NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#1
Početni član
Početni član


See User information
Imam dvije kornjače, kupio sam ih prije dva mjeseca. Smjestio sam ih u akvarij 70x40x40 (za sada), kupio sam filter,grijač, UV rasvjetu. Akvarij ima platformu na kojem se kornjačice sunčaju. Prvih mjesec dana je bilo sve u redu, a onda je manja kornjača počela gristi veću kornjaču i tjerati je s platforme. I već dva tjedna joj neda mira. Druga kornjača se uopće ne brani. Pretpostavljam da je manja kornjača muško, a veća ženka, pa valjda manja brani teritorij. Molim da mi netko da neki savjet jer ne mogu više gledati kako ju ova maltretira...

Pisano: 13.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Koje su kornjace velicine, koliko su stare?

Pisano: 13.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#3
Početni član
Početni član


See User information
Ne znam točno koliko su stare. Manja kornjača ima oklop dužine oko 4 cm, a veća oko 5 cm.

Pisano: 13.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Predpostavljam da se radi o crvenouhim/zutouhim/troostovim kornjacama.
Da su starije sumnjao bi da je stvar u parenju, no tvoje kornjace jos nisu niti spolno zrele, ne mozes znati kojeg su spola. Također je neobicno da manja stvara probleme, u vecini slucajeva veca i dominantnija kornjaca maltretira manju. Da li je s tom velikom kornjacom sve u redu, da li se normalno krece, hrani?
Prouci bolesti da vidis da li nesto nije u redu s njom: Bolesti

Ukoliko se ovakvo ponasanje nastavi postoji mogucnost da ces ih morati razdvojiti...

Pisano: 13.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#5
Početni član
Početni član


See User information
Radi se o žutouhim kornjačama. Pogledao sam, i sve je u redu sa većom kornjačom, uredno jede, pliva, roni, ima želju za sunčanjem, nije oklop oštećen, zdravstveno stanje je sasvim u redu. Možda bih trebao napraviti još jednu platformu ili osigurati neko drugo kopno, a ako ne kupiti još jedan akvarij.

Pisano: 14.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Slazem se, probaj sa jos jednim kopnom za pocetak. Primjecujes li kakvu agresiju kada su u vodi?

Pisano: 14.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#7
Početni član
Početni član


See User information
Riješio sam problem, kupio sam u pet-shopu veliki kokos i stavio ga blizu platforme, sad se mala sunča na platformi, a velika na kokosu. Nema agresije u vodi, očito je sve bilo stvar mjesta za sunčanje.......svejedno hvala....

Pisano: 20.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#8
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima,

Imam dvije crvenouhe kornjace, stare 16 godina. Muzjaka i zenku, koji su do prije tri mjeseca normalno zivjeli i funkcionirali. U 12 mjesecu sam primjetila da zenka ne jede i uopce ne ulazi u vodu, te da ju muzjak napada (grize). Odvela sam ju vet. misleci da ne moze jaja iznijeti, kako smo i s tim vec imali problema (u tom perijodu takoder nije jela, stalno je bila na kamenu i muzjak ju je napadao, al cim bi izbacila jaja sve bi bilo po starome) no ovaj put nije to bio slucaj, ni sami vet. nisu znali sta joj je, pa su se odlucili na visetjednu vitaminsku terapiju i stanje joj se popravilo. No muzjak ju i dalje napada i vrlo je agresivan, te sam bila prisiljena razdvojiti ih. No to ne rijesava problem, pa bih molila nekoga sa slicnim ili istim iskustvom da mi pokusa pomoci. Vec tri mjeseca pokusavam saznati sto je zapravo razlog, ali ne uspjevam...mislila sam da je parenje u pitanju, jer sam vidjela muzjaka kako joj se "upucava", ali to bi trajalo predugo, a i nikad se nije tako ponasao u vrijeme parenja. Cim ih stavim zajedno "rat" pocinje. On ju napada, ona bjezi, uopce se ne brani i tako dok ih ne razdvojim. Da li je moguce da je teritorij u pitanju? Ne znam na sta bih uopce vise ciljala. Nadam se da ce mi netko uspjeti bar nekakav savjet dati.

Unaprijed hvala.

Lijep pozdrav.

Pisano: 12.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Trebala bi malo opisati uvjete u kojima ih drzis, koliko je velik smjestaj, koju sve opremu imas itd. Da li zenka ima mjesto za polaganje jaja u smjestaju? Također napisi od kuda se javljas, kojem veterinaru si se obratila za pomoc?

Pisano: 12.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim vas za pomoć: ratoborna kornjača
#10
Početni član
Početni član


See User information
Za pocetak ispricavam se sto se ranije nisam javila, ali nisam bila u mogucnosti.

Javljam se iz Zagreba, bila sam u vet.stanici "BUBA".

Kornjace zive u akvariju od 80 l, imaju ogromnu kamenu povrsinu za suncanje, neonsku lampu, prociscavac za vodu, pjesak i to je to. A sto se tice jaja, nema nista za polaganje, jer to nikada nisam ni htjela, a i muzjak ih uredno uvijek pojede.

Pisano: 14.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum