NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






kornjace i zlatne ribice
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pozdrav svima
imam zutouhu kornjacu u sirokom bazencicu cca 10l i zanima me da li bi mogla u nj stavit zlatnu ribicu cca 6 cm, kornjaca je isto cca 6 cm Velicina bazencica sirina 36cm visina 12cm, jos imaj stjenu i lampici iznad nje za suncanje ali novmalnu ne onu neku posebnu nemogu se sjetit kak se zove. pozz

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pozdrav!

Dobrodosla na sajt.

Vidi ovako, taj bazencic je mali cak i za kornjacu. Samoj kornjaci bi trebalo da ima oko 100cm x 50cm x 50cm (minimum) gde ce vode biti negde oko 25cm - 30cm vode da bi imala prostora i za ostrvo a da kornjaca nemoze preko ivice pobeci.

Sto se tice ribica i kornjace, vidi ovako, stavi ribicu koja je dovoljno brza da moze pobeci kornjaci jer su ribice kornjaci hrana. Ali ako je ribica brza kornjace je pocne ignorisati posle nekog vremena.

To bi bilo uopsteno, za tvoj slucaj konkretno, nemoj stavljati ribicu u taj akvarijum i podhitno nabavi neki od bar 100 l, jer je taj stvarno premali. Naravno tu bi bio pozeljan i spoljni filter jer kornjace jako prljaju vodu.

Ako mozes slikaj kornjacu i akvarijum pa nam posalji da vidimo.

Pozdrav!

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Prvo nabavi veći akvarij i prvo stavi ribicu da se malo snađe u novom prostoru a tek onda stavi kornjaču.Zlatna ribica može jer je dosta brza ali joj treba više prostora da može pobijeći ako ju kornja napadne.Možeš nabaviti nekakov ukras gdje se ribica može sakriti a da se kornjača u njemu nebi mogla zaglaviti ako uđe ali za to treba veći akvarij.

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
poz. svjesna sam da je taj bazencic premali za nju ali snasla sam se vezi njezinog odnosno njegovog prljanja vode naime hranim ga u posebnoj posudici. u onom zloglasnom plasticnom terariju s palmicom ali taj isti je kupljen samo zbog hranjenja nije bila u nj. nego imate mozda kakve slike svojih ili cijih drugih terarija dostojnog za zivot kornjaca. sto se tice slike bum probala za vikend nekaj vezi tog napraviti. pozz za sada

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaču nije dobro hraniti u posebnoj posudici zbog velike promjene okoline i temperature što kod nje izaziva stres.Što prije nabavi pošten akvarij,grijač i filter.I da lampu koju moraš nabaviti je uv-uvb lampa.

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
naravno da se nehrani kornjacu u drugoj posudi, bolje da se nikako nevadi kornjacu is svog teritoriuma-, ako se ovdje o jednim teritorium moze pricati ...

A @Domi,

ja smatram da nebi trebalo se koristiti grijac, radi vlage, stim raste risiko da oboli kornjaca (upala pluca). Nebi trebala voda bit vruca o zraka. Imaju neke vrste kojim nesmeta zato sto u prirodi gdje one zive bude jaka vlaga. A ako pricamo o kornjacama koje su iz amerike kao sto je Trachemys scripta elegans, onda je bolje vruciti vodu sa lampam-a. Kao sto u prirodi isto.

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Scripta

A @Domi,

ja smatram da nebi trebalo se koristiti grijac, radi vlage, stim raste risiko da oboli kornjaca (upala pluca). Nebi trebala voda bit vruca o zraka. Imaju neke vrste kojim nesmeta zato sto u prirodi gdje one zive bude jaka vlaga. A ako pricamo o kornjacama koje su iz amerike kao sto je Trachemys scripta elegans, onda je bolje vruciti vodu sa lampam-a. Kao sto u prirodi isto.
Ne kužim te gdje da se ne koristi grijač.

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
jel stvarno? ukalkulirala sam da se mora moj posting dva ili tri puta citati da se razumije, ali tako grozno ... SORRY

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Scripta
jel stvarno? ukalkulirala sam da se mora moj posting dva ili tri puta citati da se razumije, ali tako grozno ... SORRY
Sve Ok

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: kornjace i zlatne ribice
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vazno je dostici temparaturu koja je potrebna.
Ako se to nemoze postici temparaturom sobe, onda se mora koristiti grijac. Ljudi koji imaju posebne sobe za svoje akvarijume cesto puta citavu prostoriju griju na odredjenu temparaturu koja drzi temp vode na odgovarajucom temparaturom.

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum