NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Granje vinove loze !
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Jučer sam cijeli dan uzela samo da završim akvarij do kraja, a kad ono nikako da uspijem. Kuhala sam granje vinove loze 3 sata. Nakon toga sam ih još jednom sve lijepo četkom izribala, malo osušila i stavila u akvarij. Danas sam akvarij napunila vodom i kad ono... granje pluta. Razočarala sam se totalno. Grane su mi izgledale dosta debele, još sam ih u akvariju malo pričvrstila, al one i dalje plutaju.
Koliko dugo ću morati raditi onaj postupak prokuhavanja i stavljanja iz kipuće u hladnu vodu, pa čekati da se osuše, pa ponovno...? Otprilike koliko? Grane su mi dosta duge, ne stanu nikamo, jedva sam našla način da ih prokuham, a da ne govorim koliko vremena mi je to uzelo, i sad kad znam da ću to morati raditi još par puta... a joj... I još k tome, kod nas opet snijeg i hladno, a sve sam to radila vani. Sve mi se čini da će taj moj akvarij zaživjeti tek za 3 mjeseca .

Pisano: 24.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Granje vinove loze !
#2
Zasto susis grane? Ne treba da ih susis. Za dan ne mogu potonuti pa makar ih ceo dan kuvala. Moras naci nacin da ih pricvrstis I potopis u akvarijum. E sad koliko ce vremena morati da budu pricvrscene, niko ne zna. Svi su kroz to prosli, pa ces morati I ti. Nazalost u akvaristici nema nista za dan. To je valjda problem zbog kog mnogi odustanu, npr kad cuju da akvarijum treba ciklirati mesec dana. I granama otprikike treba isto toliko, neki ih potope u kacu, bure ili tako nesto, a ti posto hoces da radove privedes kraju vezivanje za kamen ti je jedina opcija.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Granje vinove loze !
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ma znam da u akvaristici ne može ništa biti gotovo za dan. Radim na akvariju već mjesec i pol dana i mislila sam da će ovaj vikend to biti gotovo, ali eto ipak nije gotovo. Ali... fakat ne treba sušiti grane prije ponovnog kuhanja? Ja sam negdje tako pročitala. Prokuhaš, staviš ih iz kipuće vode u hladnu, osušiš pa opet, i opet i opet... sve dok ne potonu. Znači mogu samo prokuhati i staviti u hladnu vodu, malo pričekati pa ponovno ? Vjerojatno sam onda imala krivu informaciju. Ovako bez sušenja će mi ipak biti brže i lakše.

Pisano: 24.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Granje vinove loze !
#4
Pa ajde da idemo logikom zdravog razuma: cilj nam je da drvo potone, kuvanjem teramo vazduh jz drveta, I zasto onda da ga cedimo I da mu daj3mo vazduha. To drvo ako dovoljno dobro osusis gubis sve ono sto si postigla kuvanjem. Kuvanje je dobro za dezinfekciju, I ni za sta drugo ako mene pitas. Boju ce otpustati svakako posto ga nikad ne mozes tako dobro otkuvati, a potonuce vremenom samo ga potopi u akvarijum. Savetujem ti malo veci kamen I silk za pecanje. Zavezes lepo granu za silk I buc u akvarijum. Ne treba ti neka prevelika kamencuga, drvo je od kuvanja vec natopljeno I tesko. Ja na tvom mestu ne bih vise kuvao I maltretirao se oko toga. Sto se boje tice mozes da stavis aktivni ugalj I ne moras. Ja ga ne stavljam jer volim da voda ima malo boju. Prirodnije je,ik kornjaca u prirodi nema kristalno cistu vodu.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Granje vinove loze !
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa sad kad si to tako napisao, ima tu neke logike. A joj... to sam sve onda mogla već jučer napraviti... ili danas. Ah... fakat se na ovom internetu svašta može pročitati.
Što se boje tiče, smetalo me to prije, ali nekako sad više ne. Dobro kažeš. Ko da je voda u prirodi kornjačama kristalno čista. Nije sigurno.
A ništa... nakon velikog razočaranja ujutro, pomirila sam se sad s tim da akvarij danas neće biti gotov. Ako uspijem kroz tjedan uzeti vremena, probati ću riješiti potapanje tog granja, a ako ne, onda ću valjda za vikend. Hvala ti puno na savjetu.

Pisano: 24.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Granje vinove loze !
#6
Meni je pre boja jako smetala. Hteo sam kristalno cistu. Onda sam na netu video slike sa nekih izlozbi I akvarijume tipa amazon itd gde je voda bukvalno mutna a akvarijum fenomenalno izgleda. Naravno ne previse mutna al ima boju drveta I zemlje I tad sam video da moze I ta boja jako lepo da izgleda. Ima doduse I kristalno ciste vode u planinskim brzacima, ali kornjace ne zive u takvim vodama nego u mirnim sporim rekama, barama itd.
Verovatno da moze I dugim iskuvavanjem da se potopi grana al ako je grana metar duzine onda je to malo neizvodljiv posao. Kad skupis vremena potopi. Drvo I sve ce biti okej :)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Granje vinove loze !
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
I meni je boja na početku smetala, također sam htjela onako bistro čistu, ali sad sam se pomirila i s malo mutnom vodom. S obzirom da ne šteti, onda je ok.
Da, grane su duge pola metra do metar i još su onako malo razgranate za penjanje kornjače, pa zato i jesam teško pronašla način da ih uopće prokuham. Zato i jesam bila razočarana, kad sam vidjela da neće potonuti, nakon toliko truda. Evo, sad sam ih potopila cijele u akvarij (kornjače naravno još uvijek nema u njemu) do onda kad ne krenem ponovno s kuhanjem. I misliš da će na taj način same potonuti? Što znači to s vremenom? Koliko je to dugo?

Pisano: 24.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Granje vinove loze !
#8
E pa to s vremenom znaci da ne znam koliko ce trebati. Zavisi od mnogo stvari, starosti debljine drveta I jos dosta stvari. Potonuce samo od sebe samo imaj strpljenja. Zamaskiraj to sto si povezala da izgleda kao da je potonulo I uzivaj.
A kornjaca ce vremenom poceti da se penje, kad se navikne malo. Ocekujem slike :)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Granje vinove loze !
#9
Ja ti ne bih preporucio da ponovo kuvas. Cemu maltretiranje. Kad se stabilizuje akvarijum, tj voda, ubaci kornjacu I uzivaj.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Granje vinove loze !
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Iskuhavanje koji put pomaze, a koji put jednostavno moras cekati. Neke vece grane i panjeve sam znao namakati po 2-3 mjeseca prije nego li su potonuli. Vece komade obicno ne mozes skroz potopiti prilikom kuhanja pa niti nema smisla polovicu kuhati dok druga viri izvan vode, susi se u opet se puni zrakom. Vazno je da si granje dezinficirala i ne preporucam ti da se vise mucis s tim. Kornjaca ima manji akvarij koji ce joj biti dovoljan i sljedecih godinu dana tako da stvarno nema razloga za zurbu. Stavi granu u akvarij da pluta, instaliraj vanjski filter i pusti da stvari sjednu na svoje mjesto, da grana potone i da se filter malo zaciklira. Tako ces izbjeci puno glavobolja koje ce ti zadavati sindrom novog akvarija dok se sve ne stabilizira.
Ako bas zelis "express" nacin postavljnja tih grana mozes uzeti keramicke ploce ili komade pleksiglasa, kroz ploce probusiti rupe i kroz te rupe zaserafiti grane za te ploce serafima za brodove (inox npr.) Te ploce tada ukopas u sljunak i tvoje grane trajno stoje neovisno o tome da li imaju zraka unutra ili ne.

Pisano: 24.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum