NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Veliki problem sa smestajem
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Ovako, preselio sam se u novi stan. Medjutim ovaj stan uopste nije dobar za moju cancaru. Tj ima 2 mane.
1. Nemam tarasu da ga iznesem preko leta.

2. Nalazi se na severo-zapadnoj strani, tj ja sunce kroz prozor ne vidim uopste tokom celog dana, malo se vidi kada zalazi ako isturim glavu kroz prozor.


Dobra stvar je sto imam velike prozore. Moju kornjacu sam postavio na sto odmah do prozora koji je po ceo dan otvoren ako je i malo lepo vreme napolju. Specijalna lampa koju imam je ukljucena preko dana. Zanima me da li postoji ikakav efekat suncevih zraka na moju kornjacu iako direktno ne gleda na sunce a nalazi se pored prozora.


Drugo pitanje, hteo sam da nabavim seme deteline (lucerke) i da posadim kod moje kornjace u jedan deo smestaja. Maslacka imam ispred i iza zgrade u neogranicenim kolicinama ali lucerke ne. Pa sam mislio da mu time obogatim ishranu. Mada mozda nabavim saksije i pocnem i maslacak da gajim.

Pisano: 04.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Veliki problem sa smestajem
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, nazalost indirektno UV zracenje je relativno slabo u odnosu na direktno UV zracenje. Nasao sam neke znanstvene podatke, tijekom lijepog dana na ovim prostorima na direktnom suncu UVB zracenje iznosi 270 µW/cm2, a ako se povuces samo metar u hlad ono pada na otprilike 55 µW/cm2. Naravno bolje je i indirektno zracenje nego nikakvo, ali ako zelis zadrzati tu kornjacu trebao bi si nabaviti kvalitetnu rasvjetu koju sam ti vec prije spominjao, Lucky Reptile Bright Sun UV Desert. Imas li mozda mogucnost nekome barem na par mjeseci preko ljeta dati kornjacu u vrt?

Djetelina ti ima dosta velik udio proteina, mozes je povremeno davati za raznolikost, međutim ne bi trebao pretjerivati. Mislim da bas nije dobra ideja da kornjaca u smjestaju ima djeteline u izobilju, preporucam ti da ju uzgajas u zasebnoj tegli i dajes samo povremeno.

Pisano: 05.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Veliki problem sa smestajem
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
Nazalost nemam kome da je dam na par meseci. Sve sto mogu da uradim je da slozim jedan manji smestaj kod moje devojke i da kada idem kod nje na par dana ponesem kornjacu da se sunca preko daan ali mislim da to nije mnogo pametno. Sto se tice Lucky REptile osvetljenja, sama sijalica moze da se kupi za 40 e sto i nije strasno ali na to mora da se doda mozda jos toliko za elektricni kontroler da bi ta sijalica mogla da funkcionise normalno, plus na sve to moram naruciti preko neta da mi posalju lampu i da se nadam da nece polupati.

Ako imate jos koju ideju kako da poboljsam smestaj slobodno recite. Sto se tice ove lampe pocecu da skupljam pare, nadam se da cu skupiti za neko normalno vreme tipa 3,4 meseca do tada kornjaca mora biti na indirektnom UV zracenju i vestackom osvetljenju (exo terra reptil glo 5.0). Ako neko moze pomoci pri kupovini ove lampe i potrebne opreme, tipa da nabavlja ili tako slicno neka se javi ovde na forumu.

Pisano: 05.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum