NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 »


Postolje
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Pozdrav svima,

kako smo sve skuzili sta ide unutra i imamo vecinu opreme, jedino kaj nam je ostalo je postolje.

Zanima me kakvo postolje imaju vase kornjace. Nekako sam skepticna da bi neka komoda izdrzala 120x50 vode, pa sam mislila da bi bilo najbolje naruciti nekakvu zeljeznu konstrukciju. Iznazivala sam neke tvrtke koje se bave izradom istih i kazu da ako naprave okvir, i na to stavimo dasku, da ce to sve skupa drzati. Sto vi mislite o tome i kakvo postolje imate doma.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru te se ispricavam ukoliko slicna tema postoji (pliz link)

Hvala

Pisano: 21.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U principu imas tri osnovna tipa postolja - drveno (posebne konstrukcije), metalno i postolje od cigli. Sva su ti opisana u ovom clanku: LINK
Mozes ti raditi i razne kombinacije...metalna konstrukcija oblozena drvenim plocama iz estetskih razloga, isto vrijedi i za YTONG cigle oklopljene u drvene plohe ili omotane u tapetu.
U principu za koje god postolje se odlucis neces pogrijesiti, svako ima svoje prednosti i nedostatke. Drvena i metalna postolja su skuplja varijanta (cak do 1000 kn za akvarij tvoje velicine), dok si postolje od cigli mozes slozit za 100-200 kn.
Ako doma imas neku komodu koja po dimenzijama odgovara za akvarij mozes ju jednostavno samo pojacati da moze drzati tezinu. Ja imam iskustva sa sva tri osnovna tipa postolja.

Pisano: 22.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
hvala na odgovoru.
odustala sam od drvenih jer me strah:D
kupila sam komodu (ne bas jeftinu) od drveta bas za to i onda sam tek vidjela da moze drzati 50 kg:SS
sad sam u filmu zeljezne konstrukcije, recimo visine 30ak centimetara, a unutra bi onda stavila dasku..samo me zanimalo da li ce to drzati.
jedna firma ce mi napraviti to, bez daske, za 500 kuna, mislim da je cjena sasvim ok ;)

Pisano: 22.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Korni1
hvala na odgovoru.
odustala sam od drvenih jer me strah:D
kupila sam komodu (ne bas jeftinu) od drveta bas za to i onda sam tek vidjela da moze drzati 50 kg:SS
sad sam u filmu zeljezne konstrukcije, recimo visine 30ak centimetara, a unutra bi onda stavila dasku..samo me zanimalo da li ce to drzati.
jedna firma ce mi napraviti to, bez daske, za 500 kuna, mislim da je cjena sasvim ok ;)


Ajde postavi slike te komode (i unutrasnosti) da vidimo sto bi se tu dalo napraviti, steta je sad da ti to propadne. Inace cak se prodaju i tvornicki akvariji na drvenim postoljima,ovo ti je npr. Juwelov 150*50*50 cm, oko 400+ kg na postolju od iverala 18 mm posebne kontrukcije - drzi bez problema:

Smanjena slika

Tako da te ne mora biti strah. Cak i ako pogresno napravis metalno postolje moze otkazat. Tako da ne znaci nuzno ako je drveno da je manje sigurno, sve ovisi o izradi. Od kolikih profila bi bilo to tvoje matalno postolje? Na metalno postolje stavljas prvo dasku, pa plocu stiropora, pa tek onda akvarij. Uglavnom između akvarija i postolja u svakom slucaju treba doci stiropor inace moze doci do pucanja dna!

I da, imaj na umu da u postolje visine samo 30 cm neces biti u mogucnosti staviti vanjski filter! Trebas si isplanirati to, vidjeti koje visine ti je filter i koliko ti prostora treba za manevriranje i ciscenje pa tek onda odrediti visinu postolja. Osima ako ne zelis da ti filter stoji pokraj postolja i akvarija...

Pisano: 22.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/dnevni-boravak/komode-i-ormarici/
4 red, 2 slika jedina koja je bila 120 duga.
Nije bed sve sam doma uklopila i sada sluzi za druge namjene, ali bi uistinu bio bed da sam sad kupila i tu gomilu zeljeza i filter i da onda ni to nisam mogla koristiti..tak da ti fala na ovoj informaciji;) negdje si dobro rekao da sam lose usplanirala, a stvarno sam koliko sam stigla proucavala i informirala se, zato nisam jos ni nabavila filter(ovaj tjedan).
Ksko bi to sad vizualno stvarno gadno izgledalo da je jako visoko, reci mi, molim te koja visina tog postolja treba biti, a da bi skupa to funkcioniralo?
Bila sam u bauhausu, ali one cigle su mi stvarno gadne, a i vidjela sam da su okrhnute, strgane i sl pa mi ni one ne uljevaju neku sigurnost:S ovo za stiropol znam.
Za sada neka bude bez pokopca i pojacavanja jer ide ljepo vrijeme pa cemo vise vremena provoditi vani na suncu;)
Kako imam zvucnike na podu, uistinu mi je bitno da to sve skupa u nekom momentu prezivi, pa mi treba sigurna varijanta za postolje;)

Pisano: 22.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Konstrukcijski gledano je dobro sto komoda ima 4 daske koje stoje okomito, mislim da bi se dalo ormaricu instalirati puna leđa i par jacih kutnika u unutrasnjost pa bi drzao. Reci jos koliko su debele sve te daske i od kojeg su materijala?

Najbolje bi bilo da odes u Belugo i zamolis da ti izvade i izmjere 405icu i procjene koliko ti prostora treba da mozes cupat gore onaj aquastop ventil iz nje prilikom odrzavanja. Jer nazalost nemam taj najveci model niti ne poznajem dobro nekoga tko ga ima, ja imam 205, a znam jos par hobista koji imaju 305.
Visina prosjecnog ormarica za akvarij (kao onog sa gornje slike) je oko 70 cm, tvoj je koliko vidim 90 cm to je isto ok.

Sto se cigla tice mozes ti njih u Bauhausu trazit da ti otvore novi pakung i izvade lijepe citave. Evo jednog takvog postolja od TITA na kojem stoji 120 cm duzine akvarij cini mi se:
Smanjena slika

Tu je akvarij 160*50*50 cm, 400 litara, znaci oko 400+ kg koji stoji na tri stupa tih cigli koje su omotane u crnu tapetu, kostalo je 250-300 kn:

Smanjena slika


U svakom slucaju ti savjetujem da ne brzas i da jos dobro razmislis sta i kako hoces. Jer ako ces nastaviti raditi greske smjestaj ce te kostati puno vise nego sto je trebao. Uzmi papir i olovku, napravi si sto detaljniju skicu, napisi dimenzije svega, razmisli kako i sto ce se preklapati, prouci kako instalacije filtera izgledaju, da tebaju izaci prvo iz postolja, da akvarij od zida zato treba biti odmaknut 3-5 cm, da poklopac treba imati rupe za cijevi i koljena filtera itd. itd. Sada mozes uzeti filter Fluval 405, tu neces pogrijesiti.

Pisano: 23.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
izradit cu to postolje jos..filter i grijac su kupljeni, akvaterarij je ogroma, zauzima mi pol dnevnog boravka ;D
ajde bar ce neko uzivat :D

Pisano: 24.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
Sve je gotovo i Korni je u novom domu u kojem poprilicno uziva:)
Neki "problemi" koji su se javili:
1. Ne zeli se suncati, jedino kaj radi po cijele dane je da se penje na plato i uskace u vodu..primjetila sam da mu je to pravo zadovoljstvo
2. Odbijanje povrce i biljne hrane i dalje
3. Izmjena vode, koristi li tko onu nekakvu pumpu za izmjenu i koji model savjetuje
Ps. Ovaj filter fluval je zakon kako to dobro filtrira vodu;)
Vama taj filter stalno radi? Koliko vam se to osjeti na racunu za struju?
Svaki savjet je dobrodosao
Hvala unaprijed;))

Pisano: 21.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
I nemamo jos podlogu, vole li crvenouhe pijesak ili? Moze li im taj pijesak uciniti nesto lose, mogu li ga udahnuti npr?

Pisano: 21.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Postolje
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Fluval 405 troši 21W, 0.504 kWh na dan, tj. 15.12 kWh mesečno. Ne znam kolika je cena kWh kod vas, vidi račun. Koliko to vode planiraš menjati i na kojoj ti je visini akvarijum?

Pisano: 22.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum