NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 ... 6 »


Novi akvarij
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Cijena akvarija 150x50x40 8mm 880kn
10mm 1320kn
Dostava je besplatna,znam da je 10mm najbolja opcija ali preskupo je,odlucio bi se za 8mm.
Mogao bih staviti i platformu,pa bih pitao za savjet?
Hvala

Pisano: 01.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako akvarij nikada ne mislis puniti do vrha 8 mm moze proci, no ako mislis puniti do vrha i stavljati nekakvu nadogradnju da kopno bude iznad akvarija akvarij mora biti od 10 mm inace ce to biti jako opasno. Jer ne radi se samo o tome da moze doci do pucanja stakla, same silikonske fuge koje drze stakla na okupu su pre tanke sa 8 mm.
Ako mislis da ti oni rade platformu morao bi im napraviti detaljan nacrt inace ti nece napraviti bas onako kako si si zamislio.

Dakle, kakav konkretno akvarij planiras?

Pisano: 01.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne mislim puniti do kraja akvarij,nadogradnja i kopno iznad akvarija je previse posla.Mislio sam na platformu unutar akvarija,kao sta imaju manji akvariji za kornjace.Nisam bas dobar za nacrte,pa mozda narucim samo akvarij.

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok, ali jos o tome dobro razmisli, ako jednog dana ipak pozelis nadograditi i puniti do vrha nema povratka. Sa 8 mm je akvarij sigurno puniti do 30, max 35 cm.

Manji akvariji za kornjace obicno imaju box filtere, sto oduzima jako puno prostora, tebi treba samo platforma ispod koje ce kornjace moci plivati: LINK

U svakom slucaju sve treba isplanirati do zadnjeg detalja prije nego li ista ides kupovati da ne napravis gresku. Jer kod ovakvih vecih projekata greske jako puno kostaju!

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da na to sam i mislio,samo platforma bez box filtera.
Da prepisem mjere tog akvarija 120x40x70,i platforme jer necu znati to izracunati za veci akvarij,ili naci staklara u mjestu gdje zivim?

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na proslom AkTeru sam razgovarao sa gospođom iz Aqua Terre, oni su mi radili akvarij u kojem su bile izlozene crvenouhe pa su vidjeli platformu i nadogradnju koju sam napravio. Pitao sam ih da li bi imali volje oni radti tako nesto kada bi im poslao nacrte i nisu bas bili previse odusevljeni idejom.
Ako zelis, ja ti napravim nacrt za tvoje dimenzije, to je najmanji problem pa mozes pitati da li ti oni to zele napraviti. U najgorem slucaju ce ti lokalni staklar izrezati pa ces si sam zalijepiti.

Na koju visinu si ti planirao postaviti to kopno?

Pisano: 03.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa oni su bili predlozili i platformu između ostalog,vjerojatno im nije problem.Ako je maksimalna visina vode 30 cm,onda moze ta mjera, naravno otvoren sam za prijedloge.
Naravno ako moze nacrt cijelog akvarija sa platformom,bio bi zahvalan.To cu im poslati,pa cemo vidjeti.
Hvala

Pisano: 03.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Slazem se da bi dubina trebala biti barem 30 cm, no ako ti je akvarij visok 40cm kornjace ce ti bez problema bjezati van kada skroz odrastu!
Ako stavis klasican poklopac da ne mogu izlaziti onda imas problem s rasvjetom, ne mozes postici minimalnu udaljenost UVA-UVB rasvjete od 25-30cm od kopna.
Da li si vec razmisljao o tim problemima, imas li kakvu soluciju?

Pisano: 05.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisam razmisljao o tom problemu.
Mogu povecati visinu akvarija ili kopno spustiti.
Koliko kopno treba biti udaljeno od kraja akvarija? Kako je to izvedeno na akvariju sa linka?

Pisano: 05.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi akvarij
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da se odrasla kornjaca ne bi mogla popeti trebas imati barem 30 cm od kopna do ruba akvarija. Jer kad se kornjaca od 20 cm ispruzi i krene penjati u kut uspjet ce se uhvatiti za stranice akvarija i onda je vani! Ista udaljenost je potrebna za slozti pravilnu rasvjetu (ako imas klasican poklopac). Akvarij sa linka je visok odnosno dubok 70 cm! Zbog toga je bio jako skup i sada je nezgodan za odrzavanje. Od samog pocetka sam vlasniku preporucao nadogradnju, no isto mu je bilo komplicirano i nije mu se sviđalo. Mozda bi ti se sviđala staklena nadogradnja koju sam njemu preporucio. Tada mozes napraviti plitak akvarij i pritom ustedjeti novac s kojim ces sloziti postenu nadogradnju.

Dodaj datoteku:



jpg  AT 3.jpg (194.97 KB)
427_4ff5d0d4d3eda.jpg 1198X680 px

Pisano: 05.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




(1) 2 3 4 ... 6 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum