NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav ljudi,
Ima li netko iskustva kako rastaviti filter (Fluval 204) i promjeniti rotor. Meni se raspao onaj mali ventilator. Vidjela sam da ima u pet shopu samo taj dio za kupiti, ali nikako ga ne znam rastaviti. Ako netko zna, bila bih jaaaako zahvalna na pomoći

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#2
Citiraj:

Pisano od: Afrodita27
Pozdrav ljudi,
Ima li netko iskustva kako rastaviti filter (Fluval 204) i promjeniti rotor. Meni se raspao onaj mali ventilator. Vidjela sam da ima u pet shopu samo taj dio za kupiti, ali nikako ga ne znam rastaviti. Ako netko zna, bila bih jaaaako zahvalna na pomoći


Bok,

Kako rastaviti/sloziti filter mozes vidjeti na YouTube Tutorialima:
Fluval 05 Series Setup Tutorial Part1
Fluval 05 Series Setup Tutorial Part2

Nisam bas razumio sto neznas rastaviti?
Mislis li na impeller rotor ili nesto drugo?Mislis li na sliku?
Ako sam onda dobro shvatio pukla su ti ta "krilca"?


Kako to mislis da ti se raspao?Dali si ga za vrijeme ciscenja slucajno ostetila?

Dodaj datoteku:



jpg  fluval-104-105-204-205-impeller-a20111.jpg (9.33 KB)
1120_50a50ffe79b37.jpg 300X300 px


Editirano od josip333 on 15.11.2012 17:12:41
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#3
Početni član
Početni član


See User information
ne znam objasniti...pukla je sa jedne strane ta plastika (kao žljeb) pa ipadne s tog crnog djela što ga drži. nisam taj dio dirala. kao uvijek sam čistila spužve i ovaj dio unutarnji i kada smo sve sastavili nazad odjednom je počeo zvučat ko traktor. danas kada smo ga rastavili vidjeli da taj ventilator iskoči. u pet centru ima za naručiti novi dio, a ne znam kako zamjeniti to?..dali se mora taj cijeli poklopac rastaviti pa se iznutra to postavlja ili se jednostavno samo natakne novi ??
Mogu sutra poslikati problem ako bi to bilo od veče pomoći nego što ja znam objasniti

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#4
Citiraj:

Pisano od: Afrodita27
ne znam objasniti...pukla je sa jedne strane ta plastika (kao žljeb) pa ipadne s tog crnog djela što ga drži. nisam taj dio dirala. kao uvijek sam čistila spužve i ovaj dio unutarnji i kada smo sve sastavili nazad odjednom je počeo zvučat ko traktor. danas kada smo ga rastavili vidjeli da taj ventilator iskoči. u pet centru ima za naručiti novi dio, a ne znam kako zamjeniti to?..dali se mora taj cijeli poklopac rastaviti pa se iznutra to postavlja ili se jednostavno samo natakne novi ??
Mogu sutra poslikati problem ako bi to bilo od veče pomoći nego što ja znam objasniti


Bilo bi super kada bi postavila slike,tada će biti jasnije...

Pa moraš skinuti glavu s kanistera da promijeniš dio,naravno ne mijenjaš cijelu glavu.
Kada ja uključim svoj filter isto prvih 30sec zvuči kao traktor dok se ne riješi zraka.No to je unutarnji filter.

Dali ste u PetCentru vidjeli bijeli ili crni dio?Ili ovo sa slike?
Jer koliko ja znam,taj dio se prodaje samo u komadu,pogledajte sliku.

Dodaj datoteku:



jpg  Fluval 204 Parts.jpg (46.40 KB)
1120_50a548098b9d0.jpg 533X400 px

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#5
Početni član
Početni član


See User information
Onda ću ja sutra postaviti slike da vidite kako to izgleda. i on je ranije znao rondat i prestane kada izbaci zrak, al ovo je bio zvuk kao da nešto struže. on radi i izbacuje vodu al znam da tako ne smije zvučat pa sam se uplašila da nebi totalno riknio. U Osijeku u Pet Centru nemaju taj dio, tako da ga uživo nisam vidjela. imaju samo u Web Shopu u ponudi tako da moram naručiti taj dio. a kupila sam danas unutarnji filter da barem malo pomogne dok ovog ne popravim. Kupila sam Eheim pick up 2012. To su jedino imali. Imate li s time iskustva? Koliko će to pomoći? Znam da unutarnji filteri nisu baš od neke velike pomoći kada su kornjače u pitanju :)

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#6
Citiraj:

Pisano od: Afrodita27
Kupila sam Eheim pick up 2012. To su jedino imali. Imate li s time iskustva? Koliko će to pomoći? Znam da unutarnji filteri nisu baš od neke velike pomoći kada su kornjače u pitanju :)


Unutarnji filteri su više poželjni/pogodni za manje akvarije(do recimo 100L) tj.za manje kornjača,jer nemaju prejak protok itd.
Uostalom,kada bi instalirala neku mrcinu(tipa Fluval 406,JBL 1501,Eheim 2075...) mogli bi možda i utopiti kornjaču!

Druga stvar je ta da unutarnji filter nemože tako dobro filtrirati 300-400L,a vanjski kanisterski može(onaj koji je deklariran za tu litražu).
Vanjski ima puno više filterskog medija,puno rijeđe se čiste itd.
Kod vanjskih filtera ljudima je naravno problem cijena...

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#7
Početni član
Početni član


See User information
Evo poslikala sam kako izgleda problem i šta se raspalo. E sada...kada bih kupila taj novi dio, kako ga namontirati? Ovaj žuti štapić...to je puknuto. jedan dio je vani, jedan dio je unutri koji čvrsto stoji.

Dodaj datoteku:



jpg  IMG2467.jpg (305.47 KB)
1938_50a77f29c4249.jpg 1441X1504 px

Pisano: 17.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#8
Početni član
Početni član


See User information
Evo druga slika..

Dodaj datoteku:



jpg  IMG2466.jpg (509.59 KB)
1938_50a77f5d73ec4.jpg 1536X2048 px

Pisano: 17.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Afrodita27
Evo poslikala sam kako izgleda problem i šta se raspalo. E sada...kada bih kupila taj novi dio, kako ga namontirati? Ovaj žuti štapić...to je puknuto. jedan dio je vani, jedan dio je unutri koji čvrsto stoji.


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Koliko po slikama vidim pukla ti je keramicka osovina koja centrira rotor u njegovom lezistu. Ona je u normalnim okolnostima uglavljena između zute baze (za koju je pricvrscena) i prozirnog poklopca s kojim pokrivas rotor. Kako je puknuta na pola cijeli rotor sada moze "plesati" u svom lezistu i to stvara buku.

Dakle trebas zamijeniti keramicku osovinu ciji je kataloski (serijski) broj: A-20041 i izgleda ovako:

Smanjena slika

Da bi mogla izvuci staru osovinu koja je fiksirana na svom zutom lezistu treba ti ovakva zica koju si trebala dobiti sa filterom kada si ga kupila. S njom jednostavno zakacis zutu plastiku i povuces ju prema gore:

Smanjena slika

Ako nemas taj alat moze ti i nesto slicno posluziti, u privitku je isjecak iz uputstva kako s tim alatom vadis osovinu. Cijela uputstva za svoj filter imas ovdje: LINK

Sto se tice samog rotora, da li ti bijele plasticne lopatice same otpadaju s crnog magneta ili si ih iscupala i mozes ih "kliknuti" nazad? Ako same ispadaju trebat ce ti i novi rotor pod kataloskim brojem A-20111.

Dodaj datoteku:



jpg  Fluval 204mijenjanje osovine.jpg (227.12 KB)
427_50a7db9351dd4.jpg 1201X502 px

Pisano: 17.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kako promjeniti rotor na filteru fluval 204???
#10
Početni član
Početni član


See User information
Jooooooj puuuuno hvala na pomoći. Sada mi je sve jasnije što moram kupiti i napraviti.

Pisano: 17.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum