NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






ogroman problem
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
primetio sam da na bocnim stranicama akvarijum stalko malo iskocilo... dimenzije su mi da ponovim, 80x40x40
E na strani koja ima 80cm slucajno sam rukom napipao da je staklo na spoju sa donjom stranom iskocilo nekih 3mm..
????????? to je valjda od pritiska a imam i ojacanja kako mi je kori rekao..sta da radim..kako to da ispravim? :/

Dodaj datoteku:



jpg  DSCN1997 [strahinja].jpg (62.36 KB)
1490_4d9b3cc9c4129.jpg 600X450 px

Pisano: 05.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
izvučeš svu vodu ocistis akvarij mozda se bocne stranice vrate na mesto gde su i bile
onda ih opet nalijepi i napravi poprečna ojačanja , a možeš i dodat lajsne neke jače .

Pisano: 05.04.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
probacu sa L lajsnama posto sam njih vec zalepi na coskovima i one nema sanse da se skinu ... jbg :(
kad sad moram to da radim, pala mi je jedna idea.. da napravim od purpene pozadinu..dali je to dobro da stoji u vodi ili ne?

Pisano: 05.04.2011

Editirano od Strahinja1094 on 05.04.2011 19:48:45
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
heheh pur pjena plutaaaa mozes je zadrzat ako u nju ugradis neke teze kamenove koji ce taj donji dio drzat na dnu

a mozes i lijepiti na neku podlogu pa onda tu pologu zajedno sa purp
ubacis i procvrstis na zadnju stranicu ...

moze proguglaj ima dosta radova sto su mjesali pur penu ubacivali kamencice da prirodniej izgleda i tako to :D

nez samo ako su kornajce toliko hiperaktivne da okrecu sve po akvarijumu i unistavaju onda je moguce da ce odvljivati tu pozadinu x)

heheheh

Pisano: 05.04.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To što je staklo iskočilo znači da se tu nije dobro zalepilo ili osušilo pre sipanja vode ili si neprecizno zalepio. <<jel ima trbuh tu dole?

Pisano: 06.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
da ima mali trbuh kako ti rece :D sad cu vodu da prospem i da zalepim L lajsne na to

Pisano: 06.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kako je ovo na kraju zavrsilo, si uspio pokrpati akvarij?
Ja se iz ovog razloga ne bi niti nakon 10 godina hobija usudio lijepiti sam akvarij...

Citiraj:

Pisano od: Strahinja1094
kad sad moram to da radim, pala mi je jedna idea.. da napravim od purpene pozadinu..dali je to dobro da stoji u vodi ili ne?


Pur pjena nije toksicna prema istrazivanju Zavoda za ribe i pcele na VEF-u u Zg. Cak su i kupovne pozadine od tvrtke Juwel Aquarium napravljene od slicnog pjenastog materijala. Ja imam iskustva s tim pozadinama i nisam bas zadovoljan. Pjenasta struktura ti pokupi sve i svasta, od algi pa sve do lijekova ako ces ikada trebati lijeciti ribe. Najgore je to sto se nakon par godina te pozadine krenu raspadati/ljustiti. To bi moglo biti kobno za kornjacu ako pojede komad jer ti spuzvasti materijali su najgora stvar za zacepljenje probave. Tako da opcenito ne savjetujem pozadine od stiropora, stirodura ili pur pjene bez da ih pokrijes s nekakvim cementnim ljepilom za bazene ili sl. da kornjece uopce ne mogu doci u doticaj s tim materijalom. Jer kad tad ce ga poceti gristi i jesti.

Pisano: 03.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
na slici izgleda kao da je prednja strana zaljepljena na donju odozgo a ne s boka donje? tako se nista nespaja sigurno koliko ja znam, ni kutije, a pogotovo ne akvariji, bas iz tog razloga koji se tebi desio. trebaju lezat do dna i biti naljepljene s boka te najduze stranice, moze i drukcije ali onda treba puno deblji spoj, staklo, i debele fuge napraviti preko spojeva. a kod velikih ili visokih akvarija se trebaju ljepit poprecne grede, po duljini, dolje i gore, a gore moze i 1/2 poprecne da jace drze.
-na dnu je najaci pritisak vode, zato izbacuje stranu van, tu bi trebao sad zaljepiti(ako vec nemozes rastavljat) gredu s nutarnje strane poduljini, odma dobijes duplo deblji spoj, i po vrhu stranice, tako nece nastati trbuh. sirina tih gredu ti je dovoljna 1.5-3cm. na prednju i zadnji stranu, te grede mozes sakriti od pogleda onda s drvenim lajsnama ili forexom, ali same lajsne nece bog zna koliko pomoci u drzanju samih stranica. mozes mislit kolikom snagom drzi ako ju ti rukama mozes iscupati van:)

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ogroman problem
#9
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ako je vec uradi sam, trebali bi ljudi znati kako se sto radi. ako se nezna onda se nosi majstoru jer u konacnici uvijek izide skuplje nego da se odma ulozilo. u bilo kojoj grani, ne samo akvaristici. i auto je puno skuplji nego akvarij pa opet nitko nece ici stedit novce i sam popravit kocnice, jel da poplava akvarija moze biti jako skupa kada hrpa vode zavrsi po parketu i susjedovom plafonu..a moze doci i do pozara ili drugi nezeljenih iskustava kad voda dode u kontakt s strujom.

Pisano: 27.11.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum