NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
21 korisnika su online (19 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 21

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






mrlja na oklopu
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Pišem u vezi kornjače Trachemys scripta scripta prije dva dana sam dobil kornjaču a sljedeči dan sam si kupil još jednu da prva nebu usamljena . No ja tražim pomoć zbog bijele mrlje na oklopu sumnjamo na klor al nismo sigurni tata mi kaže da je možda parazit al nevjerujemo jel najviše sumnjamo na klor. kraj nje je još jedna upola veća ona je dobra odlično se slažu čak ta velika ju je naučila sunčati al mene isto zanima jeli infracrvena lampa dobra za njih ona od 50 wolti kioja se zove exo terra heat glo koju je tata kupil u pet shopu koja i grije vodu.molim odgovor za to i za tu mrlju. poštovanje i hvala.

Pisano: 09.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mrlja na oklopu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pa slikaj ako mozes , a najvjerovatnje su neke naslage iz vode hlor il sta vec , nemoj da skidas to necim tvrdim da nebi ostetio oklop , vec je neko postavljao slicno pitanje pa su mu rekli da uzme staru cetkicu za zube koja nije gruba i sa njom malo pocisti
( pretrazi forum ako te detaljnije interesuje) .

Pisano: 09.02.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mrlja na oklopu
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
hvala, pokušat čemo ako neče ić odosmo veterinaru

Pisano: 09.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mrlja na oklopu
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zdravo, Kreso. Za početak je najvažnije da pročitaš sledeće tekstove:

Smjestaj za vodene kornjace

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Bolesti

Mrlja može biti kamenac, ljuštenje pločice ili nešto treće... Bilo bi najbolje kad bi uslikao i postavio fotografiju ovde kako bi ti rekli šta je u pitanju.

Pisano: 10.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mrlja na oklopu
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kreso
Pišem u vezi kornjače Trachemys scripta scripta prije dva dana sam dobil kornjaču a sljedeči dan sam si kupil još jednu da prva nebu usamljena . No ja tražim pomoć zbog bijele mrlje na oklopu sumnjamo na klor al nismo sigurni tata mi kaže da je možda parazit al nevjerujemo jel najviše sumnjamo na klor. kraj nje je još jedna upola veća ona je dobra odlično se slažu čak ta velika ju je naučila sunčati al mene isto zanima jeli infracrvena lampa dobra za njih ona od 50 wolti kioja se zove exo terra heat glo koju je tata kupil u pet shopu koja i grije vodu.molim odgovor za to i za tu mrlju. poštovanje i hvala.


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Trebao si se prije ispitati nego navbavljati jos kornjaca. Kornjace u prirodi ne zive u skupinama i drustvo im nije potrebno, a moze stvoriti brojne probleme kada kornjace odrastu.

Bijela mrlja na oklopu bi eventualno mogla biti kamenac, ne klor. No ako se radi bas o bijeloj fleki, specificnom podrucju to bas ne zvuci kao kamenac jer se on hvata manje-vise ravnomjerno po oklopu.
Lagano provjeri da li je ta fleka mekana i da li je oklop opcenito elastican. Ako je vjerovatno se radi o metabolickoj bolesti kostiju, jasna slika bi najbolje pokazala da li je to to. Metabolicka bolest kostiju je bolest od koje kornjaca moze uginuti ako nesto ne poduzmete. Uzrokuje ju nedostatak vitamina d3, odnosno UVB rasvjete pomocu koje kornjaca vrsi sintezu navedenog vitamina. Pogresna prehrana je jos jeda faktor koji pridonosi ovoj bolesti.

Infracrvena lampa nije adekvatna za kornjace. Za grijanje vode je potreban akvarijski grijac. Za grijanje kopna i suncanje je potrebna obicna reflektorica/spot lampa, te UVA-UVB rasvjeta za gmazove.


Obavezno procitajte tekstove koje je stanikic linkao, bit ce vam stvari puno jasnije.

Pisano: 10.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum