NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Pozdrav
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bok. Ja sam Zoki. Iz Zagreba sam i od malih nogu volim i uzivam u blizini kornjaca. Trenutno posjedujem dvije crvenouhe 16 g i 11 g.
Kroz neko vrijeme planiram prosirit ovaj svoj mali svijet....

Pisano: 06.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Na forumu ima dosta clanova koji drze kornjace i preko 20 godina, lijepo je procitati da ih se niti nakon ovoliko vremena ne pokusavas rijesiti kao vecina, nego cak i nabaviti jos. Kakve konkretno kornjace planiras?

Opisi uvjete u kojima trenutno drzis svoje crvenoue i ako mozes postavi slike.

Pisano: 06.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala.
Crvenouhe su trenutno u akvariju i pomalo spavaju....
Preko ljeta su u vrtnom jezercu.... Trenutno.
Jezerce je bauhausovo od 200 l.
Na proljece pocinju radovi i kopa se jezerce od 4*2 dubine cca metar i pol. Pa cu vjerojatno (čitaj 100%) udomit koju od ljudi koji se nemogu vise brinut o njima. A ima ih nazalost sve vise i vise. Uz crvenouhe su cesti gosti i barske....
Slucajno se nađu susjedima na udici, al cim udica izađe iz "kljuna" idu nazad od kud su dosle. Necu naglasit mjesto radi nesavjesnih ljudi...

A kakve kornjace planiram... uf... ima tu cijeli popis....
Počeo bi s Mošusnom kornjačom...
Samo je pitanje kako ih legalno dovest iz Slovenije ili dali ih neko poklanja i prodaje u Hrvatskoj....sta cisto sumnjam.

Pisano: 06.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kako mislis spavaju, zimski san? Imas li grijac u akvariju?

Mosusnih kornjaca za sada nema u Hr., ali jedan pet shop planira poceti uvoziti, e sad kada ce uspjeti to niti oni sami ne znaju. Legalno uvesti kornjacu iz Slovenije je zbog birokracije dug i skup proces, a osim Hr. uvozne dozvole trebala bi ti i Slo. izvozna. Vise ti se isplati cekati ulazak u EU, tada bi se granica trebala moci preci sa racunom i eventualno rodnim listom zivotinje.

Pisano: 07.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Imam grijac koji trenutno nije ukljucen.
Pa malo ko da spavaju, a malo su malaksave i trome... Jos nisu zaspale... mislim da im je temperatura vani pretopla....
A mislim da nema potrebe za grijacem jer od kad pocnu davat znakove zivota pa do cca listopada su vani. Na suncu. (ispravi me ako grijesim)

Pa cijena me bar previse ne brine, a za papire nisam bas upucen, pa trazim sve sta mi je potrebno.... Tocnije svu popratnu dokumentaciju....

Pisano: 07.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nadam se da znas da hibernacija u akvarijskim uvjetima nije moguca. Istina je da ce se kornjace umiriti i ukociti ako ih cijelu zimu ostavis bez grijaca, no temperatura se nikada nece spustiti dovoljno nisko (4-6 stupnjeva iznad nule) da uđu u ciklus hibernacije. Takvi uvjeti su idealni da se kornjace razbole, tako da ili ih drzi na normalnoj temperaturi 22-25 stupnjeva ili ih stavi u pravu hibernaciju (uz pripreme naravno).

Postoji razlika da li uvozis zivotinje koji nemaju poseban status zastite ili npr. zivotinje koje su na CITES listi, zato sam te pitao koje te konkretno vrste interesiraju. Obicne mosusne kornjace nemaju nikakav status zastite i dosta su ceste u Europi kao ljubimci.

Pisano: 08.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Grijac je u funkciji.... Hvala na savjetu...

Znaci potpuna hibernacija bi bila jedino u frizideru?

Ima i kornjaca sta su mi jako zanimljive iz CITES liste, al sam jos premalo informiran za pojedine vrste...pa trenutno nista od toga....
A i ako bi isao u nabavu cisto sumnjam da bi ih nasao uzgojene u zatocenistvu....

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za hibernaciju kornjace moraju biti u potpunosti zdrave i dobro uhranjene. Nekih 2-3 tjedna prije bi se trebale prestati hraniti kako bi im se probava skroz ispraznila, jer truljenje hrane bi ubilo kornjacu. Hibernacija je moguca na bilo kojem mjestu gdje imas stabilnih 4-6 stupnjeva tijekom zime i ne smije biti glodavaca da ih ne izgrizu. Posebno namijenjen frizider za tu svrhu je najbolja solucija.

Pisano: 09.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pozdrav
#9
[quote]

Pisano od: Kori

Mosusnih kornjaca za sada nema u Hr., ali jedan pet shop planira poceti uvoziti, e sad kada ce uspjeti to niti oni sami ne znaju.

Aquashop.hr?

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mislis da ima u aquashopu? ;)

Pisano: 12.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum