NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Ishrana barske kornjače
#1
Početni član
Početni član


See User information
Naslov teme možda nije najbolji, ali interesuje me da li smem barsku kornjaču graniti žabljim batacima. Radi se o zelenoj žabi iz njene životne sredine. Takođe me interesuje da li je mogu hraniti mesom cverglana (Ictalurus nebulosus)? Radi se o mladim primercima koji ne deluju masno.
Ne košta me ništa, bio sam danas malo na pecanju.

Pisano: 18.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Ishrana barske kornjače
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Za pocetak moras biti svjestan da je Emys orbicularis strogo zasticena vrsta u cijeloj Europi. Zabranjeno ju je uzimati iz prirode!
Osim toga to nije vrsta koju je opcenito pogodno drzati u akvariju, ona bi trebala zivjeti u vrtnom jezercu pod pravim suncem.
Zabe su također zasticena vrsta i izlov je u vecini zemalja dopusten samo u određenom periodu.
Zaba i cvergl su definitivno zivotinje koje bi kornjaca nasla i jela u prirodi, samo koliko god ta hrana bila prirodna ne mozes temeljiti prehranu na dvije "namirnice".
Barsku kornjacu bi trebao vratiti u prirodu gdje joj je i mjesto, ako zelis kornjacu kao ljubimca besplatno mozes udomiti odbacenu crvenouhu kornjacu ovdje preko foruma.

Pisano: 19.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Ishrana barske kornjače
#3
Početni član
Početni član


See User information
Moja mala aždaja je kod mene već 5 meseci. Sada je već 7 cm (dužina oklopa), a imala je 2.
Znam da spada u ugrožene vrste, ali ih ovde kod nas ima jako mnogo. To me opet ne opravdava što se nalazi u mom akvarijumu. Sve je išlo dosta spontano i bez ikakvog plana da je zadržim, a evo dokle je došlo.
Dosta sam čitao na početku jer sam morao da budem brz u obezbeđivanju njenog smeštaja i ostalih uslova. Krenuo sam sa malim akvarijumom od 7 litara. Nakon mesec dana osposobio sam moj stari akvarijum od 21L, nadograđen je suvim delom, kupljena uvb sijalica i sve ostalo što je bilo potrebno. U početku sam je hranio crvićima, glistama, muvama. Nije volela granule, ali se ubrzo navikla i na njih. Sada je hranim granulama, belim mesom (koje sve više izbegavam da joj dajem), beolicama, pilećom džigericom, mušicama koje dobijam čuvajući crve za pecanje, glistama, puževima golaćima... Jedino još ne želi ništa od biljne hrane. Da li postoje neke granule koje se prave od biljne hrane?
U pripremi je još jedan akvarijum od 100 litara koji je u međuvremenu sastavljen od stakala koje sam dobio, tako da me je malo koštalo. To će da posluži za narednih godinu dana nadam se.
Sve u svemu, pored nje sam se vratio akvaristici kojom se nekada bavio moj otac. Tu su sada i ribice, pužići koji će naslediti njen sadašnji smeštaj i tako dalje...
Ja i moja supruga smo se vezali za nju, obzirom da još uvek nemamo naš podmladak.
Možda grešim, ali je sve već daleko otišlo.
Pozdrav, i hvala na dobrodošlici i odgovoru.

Pisano: 20.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Ishrana barske kornjače
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Divlje zivotinje nikada ne bi trebalo uzimati iz prirode. Ako stavimo na stranu cinjenicu da je to ilegalno, barska kornjaca ce u akvariju postati s vremenom jako letargicna i bezvoljna sto zbog nedostatka pravog suncevog zracenja, sto zbog aktivnosti koje u akvarijskim uvjetima jednostano ne mozes simulirati. Nedostatak hibernacije ce znatno utjecati na njen imunitet i zdravlje, bit ce puno osjetljivija od svoje vrste u divljini. Da joj mozes osigurati jezerce pod pravim suncem to bi bilo pravilno drzanje ove vrste u zatocenistvu, akvarijski uvjeti jednostavno nisu.

Akvarij od 21 litru je jako malen, sto po pitanju prostora, sto zbog odrzavanja kvalitete vode, nastoj joj sto prije omoguciti vise prostora, mozda cak i prozorski akva-terarij ako nemas vrt: LINK

Emys orbicularis je mesojed, biljnu hranu joj nema potrebe ni nuditi: LINK Dosta granula sadrzi i biljnu hranu, pogledaj sastav.

Ako sada zadrzis ovu kornjacu u akvarijskim uvjetima nekoliko godina prakticki ces je unistiti, ona nikad vise nece imati velike sanse prezivljavanja u prirodi ako ju vise necete htjeti. Naviknut ce se na tople uvjete, imunitet ce joj oslabiti, nece razviti lovacke sposobnosti i nece se bojati ljudi. Razmislite jos jednom jer sto god sada odlucite je konacna odluka.

Pisano: 23.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum