. Baci staru vodu pa izgrabi drugu kantu pa operi drugi dio medija. Dakle, filter nakon ciscenja ne treba niti ne smije biti kristalno cist.
Ako ti voda smrdi odmah si trebao promijeniti tih 3/4, a s obzirom da si sada "sterilizirao" filter mozes si sutra promijeniti i cijelu vodu. Ali od sada na dalje pazi na svoje bakterije, uz pravilno i redovito odrzavanje akvarij i filter ti se nikada nece usmrditi. Procitaj ovaj clanak: LINK

Pisano: 07.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#6
Početni član
Početni član


See User information
Hvala jos jednom
Promenio sam vodu i poceo iz pocetka.
U donju posudu filtera sam stavio keramicke valjcice i preko njih grublji sundjer, u gornju sam stavio sundjer sa manjim rupicama i filter vatu preko.
Sad treba da menjam vodu kao sto ste gore napisali 1/3 svaki 3-4 dana i tako dve nedelje. Pa 1/2 vode na nedelju dana i tako jedan mesec. (filter ne diram samo menjam vodu u akvarijumu i dosipam kapi u odnosu na kolicinu vode koju sam promenio?)
Posle toga nonstop menjam 1/4 vode jednom nedeljno.
Filter cistim po potrebi u akvarijumskoj vodi.
To je sto se tice vode plus moram kopno da sredim i to je to ako sam dobro razumeo?

Pisano: 09.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Taj raspored filter medija bi ti trebao najdulje trajati bez da se zastopa.
Sto se tice promjena vode s vremenom ces sam steci osjecaj kada i koliko cesto treba mijenjati vodu, mozda ce nakon par mjeseci biti dovoljno mijenjati samo 1/2 svaka 3 tjedna. Sve ovisi koliko ce otpada nastajati u tvom akvariju.
Sto se tice doziranja sredstva protiv klora i teskih metala ako zelis dozirati samo na kolicinu vode koju si promijenio, tretiraj tu kolicinu vode odmah u kanti, prije dolijevanja u akvarij.
Da, u ovom periodu cikliranja filter nemoj otvarati ako stvarno ne moras. A ubuduce kada vidis da ti se smanjio protok je vrijeme za ciscenje, vjerojatno ces ga trebati otvarati jednom svakih 1.5 - 2 mjeseca.
Uz kopno obavezno trebas rijesiti UVA-UVB rasvjetu,to je jako vazno za zdravlje i dobrobit kornjaca jer to su prakticki zivotinje koje zive za sunce.

Pisano: 10.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#8
Početni član
Početni član


See User information
Hvala
Jos jedna stvar, primetio sam u protekla dva dana da im se na oklopu i nogama nahvatala neka sluz. Mozete li mi reci o cemu se radi?

Pisano: 11.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mozes li malo bolje opisati tu sluz, da li je određene boje? Ako mozes stavi slike.
Ono sto dosta ljudi zamijenjuje sa sluzi je koza koja se ljusti u obliku malih prozirnih krpica.
Na oklopu bi mogle rasti alge, one su obicno zelene ili smeđe boje.
A u najgorem slucaju se moze raditi o gljivicama, iako je to kod odraslih crvenouhih jako rijedak slucaj: LINK

Pisano: 11.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prebacio sam kornjace u veci akvarijum i sad nastaju problemi. POMOC!!!
#10
Početni član
Početni član


See User information
Bas to kao krpice providne. Evo i slike

Pisano: 12.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum