NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Filtriranje vode za žutouhe kornjače
#1
Početni član
Početni član


See User information
Prije par dana sam kupio akvarij sa box filterom pa me zanimam ako je filter dobro sastavljen. Prilažem slike.Slika1slika2slika3

Pisano: 14.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filtriranje vode za žutouhe kornjače
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Vazno je da medije nigdje ne moze zaobilaziti voda, koliko vidim to si upravo na taj nacin slozio. Pripazi da ti se stiropor s vremenom ne pocne raspadati i da njegovi komadici ne zavrse kod kornjace koja bi ih mogla pojesti.
Ne vidim postoji li plasticna mrezica na usisu filtera da kornjaca ne bi gurala glavu u filter i cupala vatu?
Nemoj dozvoliti da ti bilo koji medij direktno stoji ispred usisnog otvora jer ce se filter brzo zastopavati.
Filter vatu bi bilo bolje staviti kao zavrsni medij filtracije ako zelis da ti se filter pre cesto ne zastopava (treba ici od najgrubljeg medija prema najfinijem). Ako si vatu stavio naprijed sa ciljem da je cesto mijenjas i stitis spuzve od zmazanoce to je isto dobar plan.
Kojih je dimenzija taj smjestaj i za koliko kornjaca je namijenjen?
Imas li lampu za grijanje, UVA-UVB rasvjetu i akvarijski grijac?

Pisano: 14.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filtriranje vode za žutouhe kornjače
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na brzoj i sadržajnoj pomoći. Što se tiče stiropora to je privremeno(stavit cu neki drugi material...) akvarij je dimenzija 50x25x25 u njemu su 2 žutouhe kornjačice od cca. 4 cm. UV svjetla još nemam imam običnu spot žarulju 60W za grijanje. Pošto je obavezna i UV razmišljam o tome al ne znam točno koja bi bila najbolja varianta. Jel UV treba cijeo vrijeme svijetliti ili samo dok se sunčaju na suhom dijelu?Isto me zanima i za običnu.Grijač vode isto imam.

Pisano: 14.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filtriranje vode za žutouhe kornjače
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Molim, zato smo ovdje
Akvarij te velicine ce biti ok sljedecih godinu dana. Akvarijski grijac ti je sada od opreme najbitniji i njega prvo nabavi ako ga jos nemas.
Za grijanje kopna je spot lampa od 60W dobra. Za manji akvarij imas dvije opcije po pitanju UVA-UVB rasvjete, prva je UVA-UVB neonka za gmazove, za nju trebas imati poseban nosac sa prigusnicom. Druga malo jednostavnija varijanta je UVA-UVB compact (stedna) zarulja. Nju instaliras u obicno E27 grlo, u obicnu lampu. Sad na tebi je sto ti je draze/prakticnije. Ovdje mozes procitati najosnovnije o pravilnoj rasvjeti: Smjestaj za vodene kornjace

Sto se tice trajanja osvjetljenja tim lampama simuliras dan/noc u prirodi. Dakle, one moraju raditi cijeli dan da se kornjace mogu ici suncati kada god pozele. Reflektoricu za grijanje mozes kasnije paliti i ranije gastiti od UVA-UVB i ostale rasvjete (ako imas dodatno) u akvariju, ona ne mora nuzno goriti cijeli dan (jer sunce ne grije u rano jutro niti kasnu vecer).

Pisano: 15.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum