NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
20 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 20

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 »


Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mosusne kornjace ponovo su uvezene u Hr. ovoga puta namjerno zbog velike potraznje. Za sada su dostupne u PC Heinzelova (za sada sam ih tamo jedino vidio), a trebale bi biti dostupne u pet shopu Belugo uskoro. Vjerovatno ce ih biti i po ostalim pet shopovima u Zg. i Hr., nadam se redovito od sada na dalje.
Primjerci u PC su preslatki, imaju mozda 15-20 mm duzine. Cijena je 155 kn, sto je s obzirom na okolnosti ok.

Dodaj datoteku:



jpg  Image120.jpg (134.07 KB)
427_4ee510f7c824c.jpg 1280X1024 px

Pisano: 11.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
I docekao sam ;)

Pisano: 12.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jesi, i nisi cak niti pre dugo cekao :)

Pisano: 12.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Istina :)))))

Pisano: 12.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Preniska je to cijena, ljudi ce ju kupovati zato jer je manja a na kraju ni za nju nece imati uvjete. Bolje bi bilo da je ima samo u Sloveniji pa oni koji ju iskreno zele otisli bi tamo po nju...

Pisano: 12.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako gledas sa stajalista dobrobiti pojedine zivotinje opcenita trgovina kucnim ljubimcima je losa i trebala bi biti zabranjena.
Ali ako gledas sto je manje zlo, bolje je da se umjesto standarnih velikih kornjaca prodaju Kinosternidi. Obicne pet shop kornjace mozes danas vec naci po smijesnih 59 kuna. Obicne mosusne su za sada duplo skuplje, a ako se za koju godinu pocnu uvoziti drugi Kinosternidi oni ce biti jos skuplji. Vecina ljudi nije u stanju smjestiti odralog Trachemysa, a jos manje Pseudemysa koji treba 200+ cm akvarij. S druge stane 90% ljudi nece biti problem imati mali akvarij od 80 cm koliko treba, nece vise biti problema sa rasvjetom, sa nabavom vodenog bilja za prehranu itd. Mali Kinosternidi su stvarno daleko najjednostavnije kornjace koje se mogu drzati, tako da smatram da je redovit uvoz prvi korak u dobrom smjeru sto je pet shop indistrija kod nas napravila. Ulaskom u EU bi trebala doci zabrana plasticnjaka sa palmicom pa ce ih morati prodavati u boljim uvjetima.
Mislis da u Sloveniji, Mađarskoj, Austriji, Njemackoj i drugim zemljama gdje su te kornjace u slobodnoj prodaji vec godinama ljudi ne bacaju kornjace u prirodu i ne drze ih u losim uvjetima? Neodgovornih pojedinaca ce uvijek biti i to nazalost nikako ne mozes spijeciti dok postoje ikakve slobode u drzanju kucnih ljubimaca.

Pisano: 13.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#7


See User information
kod nas im je cijena 166, toliko je malecka da mi je malo falilo da ju uzmem,al posto imam svojih 5, a ova jede crve sam odustala. imaju ih vec mj i pol, vidjela kad sam isla kupiti kunicu hranu, i u tom buljenju u tu mrvicu u akvariju pored vidjela sam jednu zutouhu mrtvu, frend mi nije dao da im nesto kazem, jer u stilu , sta me briga. a ja bi samo rekla ,oprostite mislim da vam je jedna kornjaca krepala' al nisam nazalost,
gledala sam ju nekih 15min da se uvjerim da nisam zabrijala i nije se pomaknula, oklop joj je bio skroz bijel. uzas,
toliko o pet centru i onima koji tamo rade. katastrofa!!!

Pisano: 14.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Znaci ima ih vec po cijeloj Hr., hvala na informaciji.
Kako mislis jedu crve? Pa svim vodenim kornjacama mozes, a i nemoras davati crve kao hranu. Ziva hrana je zdrava za kornjace, ali naravno nisu svi spremni na tako nesto.
PC od kada postoji prodaje najvise kornjaca i to vecinu u pogresnim uvjetima. U pet shopu jos malo kornjaca pougiba u odnosu na zrtve tijekom transporta, to je nazalost tako. Taj pet shop uopce ne mari za dobrobit zivotinja i u principu ga uopce ne spominjem na ovoj stranici jer su se u proslosti odnosili jako nekorektno prema nama hobistima kada smo prigovorili na lose uvjete drzanja. No kako su glavni pet shop u Hr. oni su naravno u dogovoru s uvoznikom dobili prvi ove jako trazene kornjace. Nadali smo se da ce prvo doci u Belugo, jedini pet shop koji prodaje kornjace u pravilnim uvjetima i cak odbija prodaju ako se ljudi ne zele pravilno brinuti za njih. Ali kako sam obecao nekim clanovima da cu odmah javiti cim nesto saznam prvi je bio PC.

Pisano: 15.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#9


See User information
joj kad ti pocnes pricat meni se vrti u glavi od informacija,
al to je dobro, jer pamtim
neznam kako je u zg al u rijeci ,ovi sto rade tamo, ma treba ih popravit lopatom!ne samo radi kornjaca, nego svega, te zivotinje su gladne ,doslovno,ma ocaj! ne kazem da to ne izgleda lijepo , kad udes ko u lunapark al kad malo bolje pogledas.....
ma necu uopce komentirat.
-da, ova malena mi je bila tako sssslllaaatka, al si ono kontam, necu pretjerivat jer bi onda najrade uzela sve ,opljackala i pobjegla, xd, ne sala,(zapravo nije ,al dobro..)) a i ono,, nebi mogla gledat da jede puzeve i crve i sve to zivo, nikako. jel moze ona meso , ne, a? ili nesto takvo al da nije zivo, i da nema glavu,,,
hm, ma ne, prvo da se pobrinem kako treba za ove svoje dvije frikuse.. pa poslije polako..
al kad smo kod toga , najbolje bi bilo nabaviti onu iz jackass-a, jel papagajska, hahaha daaaaa , zakon!!!!!!

Pisano: 15.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Obicne mosusne kornjace ponovo u Hr.
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Haha, ja se drzim one od viska glava ne boli
Bolje nemoj komentirat, jer PC ima naviku takvima slati prijetnje, sudske tuzbe itd. bilo je stvarno svega.
Gledaj, bilo da se radi o zutouhoj ili mosusnoj kornjaci i jedna i druga vrsta ce prezivjeti ako ih neces hraniti sa zivom hranom, tako da to za samo odrzavanje kornjace na zivotu nije nuzno potrebno. Međutim, da li je kornjaci ok uskratiti zivu hranu je vec druga prica. To je prirodna hrana s kojom se kornjace redovito susrecu u prirodi, u njima budi određene instinkte i niti jedna druga hrana kornjaci ne moze pruziti toliku raznolikost prehrane kao ziva. Ako prebacis svoje kornjace van sigurno ce se hraniti zivom hranom u bari sto same nađu.
Ona iz Jackassa je nasrtljiva kornjaca (Chelydra serpentina), malo manja od papagajske (Macrochelys temminckii). Obje kornjace je zakonom zabranjeno drzati kao kucne ljubimce u Hr.

Pisano: 16.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum