NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






upit za rasvjetu
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
potrošio sam svoju uvb lampu, imao sam žarulju reptil glo 13W 5.0 od exo terre. bio sam u belugu u zagrebu i rekli su mi da nemaju više tih žarulja, da su ih trebali dobiti početkom godine, u pet shpu kažu da su morali povuć sve žarulje jer nisu imali neki papir od EU ili nešto toga tipa, nemogu nigdje drugdje naći uvb žarulju. zanima me dali se može nabavit preko teraristike.hr
kornjača mi je već tjedan dana bez te žarulje...i taman je kiša počela padat pa nema sunca da ju stavim na balkon na pola sata da se malo osunča

Pisano: 07.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upit za rasvjetu
#2
Regularni član
Regularni član


See User information
i da još jedno pitanje, dali je ova žarulja http://teraristika.hr/web-trgovina/de ... bl-solar-uv-spot?sef=hcfp
dostatna za uvb potrebe kornjače. koliko sam shvatio to je cijeli dnevni spektar svijetla i služi za grijanje

Pisano: 07.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upit za rasvjetu
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: ZooS
potrošio sam svoju uvb lampu, imao sam žarulju reptil glo 13W 5.0 od exo terre. bio sam u belugu u zagrebu i rekli su mi da nemaju više tih žarulja, da su ih trebali dobiti početkom godine, u pet shpu kažu da su morali povuć sve žarulje jer nisu imali neki papir od EU ili nešto toga tipa, nemogu nigdje drugdje naći uvb žarulju. zanima me dali se može nabavit preko teraristike.hr
kornjača mi je već tjedan dana bez te žarulje...i taman je kiša počela padat pa nema sunca da ju stavim na balkon na pola sata da se malo osunča


Ne trebas se brinuti sto ce kornjaca biti neko vrijeme bez UVA-UVB rasvjete, pogotovo ako je kornjaca zdrava i hranis je granulama koje sadrze kalcij i vitamin D3.

Trenutno je u Hr. nestasica proizvoda od Exo Terre i korporacije Hagen opcenito, no ima i drugih proizvođaca.

Ako opet zelis stednu zarulju ovo je dobar izbor: LINK1 ili LINK2

Također znam da su im dosle i stedne zarulje od JBL-a koji je poznat po kvaliteti rasvjete: LINK
Posalji upit na mail da provjeris cijenu.

Citiraj:

Pisano od: ZooS
i da još jedno pitanje, dali je ova žarulja http://teraristika.hr/web-trgovina/de ... bl-solar-uv-spot?sef=hcfp
dostatna za uvb potrebe kornjače. koliko sam shvatio to je cijeli dnevni spektar svijetla i služi za grijanje


To je lampa na zivine pare i ona je daleko bolji izbor rasvjete od neonki i stednih zarulja. Pruza kornjaci UVA i UVB u vecim kolicinama od navedene rasvjete, daje 10x vise svjetlosti i uz to jako grije. Dakle ako se za nju odlucis to je jedina lampa koju trebas iznad kopna. Ako na svoj smjestaj nisi dodavao poklopac ovu lampu bi mogao instalirati iznad kopna, samo bi trebao napraviti poseban drzac i sloziti si keramicko grlo. Verzije od 100-125W je potrebno instalirati 35-40 cm iznad kopna, ove jace od 160W cak 40-50 cm iznad kopna. O lampama na zivine pare sam pisao u ovoj temi: LINK
Exo Terra Solar Glo koristim vec dvije-tri godine, preko teraristika.hr verziju od 125W mozes naruciti za 300 i nesto kuna.



Nevezano za sve lampe koje smo naveli, ubuduce se nemoj dati zavarati tim "full spectrum" natpisima na kutiji. To znaci da lampa oponasa dnevni spektar kakav percipira nase oko, ne znaci nuzno da sadrzi UVA i UVB zrake. To mora biti posebno naglaseno.

Pisano: 07.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum