NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Jaja
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pozdrav,ovako...sad kada kornjaca bude polozila jaja i kad ih stavim u inkubator koliko moraju dugo biti u njemu i kolika bi temp. trebala biti ?

Pisano: 08.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#2
Regularni član
Regularni član


See User information
koliko ja znam sada je vrijeme da kornjača ide u hibernaciju, a ne da polaže jaja...

Pisano: 08.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Inkubiranje jaja nije za igru. Tu mozemo puno toga zeznuti. Moj savjet je dobro prouciti literaturu da kasnije ne ispadne da ucimo na vlastitim greskama, a ispastaju male kornjacice koje su u jajima.

Sad se kornjace spremaju na hibernaciju, jaja nesu tek na proljece u 5. i 6. mjesecu.

Pisano: 10.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
jel ima tko na forumu da sam inkubira jaja?

razmišljam da nabavim inkubator ili da ga napravim pa me zanimaju savjeti...

Pisano: 07.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pravilnom inkubacijom znatno povecavas broj mladunaca...s obzirom da nemas dozvolu za uzgoj i prodaju zasto bi radio inkubator? Kud ces sa svim tim zivotinjama?

Pisano: 10.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#6
Regularni član
Regularni član


See User information
Da odmah naglasim da mene prodaja kornjača NE ZANIMA tako da to nije motiv...

To što ja neman papire nije razlog da se ne trebam brinuti o njima...Ako ću ja svake godine omogučiti da se povečanjem broja mladunaca poveća njihova populacija onda smatram da ja pridonosim očuvanju ove vrste u našim krajevima više nego velika većina ljudi...i nitko me ne može drukčije uvjeriti...

Što ću raditi s njima?Držati ih kao kućne ljubimce u vrtu te kad narastu pustiti u prirodu jer nisam toliko lud da mi cijeli vrt bude pun velikih kornjača...Iman 3 velike kornjače i meni je to dovoljno...Mlade držim u onom ograđenom dijelu gdje imaju ludilo uvjete i pitanje je koliko bi njih preživjelo dok su onako male u prirodi...

Iskreno mislio sam kupiti u gosp. Kanizaja 2-3 kornjače, međutim ne vidim smisla da kupujem zbog papira jer opet naglašavam ne planiram ih prodavati...

Ja se nadam da me razumiješ, jer ja neman razloga lagati i sl...

I za kraj ako ja pustim bar 10 kornjača u prirodu ja sam s time već doprinio povečanju i očuvanju populacije u prirodi...

Pisano: 10.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vjerujem da ti to radis u najboljoj namjeri, ali nazalost vracanje zivotinja u prirodu nije uvijek tako jednostavno. U zatocenistvu zivotinje jako cesto znaju pokupiti bakterije, viruse i parazite putem hrane ili kontakta sa ostalim kucnim ljubimcima bez da toga uopce budes svijestan. Na taj nacin vracanjem postoji opasnost prenosenja bolesti na divlju populaciju sto moze imati katastrofalne posljedice. U SAD-je trenutno cijeli rod Gopherus ugrozen zato jer su ljudi uzimali kornjace iz prirode i vracali ih nazad kada su im dosadile. U divlju populaciju je unesen herpes virus, mikoplazme, heksamite i druge smrtonosne bolesti koje se niti ne mogu lijeciti. Iz tog razloga nije na obicnim ljudima da se mijesaju u takve stvari jer se kroz povijest pokazalo da to nikada dobro ne zavrsi.
Tvoje kornjace u vrtu prakticki zive u svom prirodnom stanistu, ali i dalje nije iskljucena mogucnost sirenja bolesti. Da si se npr. odlucio kupiti kornjace iz legalnog uzgoja i umjesati ih u svoju populaciju sanse bi bile 90% da bi vracanjem mladunaca u prirodu uspio zaraziti divlju populaciju.
Tako da koliko god dobra tvoja namjera bila pre velike su sanse da napravis vise stete nego koristi. To je i jedan od razloga zasto zakon brani "bilo kakvo uznemiravanje"(kontakt) sa divljim zivotinjama.

Pisano: 10.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
dalo bi se raspravljat o ovome al ajmo se mi vratit na ono što mene zanima, a to je inkubator...

gosp. Kanižaj prodaje inkubator za 30jaja, i traži 1000kn...to mi je trenutno to much...

da li znaš da je netko na forumu napravio home made inkubator?

i još jedno pitanje...

prošle godine jedna moja kornjača je dva puta polegla jaja...
prvi put je polegla uz šipak na mjestu gdje ima sunca, ali nije cijelo vrijeme na udaru sunca i ima vlage...ta jaja su se uspješno izlegla...

e sad, drugo leglo je bilo na sredini vrtla, i niti jedno jaje se nije izleglo...s obzirom da na tom dijelu nije bilo vlage, a bile su velike vrućine da li je moguće da su se jaja doslovno ''skuhala'' u zemlji?

Pisano: 10.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da, dalo bi se raspravljati i o cinjenici da si prekrsio zakon zatvarajuci kornjace u svoj vrt i da ga time i dalje krsis. Uplitanje u gnijezda i razmnozavanje dodaje dodatan prekrsaj ako te ikada netko prijavi. Da pitas bilo kojeg biologa ili veterinara koji je upucen u trenutnu siguaciju sa bolesima koji kose gmazove i vodozemce diljem svijeta oni se ne bi slozili sa time sto planiras raditi. Upravo uplitanje nestrucnih osoba u tekve stari zavrsi katastrofalno. Igras se sa jako opasnim stvarima o kojima mozemo raspravljati u beskonacnost, ali ce one i dalje ostati opasne.

Pravilno izrađen inkubator i kosta negdje između 800 i 1000 kn. Racunaj da samo termostat i kabelski grijac kostaju oko 500 kn, a potrebna je jos pusuda/ormaric, izolacija, ventilacija itd. Evo ti primjera jednog postenog DIY inkubatora koji je kostao isto 900-1000 kn: LINK
Kupovni inkubatori su i skuplji: LINK
No cijena inkubatora je sitnica u odnosu na veterinaske troskove pregleda koji bi trebali biti obavljeni za pravilno vracanje malih kornjaca u prirodu.

Naravno da je moguce i potpuno je normalno da kornjaca koji put pogrijesi sa izborom mjesta za gnijezđenje.

Pisano: 13.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jaja
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
svjestan sam ja toga da sam u prekršaju...jbg cila Dalmacija je u prekršaju ako ćemo tako gledati pošto dosta ljudi ima kornjače u vrtu al to je već lagano off topic...

fala na link-u i odgovoru...definitno ne ulazim u takvu nabavu jer kao što sam rekao ne planiram se baviti prodajom, a niti planiram imati 100 kornjača u vrtlu...

e još jedno pitanje...recimo da ja jednog dana odlučim kupiti kornjače s papirima...šta ću ja onda raditi sa ovima bez papira?...napisao si da se ne smiju vratiti u prirodu jer mogu prenijeti bolesti..a ja iman 3 velike i 17 malih...

Pisano: 13.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum